Brak ogrzewania

Moderator: luk4s7

funkyman3
Posty: 16
Rejestracja: 15 lut 2009, 20:37
Auto: 4-runner 92

Brak ogrzewania

Post autor: funkyman3 »

Podejrzewam, że układ jest zapowietrzony. Wiedzieć jak to najlepiej odpowietrzyć? Jest jakiś specjalny kurek od tego? 4r 92' 3,0. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania

Post autor: Northern Sun »

wjezdzasz na najwyzszy punk przednim kolem; chcesz zeby byl flex na przednim i tylnim zawieszeniu no i odpowetrzasz, kurek otwarty no i ogrzewanie na maksa no i dolewasz wody :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8395
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania

Post autor: Rokfor32 »

Te silniki miały z tym problem - często widywałem trójniczek z korkiem wmontowany przy zasilaniu nagrzewnicy (sam tak mam :wink: ), bo sie cholerstwo nie chciało samo odpowietrzać. Ale doraźnie wystarczy popuścić opaskę i poluzować (zdjąć) wąż idący do nagrzewnicy. Albo to, co kolega wyżej pisał - auto dziobem w górę przy zalewaniu płynem.

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania

Post autor: Northern Sun »

odstatnio tak robilem :), zalewalem jescze taki fajny preparat bo strasznie mi temperatura poszla do gory, prawie uszczelkie na glowicy wywalilo, ujeb chlodnica i 48C w humidexie i karwa i jest pozamiatane, truck sie musial schlodnic 20min bo nie dawalo rady .. dluga historia .. :D

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania

Post autor: pablo200 »

Odgrzeje kotlecika. Pacjent J95 Mam poniższe objawy: Zawór dział, linka na miejscu, przewód wejściowy na nagrzewnice gorący, wyjściowy również, układ odpowietrzałem na górce ( dziobem do góry przez ok 30 min.) a w samochodzie cały czas dmucha chłodno? Jak sadzicie? Strzelona nagrzewnica? Układ zalany Borygo eko, choć, przy pierwszym odpalaniu ogrzewania, pokrętło dawało silny opór przy zmianie pozycji na ciepły strumień ( tak jakby zawór się przykleił). Próbował ktoś czyścić nagrzewnicę w samochodzie np. strumieniem wody ? Środków odkamieniających raczej bym się nie imał.
Dzięki za pomoc .
Paweł

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8395
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania

Post autor: Rokfor32 »

Nie nagrzewnica - uszkodzony napęd jednej z kierownic nawiewu w airboxie (to ten "opoór" - co był a już nie ma).

Ożywić kierownicę - coby lekko chodziło, i założyć ponownie poprawnie linkę (lub ją wymienić - bo mógł się zerwać rdzeń. Dostęp do klapy jest po zdjęciu tunelu między wiatrakiem a airboxem - jak masz klimę - to niestety trzeba ją opróżnić, i zdjąć parownik.

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania

Post autor: pablo200 »

Rokfor przyoporowała gałka od strumienia "ciepły zimy" po pancerzu linki trafiłem do komory silnika Zawór na ścianie grodziowej. Regulacja od strumieni płynnie przełącza pomiędzy pozycjami" szyba/nogi etc". Ale skoro piszesz, że to kierownica, przyjmuję za pewnik :mrgreen: . Cóż tego jeszcze nie rozbierałem ;)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8395
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania

Post autor: Rokfor32 »

Od gałki temperatury idą dwie linki - jedna do zaworka na grodzi - druga do kierownicy w airboxie. Nie pamietam tylko czy sterowanie tą klapką w J9 jest na górze , czy na dole obudowy nagrzewnicy. Jak na dole - to z poziomu podłogi ją widać. Jak na górze - to po wyjęciu radia i konsoli środkowej. Ale osiowanie jest częściowo wewnątrz obudowy - temu trzeba się dobrać od strony tunelu - jeżeli klapka nie pracuje lekko po prostu trzeba to rozruszać i przesmarować.

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania

Post autor: pablo200 »

Rokfor trafione w punkt, dziękuję za pomoc. :mrgreen: Uszkodziło się mocowanie linki w ramieniu pokrętła. Po przesunięciu linki we właściwą pozycję nastało ciepełko. :lol:
Pawel

ferrorum2
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2015, 16:49

Re: Brak ogrzewania

Post autor: ferrorum2 »

Witam wszystkich. Też bonusem dostałem ten problem. Proszę mnie informować.

ODPOWIEDZ