Głośny hałas z przedniego napędu

Moderator: luk4s7

kserkses
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2012, 20:00
Auto: Toyota 4RUNNER 3.0 V6
Kontakt:

Głośny hałas z przedniego napędu

Post autor: kserkses »

Witam!!!

mam pewien problem z moją Toyotką. Przy rozłączonym napędzie (tylko tył) z przodu słychać straszne tyrkotanie i wibracje od strony kierowcy. Po załączeniu przedniego napędu wszystko ustaje, gdy napęd się rozłączy znowu huczy. I nie chodzi tu o jakieś stuki tylko bardzo głośne wycie czy terkotanie (ciężko jednoznacznie to opisać). Ale dzieje się to tylko przy rozłączonych napędach. Chciałbym coś podpowiedzieć mojemu mechanikowi do którego trafiło autko wczoraj na diagnozę i naprawę.

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2013, 13:46
Auto: 4Runner II
Kontakt:

Re: Głośny hałas z przedniego napędu

Post autor: Wojtek »

Witam,
nie wiem czy to jest to samo ale u mnie od tygodnia pojawia się hałas (dźwięk jakby coś ocierało) jak dla mnie jest łożysko tylko nie wiem które. Hałas pojawia się przy jeździe bez względu na prędkość i przypomina dźwiękiem wkręcającą się wiertarkę na obroty. Pomimo czynności:
- wciśnięcia sprzęgła
- dodania gazu
- wbicia luzu
- kręcenia kierownicą lewo, prawo
- lekkie dociśniecie hamulca
dźwięk anie się nie zimniejsza i nie ustaje. Dopiero po wyhamowaniu ustępuje.
Jeżeli masz takie same objawy to podłączam się pod zapytanie czekam na diagnozę. Nie sprawdzałem jak to wygląda przy zapięciu H4 bo pojawia mi się to raczej przy prędkościach ok 40-100 km/h. Jadąc spokojnie nic się nie dzieje.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8367
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Głośny hałas z przedniego napędu

Post autor: Rokfor32 »

Problematyczne dźwięki z auta to jest to - co zazwyczaj się dzięki netowi rozwiązuje ... :mrgreen:

A poważniej - podjechać do warsztatu specjalizującego się w 4x4. Różne elementy napędu daja różne dźwięki, fachowiec zorientuje się w problemie w parę sekund - ale musi usłyszeć. Opis nie starczy.

Ogólnie - zaczyna się zawsze od kontroli oleju. Jeżeli syf i brokat metaliczny - cały dyfer na zewnątrz. Jeżeli olej czysty - szuka się w półosiach, piastach, czy wale napędowym.

Możecie se też skontrolować, czy aby układ ADD działa poprawnie - jest to układ dopinający lewa półoś w momencie zapięcia przedniego wału na reduktorze. Czasem zdarza się, że puszka podciśnień zgnije (jest wewnątrz prawego przedniego nadkola), i wówczas układ nie działa, a napęd pozostaje w stanie dosyć przypadkowym (zapięty lub niekoniecznie).

kserkses
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2012, 20:00
Auto: Toyota 4RUNNER 3.0 V6
Kontakt:

Re: Głośny hałas z przedniego napędu

Post autor: kserkses »

U mnie przyczyną okazało się rozsypane łożysko lewej półosi z przodu. Koszt łożyska w ASO ok. 700zł czas oczekiwania do 4 tygodni. Numer łożyska 90369-36008.
Mi udało się zamówić zamiennik KOYO w sklepie motoryzacyjnym w Moskwie za ok. 120zł plus koszty transportu litrowy Jack Daniels:)....

Ps. Po zapięciu przedniego napędu autko hasało jak jelonek z reklamy Żubra... Nic nie stukało.

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2013, 13:46
Auto: 4Runner II
Kontakt:

Re: Głośny hałas z przedniego napędu

Post autor: Wojtek »

u mnie przyczyną jest reduktor- to co usłyszałem od mechanika. Nie mam już czasu na kolejna naprawę i decyzja padła na sprzedanie 4runnera. Jeżeli ktoś będzie chętny to kontakt ze mną pod numerem 665025027. Jak wystawię go na allegro to pewnie podrzucę link.
Jeżeli chodzi o samochód to jest to już częściowo doinwestowana terenówka bo posiada przedni zderzak stalowy (skrzyniowy), progi stalowe do hiliftu, wyciągarkę 4mad, koło zapasowe na tylnej klapie. Jeżeli chodzi o samochód to jest to toyota 4runner 94 rocznik zarejestrowana jako samochód ciężarowy z silnikiem 3.0 td (125km) w samochodzie wymienione krzyżaki i wyważony wał, pompa wtryskowa uszczelniona i wyregulowana, od początku roku na naprawy włożyłem ok 3 tysięcy. W związku z tym, że założyłem własną działalność potrzebuję czegoś na co dzień więc z padniętym reduktorem + trochę zabaway przy blacharce (rama nie tylko moim zdaniem jest ok) chciałbym sprzedać za 13 tys. zł. tel 665025027

Awatar użytkownika
namlooc
Posty: 480
Rejestracja: 29 maja 2011, 12:59
Auto: rav4 3sfe, 4runner 3vze
Kontakt:

Re: Głośny hałas z przedniego napędu

Post autor: namlooc »

Wojtek pisze:trochę zabaway przy blacharce
Troche zabawy to oznacza ze gdzies tam nadkole gnije i zderzak tylni ? Czy buda przegnita ?
Snorkel dla ozdoby czy bardzo przydawal sie ?

Pytam bo szukam czegos dla siebie ;)
Auto na lawecie musi jechac czy da sie wrocic na jakims napedzie ?

ODPOWIEDZ