kompresor

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

farmer
Posty: 102
Rejestracja: 08 gru 2010, 19:01
Auto: HDJ80
Kontakt:

kompresor

Post autor: farmer »

Witam ,nie wiem czy to dobre miejsce na ten temat, mam taki kłopotek , chciał bym sobie zbudować kompresor bo na śrubę mnie nie stać . Chodzi o to jaką sprężarkę dwu-tłokową trzeba kupić scania , man , jelcz , volvo czy inne . Warunek , własne smarowanie a chłodzenie może być na pompkę z bańki . Kiedyś zrobiłem kompresor na sprężarce z ikarusa , chodziło to bardzo ładnie ale ikarus już mało dostępny . Może macie pojęcie która jest najbardziej wydajna i wytrzymała. Dwie takie sztuki powinny w zupełności wystarczyć.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: kompresor

Post autor: Tuco »

Jaką wydajność potrzebujesz?

farmer
Posty: 102
Rejestracja: 08 gru 2010, 19:01
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: kompresor

Post autor: farmer »

Nie wiem jaką wydajność , ma uciągnąć 2 gwożdziarki i żeby dało radę do takiej małej piaskarki [dysza chyba 5 albo 6 mm]. Nie do pracy ciągłej , wszystko razem to chyba nie będzie chodzić.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3395
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J95 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

No właśnie zastanawiam się ku jakiej firmie się skłonić. Wybór mniej więcej taki:
Terrain Tamer AirTwin - 480zł
T-Max - 330zł
4Terrain - 280zł
Coś polecacie?

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: J95 - okiem użytkownika

Post autor: waldek_BB »

wszystkie będą działać :) a testów porównawczych się chyba nikomu nie chciało robić :) TT ma manometr na przewodzie a nie w korpusie więc nie trzeba biegać sprawdzać :)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3395
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J95 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

Ooo widzisz! Cenna uwaga. Nie pomyślałem o tym, a to dość istotna funkcjonalność.

Jasne że wszystkie będą działać do końca gwarancji. Interesuje mnie to co będzie potem :) Jesli np. TT to podobna chińszczyzna jak np. T-Max nie wspominając już o 4Terrain to nie ma co dokładać 200zł. Z drugiej strony liczę że TT sobie nie popsuje wieloletniej reputacji kompresorem zrobionym z g...litu.

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: J95 - okiem użytkownika

Post autor: waldek_BB »

pojedź do kogoś, pomacaj i popompuj :) napompowanie 4 kół z 1 do 2 z hakiem zajmuje ze 20 min - chyba że masz go zamontowanego na stałe to odpada Ci przygotowanie sprzętu

ps. jest wątek o kompresorach, warto byłoby tam pisać na ich temat a nie w ogólnym o J9 - później znaleźć jakaś sensowną informację jest trudno ...

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3395
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J95 - okiem użytkownika

Post autor: luk4s7 »

waldek_BB pisze:ps. jest wątek o kompresorach, warto byłoby tam pisać na ich temat a nie w ogólnym o J9 - później znaleźć jakaś sensowną informację jest trudno ...
Zgadzam się z Tobą w pełni. Tylko jak sprawnie zmigrować z toczącej się tutaj rozmowy ku właściwemu wątkowi? Może admin byłby tak miły i przeniósł tę konwersację w odpowiednie miejsce?

Awatar użytkownika
uboot
Posty: 41
Rejestracja: 18 maja 2009, 18:13
Auto: KZJ-95
Kontakt:

Re: kompresor

Post autor: uboot »

O leniwce jedne :lol: ja Wam dam kompresor.Taki sobie kupcie:
Załączniki
ZASTOSOWANIE :<br /><br /><br />PRZEPOMPOWYWANIE PALIWA Z AUTA DO AUTA.<br /><br />PRZEPOMPOWYWANIE PALIWA - AUTO - ZBIORNIK .<br /><br />PRZEPOMPOWYWANIE PALIWA - ZBIORNIK - AUTO.<br /><br />PRZEPOMPOWYWANIE PALIWA ZBIORNIK - ZBIORNIK .<br /><br />WYPOMPOWYWANIE OLEJU Z SILNIKA PRZEZ OTWOR BAGNETU OLEJOWEGO ( MIARKI )<br /><br />POMPOWANIE / WYPOMPOWYWANIE - WSZELKIEGO RODZAJU PLYNOW<br /><br />TANKOWANIE POJAZDOW - WYPOMPOWANIE WODY NP Z LODZI itp.
ZASTOSOWANIE :


PRZEPOMPOWYWANIE PALIWA Z AUTA DO AUTA.

PRZEPOMPOWYWANIE PALIWA - AUTO - ZBIORNIK .

PRZEPOMPOWYWANIE PALIWA - ZBIORNIK - AUTO.

PRZEPOMPOWYWANIE PALIWA ZBIORNIK - ZBIORNIK .

WYPOMPOWYWANIE OLEJU Z SILNIKA PRZEZ OTWOR BAGNETU OLEJOWEGO ( MIARKI )

POMPOWANIE / WYPOMPOWYWANIE - WSZELKIEGO RODZAJU PLYNOW

TANKOWANIE POJAZDOW - WYPOMPOWANIE WODY NP Z LODZI itp.
4149322350.jpg (98,04 KiB) Przejrzano 3325 razy

ODPOWIEDZ