OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Moderator: luk4s7

paziu
Posty: 42
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:38
Auto: Hilux '08 2.5 D4D
Kontakt:

OPONY zimowe do Hiluxa 05' D4D

Post autor: paziu »

Mam pytanie, a mianowicie hila mamy od 2 tyg, ale jest na uniwersalnych good yerach, konieczne sa jakieś zimowe laczki, ale nie znalazłem nic poza bridgestonami dm-z3, generalnie jest problem z oponami zimowymi w tym rozmiarze bo felga jest troche mała. Czy w razie "bidy" będe mógł wrzucić oponki szersze o 10 mm ? Bo z 255 jest troche problem.

pozdrawiam


[edit - IRKO] - przeniosłem dyskusje nt opon z opinii do właściwego działu

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: kylon »

Możesz ale zasadą jest rozmiar węziej. Chodzi o nacisk jednostkowy :wink: . DMZ-3 to bardzo dobra opona.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: konus »

W zimówce im węższa opona tym lepiej się auto prowadzi.

DMZ to tak jak pisał kylon to bardzo bardzo dobra opona zimowa.

Awatar użytkownika
dziadek
Posty: 112
Rejestracja: 16 gru 2008, 20:11
Auto: KZJ73
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: dziadek »

Też miałem podobny problem . Opony dm z3 nie są ogólnie dostępne – jeden dealer ma w wawie na tą chwile w cenie o ile pamiętam 570 za szt. Rozmiar 265 Dunlopa jest w miarę dostępny – w ciągu 2-3 tygodni z tym ze ten rozmiar już troszkę przekłamuję . Zamiennikiem dla tej opony jest 235/75r15 jednak straszono mnie ze będzie za wąska do felgi. Dealer od którego kupowałem auto w przystępnej cenie sprzedał mi 255/70r15 wynalazki – roadstone czy jakoś tak, najpierw nie chciałem ale jest gwarancja na opony i już. Nawet dają rade o dziwo .

paziu
Posty: 42
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:38
Auto: Hilux '08 2.5 D4D
Kontakt:

Opony do Hiluxa 08

Post autor: paziu »

Witam,

Postanowiłem założyć nowy temat żeby nie mieszać juz w innym ;)

Mam problem ze znalezieniem opon zimowych do Hiluxa, w rozmiarze 255/70/15r który jest oryginalnie w samochodzie znalazłem tylko jedną opone - Bridgestone DMZ3, ale niestety na chwile obecną jest niedostępna.

Zastanawiam sie czy mogę na ta felgę wsadzić opony o innym rozmiarze, np szersze o 10 mm ? Nie mam przy sobie instrucji od samochodu i nie wiem czy producent podaje zamienniki, ale coś mi się wydaje że nie bardzo.

proszę o pomoc :)

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: LEX »

Odkąd jeżdżę samochodami terenowymi to kupuję opony terenowe AT. Dobre na lato i na zimę. Problem z głowy i nie podniecam się jak większość kierowców tym, że zima ich zaskoczyła, albo że lato ich zaskoczyło i zdzierają niezmienione w porę zimówki.

Nie wiem jaką masz felgę, ale myślę, że do felgi 7" włożysz max opony 275. Do felgi 8" max 315

Wiadomo, że fizycznie to i na felgę 6" włożysz oponę 315, ale wtedy będzie ona okrągłym balonem a przecież część stykająca się z jezdnią powinna być płaska.

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Posty: 90
Rejestracja: 05 lut 2009, 07:49
Auto: Hilux SR5 08
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: Pzwmichu »

Z tego co widziałem w serwisie, to do Hiluxów Toyota stosuje jakieś mało znane zimówki. King..... na allegro widziałem po 340 zł/szt także koszt niewielki jak na taką dużą oponę :)

Awatar użytkownika
dziadek
Posty: 112
Rejestracja: 16 gru 2008, 20:11
Auto: KZJ73
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: dziadek »

Niestety właściwości jezdne zapewne adekwatne do ceny . Ja mam u siebie opony podobnej klasy , firmy chyba Roadstone i o ile na śniegu jest nadspodziewanie dobrze to na mokrej nawierzchni jest strasznie ślisko. :o

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: czobi »

LX450 pisze:Odkąd jeżdżę samochodami terenowymi to kupuję opony terenowe AT. Dobre na lato i na zimę. Problem z głowy i nie podniecam się jak większość kierowców
AT robi , a jak masz kase to zimowka zawsze jest zimowka
bridgestone blizak- niesamowita zimowka :!:
staje toto w miejscu z 80km/h na sniegu :shock:
kupione w wyprawa4x4, drogie ale warto

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: Zyzol »

testuję Blizaka i jestem bardzo zadowolony, jest jak pisze czobi :wink:

paziu
Posty: 42
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:38
Auto: Hilux '08 2.5 D4D
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: paziu »

Koledzy, szukam opon bf goodrich AT, i widzę że są tylko węższe lub szersze niż 225, jak wstawię 235 to chyba żaden problem ? czy trzeba kombinować z jakimiś dystansami lub czymś podobnym ?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: kylon »

Ale do czego chcesz je wstawiać i co dalej po 235/???R15 :?:

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: speedy »

Ja bardzo niedawno stalem przed dylematem jakie opony kupic i ktos mi poradzil.(dzieki Tomku) Z racji ze chialem swoje autko jakos tam eksplorowac w terenie (lecz nie upalac)ale bardziej czesto w trasie wykorzystywac czyli ogolnie Wyprawowka.CZYLI AT-eki Kwestia jakie no oczywiscie BF JEDNAK mi je odradzono I teraz bardzo dziekuje miedzy innymi kylonowi ktory przez przypadek wypowiadal sie na temat Yokohamy. Zalezalo mi na tym zeby byly ciche ale dawaly rade w terenie.Jadac do znanej firmy zadalem pytanie BF czy Yokohama w odpowiedzi uslyszalem Toyo Obecnie na naich jezdze jestem bardzo zadowolony w terenie mnie jeszcze nie zawiodly a to co potrafia jak dla mnie swiezaka w blocie to przeszlo moje wyobrazenia.Czemu nie Bf uslyszalem ze jest to profil opony nie zmieniony od 10 lat rowki sa prostopadle do opony wiec blotko wypada ciut gorzej niz z yato gdzie jest rozchodzacy sie ku gorze.Nie bede dalej zanudzal sa zwolennicy i przeciwnicy.Odpowiem jeszcze czemu nie Yokohamam .... Bo jej nie mieli :D ps.(na zime posiadam Dunlop GrandTrek SJ6 rewlacja)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: kylon »

Yokohama faktycznie teraz jest trudna do zdobycia :wink:

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: speedy »

kylon pisze:Yokohama faktycznie teraz jest trudna do zdobycia :wink:

A z czystej ciekawosci czy miales stycznosc z Toyo?

ODPOWIEDZ