Nierówna praca silnika - regeneracja wtryskiwaczy Denso.

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

radoslaw.misiura
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2015, 15:07

Nierówna praca silnika - regeneracja wtryskiwaczy Denso.

Post autor: radoslaw.misiura »

Witam.
W moim landku mam problemy z zapalaniem, trochę poddymia na luzie i zaczął stukać do 1700 obr jak przyspieszam. Miałem podobny objaw kiedyś , ale to był zapchany zawór agr, ale teraz jak byłem na komputerze to wyszły mi duże korekty na wtryskiwaczach. Znalazłem polecaną firmę, która zajmuje się regeneracją wtryskiwaczy, ale na ich stronach doczytałem , że przyczyną może być opiłkująca pompa wysokiego ciśnienia. Pytanie jest takie, czy wyciągać pompę z wtryskami, czy poczekać na rozbiórkę wtrysków. i Jeszcze jedno pytanie, czy demontować cały zbiornik do czyszczenia jak okaże się , że są opiłki, czy wystarczy wymienić filtr paliwa i będzie dobrze. Poz.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2512
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Nierówna praca silnika - regeneracja wtryskiwaczy Denso.

Post autor: kpeugeot »

a jakie auto i jaki silnik?

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Nierówna praca silnika - regeneracja wtryskiwaczy Denso.

Post autor: seburaj »

zapewne KDFTE

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: Nierówna praca silnika - regeneracja wtryskiwaczy Denso.

Post autor: proto »

seburaj pisze:zapewne KDFTE
KD-FTV :mrgreen:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Nierówna praca silnika - regeneracja wtryskiwaczy Denso.

Post autor: seburaj »

niech mu będzie "fał" ;)
i tam chyba jeszcze dwójka jest na przedzie...

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: Nierówna praca silnika - regeneracja wtryskiwaczy Denso.

Post autor: proto »

1KD- 3 litry
2KD- 2,5 litra

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Nierówna praca silnika - regeneracja wtryskiwaczy Denso.

Post autor: seburaj »

i w obydwu nienaprawialne elektromagnetyczne denso :mrgreen:

radoslaw.misiura
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2015, 15:07

Re: Nierówna praca silnika - regeneracja wtryskiwaczy Denso.

Post autor: radoslaw.misiura »

kpeugeot pisze:a jakie auto i jaki silnik?
Toyota Land Cruiser IV, SUV
3000 cm³
Moc 164 KM / 121 kW z roku 2005 przebieg mam 236 tys. myślę , że nie kręcony.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Nierówna praca silnika - regeneracja wtryskiwaczy Denso.

Post autor: Rafi »

Po pierwsze użyj trochę opcji "szukaj" na forum, bo jest o tym wiele tematów.

Po drugie wtryskiwaczy CR Denso się nie regeneruje, co najwyżej czyści. Regeneruje je niby Denso Polska, ale tak naprawdę dostaje się w zamian za swój wtryskiwacz coś co jest niby po fabrycznej regeneracji. Firmy twierdzące, że Denso regenerują w rzeczywistości je jakoś tam czyszczą co czasami ma jakiś skutek na chwilę, a czasami nie ma żadnego. Przebieg masz taki, że wtryski jak najbardziej mogą być skończone, chociaż oczywiście zdarzają się i takie egzemplarze, które do 300 tys. dają radę z oryginalnym wtryskami.

Aha, i nie masz Land Cruisera IV, bo nie ma takiego samochodu. Masz Land Cruiser J12 z silnikiem 1KD-FTV ;)

Awatar użytkownika
maciekdj
Klubowicz
Posty: 19
Rejestracja: 01 sie 2013, 14:55
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Nierówna praca silnika - regeneracja wtryskiwaczy Denso.

