wymiana oleju w reduktorze - potrzebny warsztat

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

wymiana oleju w reduktorze - potrzebny warsztat

Post autor: Emu »

Mam wyciek z reduktora, bedą simeringi do wymiany w ramach gwarancji mechanika który mi go przeszczepiał - ale to dopiero po świętach. Do tego czasu musze jakoś wytrzymać - wyciek raczej nie jest wielki. Potrzebuję warsztatu/mechanika z Wawy, który by mi pojutrze (sobota) sprawdził poziom oleju w reduktorze i ew. dolał. Polecicie kogoś ?

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: wymiana oleju w reduktorze - potrzebny warsztat

Post autor: Emu »

Ludziska pomocy musze jutro podjechac do warsztatu na godzinę-dwie. Czyzby nikt w stolicy nie znal warsztatu pracujacego w soboty ?

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: wymiana oleju w reduktorze - potrzebny warsztat

Post autor: Kwiatec »

ty no sprubój w tych shell szybkiej obsługi jest np naprzeciw tesco na górczewskiej. wymiana oleju w reduktorze to nie filozofia. jeden z kierowników tej stacji ma pajero pewnie ci pomoże ;)

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: wymiana oleju w reduktorze - potrzebny warsztat

Post autor: Boryś »

takie rzeczy to mozesz w jakims feuvert albo inne tego typu autocośtam - bez problemu Ci to zrobią i wcale niedrogo bedzie.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: wymiana oleju w reduktorze - potrzebny warsztat

Post autor: Emu »

dzienx, pojade tam.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: wymiana oleju w reduktorze - potrzebny warsztat

Post autor: Emu »

Do feuverta lepiej nie jezdzic w okresie przekladek oponowych - maja pelne rece roboty. Samemu dolalem z pomoca kolegi, wycieklo 450 ml w tydzien. Simering stopniowo zluzowuje sie, uszczelniacz prędkościomierza też przecieka. A mówią że reduktor w 80-tce jest jego najbardziej niezawodną częścią... Mam już drugi i też felerny..

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: wymiana oleju w reduktorze - potrzebny warsztat

Post autor: Patry »

bardzo uważaj na stan oleju w tym reduktorze !!

jest w nim pompka oleju, jak będzie na tyle mały stan oleju że pompka przestanie zasysać, reduktor rozpadnie się w pył

450ml to bardzo dużo biorąc pod uwagę że ogólnie chodzi tam około 2 litrów tłuszczu

sam przerabiałem wycieki z tego reduktora i jego wybuchy.... mam nawet taki za garażem rozsypany w drobny mak.... :roll:

jezus
Posty: 1815
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: wymiana oleju w reduktorze - potrzebny warsztat

Post autor: jezus »

Człek z neta zawsze czegoś nowego się dowie......stan oleju w skrzyni mam trochę zbyt wysoki ...ale olej w reduktorze.....kurde jutro wleze pod spód i sprawdzę....mam nadzieje że korki sa w dość normalnym i dostepnym miejscu.... :mrgreen: ..............na dzisiaj wystarczy robutek przy pudle....pojawiła sie mała dzuirka od spodu chłodnicy.....wyjęcie i pospawanie mosiądzem oraz złożenie.....cztery godziny......na dzis laba...i browar... :mrgreen:

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: wymiana oleju w reduktorze - potrzebny warsztat

Post autor: Patry »

z tego co pamiętam to dostęp do korków jest całkiem spoko :wink:

mi też już na dzisiaj wystarczy grzebania w korozji, teraz mam wolne :mrgreen:

jezus
Posty: 1815
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: wymiana oleju w reduktorze - potrzebny warsztat

Post autor: jezus »

O korozji niec nie mówię...zwłaszcza po strzale w tylnie klapy zerwanym kinetykiem...i odpadnięciu kilku płatów lakieru wraz ze szpachlem......myślałem że spoko poczekam z zamalowaniem łatek na lepszą pogode ..bo przecież ocynk i wogóle....a tu dupa blada...rdzawy nalot jak na starym gracie ......przestałem myć tył by mniej było widoczne... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: wymiana oleju w reduktorze - potrzebny warsztat

Post autor: Patry »

ja muszę oddać jednak furkę do blacharza, sam nie będę rzeźbił tylnych błotnków, bo chęci nie mam ani umiejętności blacharskich zbyt wielkich :mrgreen:

Awatar użytkownika
rafdur
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:01
Auto: LC120
Kontakt:

Re: wymiana oleju w reduktorze - potrzebny warsztat

Post autor: rafdur »

Witam,

W moim LC120 również wycieka olej, i tu się pojawia pytanie gdzie z tym jechać ?

Zaprzyjaźniony mechanik stwierdził abym pojechał do autoryzowanego serwisu Toyoty bo wolałby nie grzebać w reduktorze...ale jakoś obawiam się kosztów. Ma ktoś na tym polu jakieś doświadczenie ?

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: wymiana oleju w reduktorze - potrzebny warsztat

Post autor: Tuco »

Pojedź do Wyprawa4x4. Kylon na pewno pomoże :D

ODPOWIEDZ