sygnalizacja niezapiętych pasów

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Posty: 90
Rejestracja: 05 lut 2009, 07:49
Auto: Hilux SR5 08
Kontakt:

Re: sygnalizacja niezapiętych pasów

Post autor: Pzwmichu »

milczacy12 pisze:Zapinając pas musisz mieć wciśnięte cały czas ODO
wiem, wiem, tak robiłem, dzisiaj już się udało, poprzednio chyba nie wyłączałem drugi raz zapłonu tak jak pisali :)

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: sygnalizacja niezapiętych pasów

Post autor: wolf »

No dobra - pasy nie piszcza, ale jak wylaczyc sygnalizace pozostawionego kluczyka w stacyjce?

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: qberus »

ktomek pisze:Czekam tylko aż ktoś wymyśli sposób na obejście piszczałki od nie zapiętych pasów
Ja wyłączyłem 8)

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

HILUX - wyłączanie kontrolki pasów

Post autor: cosi »

Temat sygnalizacji niezapiętych pasów już był poruszany

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: Kwieczor »

qberus pisze:
ktomek pisze:Czekam tylko aż ktoś wymyśli sposób na obejście piszczałki od nie zapiętych pasów
Ja wyłączyłem 8)
to przypominam:

1) Turn the Power ON
2) Set trip meter to "ODO"
3) (you may need to Power OFF at this point)
4) Turn the Power ON
5) Hold down the ODO/Trip button for 20 seconds
6) While keeping the ODO/Trip button down, put the driver seatbelt on.
7) You will see b_on / b_off choice in the ODO meter, make your choice with the ODO/Trip button

The the seatbelt warning lights will continue to flash until driver and passenger put there seatbelt on.


Czynność należy powtórzyć po każdym odpięciu aku

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: qberus »

Można też wyłączyć, dla mnie skrajnie wnerwiającą przypadłość, czyli bzyczenie przypominające o kluczyku w stacyjce. Metody z Newhilux.net były jak dla mnie jednak trochę zbyt inwazyjne więc znalazłem własną 8)

A tak wracając do tematu. Chcąc zasmakować trochę offroadu wybrałem się z kumplem na imprezę 4x4. Śnieg, góry, las i takie atrakcje. Przyjedź, będą też zwykle auta, dasz radę. Jak przyjechałem na spotkanie to ... hmm ... opancerzone, zmutowane Patrole, stare l200 jedna Toyota no i mój Hilux :oops: . Nie wiedziałem czy udawać, że ja tylko przejazdem czy jednak się pakować. Pojechałem :twisted: . Trasa dojazdowa wiodła zaśnieżonymi drogami polnymi. Głębokie koleiny śniegowe (jechałem bliżej końca stawki ), sporo zmrożonych grud ziemi, góry, doły, trochę błota itp. Nic wielkiego ale biorąc pod uwagę, że jechałem na fabrycznych rozmiarem zimówkach ( obleśnie małe :cry: ) to wcale nie był taki lajcik. I Hilux dał radę :mrgreen: ... przynajmniej odcinek dojazdowy bo dalsze atrakcje mu już odpuściłem. Jak się okazało później - słusznie, bo nie obyło się się bez ofiar wśród Patroli.

Konkludując, jest nieźle. Spodziewałem się, że utknę gdzieś w polu a tu proszę - poza zwalnianiem na cięższych odcinkach nie miałem najmniejszych problemów. Niestety w porównaniu do terenówek z jakimi jechałem Hilux wyglądał śmiesznie "papierowo". Myślę czy by nie wciągnąć się trochę w zabawę w terenie ale ... już wiem, że nie tym autem. Trza mi starego Hila :twisted:.

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: ktomek »

ktomek pisze:
cosi pisze:Temat sygnalizacji niezapiętych pasów już był poruszany
Dzięki, umknął mi ten temat, pójdę dziś sprawdzić działanie w mim przypadku :)
Zrobiłem, sprawdziłem, działa w 100% :D
Może jest więcej takich sztuczek na inne okazje również? :wink:

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: marcinvvv »

Kwieczor pisze:
qberus pisze:
ktomek pisze:Czekam tylko aż ktoś wymyśli sposób na obejście piszczałki od nie zapiętych pasów
Ja wyłączyłem 8)
to przypominam:

1) Turn the Power ON
2) Set trip meter to "ODO"
3) (you may need to Power OFF at this point)
4) Turn the Power ON
5) Hold down the ODO/Trip button for 20 seconds
6) While keeping the ODO/Trip button down, put the driver seatbelt on.
7) You will see b_on / b_off choice in the ODO meter, make your choice with the ODO/Trip button

The the seatbelt warning lights will continue to flash until driver and passenger put there seatbelt on.


Czynność należy powtórzyć po każdym odpięciu aku
a jak to jest z hilem 2009 w wersji bez komputera ? ja jak zrobie zgodnie z instrukcja to nie wyswietla mi sie b_on / b_off tylko 15 i moge zmieniac od 1 do 20. co ustawic zeby to wylaczyc?

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: marcinvvv »

a i jeszcze czy wylaczy sie tez pikanie jesli kluczyk jest w stacyjce przy otwartych drzwiach ?

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: Kwieczor »

nie wiem, jak jest w 2009 - ja mam 2008 bez kompa (wersja przed liftem) i zadziałało
może po lifcie coś pozmieniali

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: qberus »

marcinvvv pisze:a i jeszcze czy wylaczy sie tez pikanie jesli kluczyk jest w stacyjce przy otwartych drzwiach ?
Nie.Tylko i wyłącznie brzęczyk od pasów. A z dojściem do tej opcji próbuj do skutku, to chyba kwestia wstrzelenia się w odpowiednie czasy całej sekwencji.

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: ktomek »

Kwieczor pisze:nie wiem, jak jest w 2009
Działa, no tyle że z kompem
Tylko że bez musi być tak samo, bo przecież to robisz na liczniku kilometrów który masz w prędkościomierzu, wiec masz go na pewno

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: ktomek »

qberus pisze:Z pozostałych trików jest jeszcze kładzenie tylnej kanapy do przodu ( Milczący je tutaj wrzucił )
No a gdzie jest to TUTAJ, możesz link dać jakiś?
qberus pisze:oraz centralny zamek w klapie ( niezależnie od rocznika ). Centralny wymaga jednak trochę zachodu. Jak chcecie to wrzucę link do wątku na Newhilux.
No pewnie że tak, ja bym chętnie skorzystał

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: qberus »

ktomek pisze:No a gdzie jest to TUTAJ, możesz link dać jakiś
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=4741" onclick="window.open(this.href);return false;
ktomek pisze:
qberus pisze:oraz centralny zamek w klapie ( niezależnie od rocznika ). Centralny wymaga jednak trochę zachodu. Jak chcecie to wrzucę link do wątku na Newhilux.
No pewnie że tak, ja bym chętnie skorzystał
http://www.newhilux.net/phpbb/viewtopic ... te+central" onclick="window.open(this.href);return false;

A prosze bardzo :wink:

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: ktomek »

To przeróbka do wersji które nie mają zamka w tylnej klapie, u mnie jest ale nie podłączony do centralnego
Będę miał chyba łatwiej.
Ciekawe, czy w wiązce która idzie do klapy jest już przewód pod centralny i tylko trzeba podłączyć, czy muszę pociągnąć oddzielny.
Ale sam pomysł banalnie prosty, choć nie można powiedzieć, że bezinwazyjny :wink:

ODPOWIEDZ