Post autor: maciekdj »

Jezeli chcesz miec spokoj na lata to pompa i wtryski do wyjecia i wyslania do np Diesel System z Wa-wy.
Sprawdzenie pompy to jakies 120-140 netto, wtryskow 70 netto + oczywiscie wyjecie.
Jezeli chodzi o wtryski to w ASO teraz sa promocje na wtryskiwacze i czesto wychodza sporo taniej niz te od dystrybutora czyli Diesel Sytem, pod warunkiem, ze masz znajomosci w ASO ;)
Co do reszty układu paliwowego, zawsze warto zajrzec do zbiornika paliwa o wymianie filtra nie wspomne.

radoslaw.misiura
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2015, 15:07

Re: Nierówna praca silnika - regeneracja wtryskiwaczy Denso.

Post autor: radoslaw.misiura »

Pompy denso można skutecznie naprawiać w sieci Bosch Diesel Service. Jak opiłkuje pompa to regeneracja wynosi około 500 -800 zł.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Nierówna praca silnika - regeneracja wtryskiwaczy Denso.

Post autor: seburaj »

radoslaw.misiura pisze:Pompy denso można skutecznie naprawiać w sieci Bosch Diesel Service. Jak opiłkuje pompa to regeneracja wynosi około 500 -800 zł.
obawiam się, że wątpię :roll:

nie robimy przesadnie dużo promieniowych Denso, ale to tylko raczej dlatego, że... one się po prostu nie sypią 8)

a jeżeliby tak się stało, to obawiam się/jestem pewny że kwota jest co najmniej dwu-trzykrotnie za mała, za tyle to będzie robocizna z nowym kompletem uszczelnień plus sprawdzenie w stole :|

co do naprawy: z tego co widzę, nie ma żadnych części w zamienniku (np. STAR), nie mam wiedzy czy jest coś w oryginale i ile kosztuje (a tanio nie będzie)... dla porównania, zrobienie pompy Delphi (kompleksowo - pompka zasilająca, wałek, rolki, łożyska itp.) to koszt około 2.000-2.300 brutto (w zależności od ilości rolek) - tak więc pompy Denso za 800 zeta naprawić się nie da (ale też zależy co rozumiesz pod pojęciem "regeneracja" hehehe)

najczęściej źródłem (i początkiem) sypania w tego typu pompie jest pompka zasilająca (tłocząca), w Denso jest ona akurat trochę innej konstrukcji (takie koo zębate na mimośrodzie biegające wewnątrz większego koła, o uzębieniu wewnętrznym) - w Delphi sypie się to namiętnie, a w Denso... nie słyszałem :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8365
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Nierówna praca silnika - regeneracja wtryskiwaczy Denso.

Post autor: Rokfor32 »

Pompka trochoidalna :wink:

Sekcja wysokiego ciśnienia w denso jest wielotłoczkowa - czy jakaś krzywkowa?

Tak czy siak - też się mi te 800 wydaje o wiele za nisko - kompleksowa regeneracja to przecie zostawienie w zasadzie samego korpusu ...

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Nierówna praca silnika - regeneracja wtryskiwaczy Denso.

Post autor: seburaj »

krzywkowa
a zasilająca jest trochę "idalna", a trochę nie idalna :mrgreen:
bosch na przykład stosuje takie coś jak pompa oleju - dwie zębatki kręcą się do siebie w aluminiowej obudowie, to też potrafi ciekawie zopiłkować :wink:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8365
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Nierówna praca silnika - regeneracja wtryskiwaczy Denso.

Post autor: Rokfor32 »

Trochoidalna to też zębata, tyle że o zazębieniu wewnętrznym jednego z kół. Przy podobnych gabarytach znacznie wydajniejsza niż porównywalna gabarytem "klasyczna" zębata.

Japończycy bardzo chętnie stosują ten typ pompy jako pompy oleju w silnikach, umieszczając je bezpośrednio na wale korbowym. Bardzo to upraszcza konstrukcję, i jest praktycznie niezawodne.

ODPOWIEDZ