Jakiego Hiluxa wybrać(rocznik-różnice) bądź innego pickupa

Moderator: luk4s7

Uszatek
Posty: 7
Rejestracja: 21 wrz 2015, 19:48

Re: Jakiego Hiluxa wybrać(rocznik-różnice) bądź innego picku

Post autor: Uszatek »

Cieszę się, że chce wam się ze mną dyskutować na ten temat,
4runner nie jest taki zły z tego co widzę, jak z jego komfortem jazdy? Ile taki 3l turbo diesel wypala w mieście/trasie. Czego oczekiwać po kupnie takiego z okolic lat 96?
Wolałbym pickupa gdyż planowałbym w przyszłości zakup drugiego samochodu bardziej cywilizowanego, a pickup daje o tyle wygodę, że jestem w stanie zaparkować nawet quada na nim, czy motor(tak mam wiele marzeń).

Teraz trochę nabrudzę, nie bijcie za takie porównanie, ale co sądzicie o TATA XENON? Jak to się przekłada versus hilux/4runner(cena wiem, że dużo niższa)

Mimo wszystko czekam na wypowiedź kogoś kto tunigował silnik 2l-t oraz ten 102 konny, tzn ile momentu obrotowego można oczekiwać po dorzeceniu intercoolera i wyremontowaniu silnika(jeśli nie kupić trupa a zrobić mu pierścienie i takie tańsze rzeczy)

Pozdrawiam Uszatek

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8337
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Jakiego Hiluxa wybrać(rocznik-różnice) bądź innego picku

Post autor: Rokfor32 »

Silnik 2L-TII daje sie stuningować bez ceregieli na około 130 kucy, i nieco ponad 300Nm. Ale nie żadnym intercoolerem ... :mrgreen: Takie "stage2" - bo to wymiana turbiny, i wymiana bebechów pompy.

Przy d4d (2KD-FTV) generalnie chip do elektroniki - ale w połączeniu z turbiną VNT też zrobi z tego rakietę.

Każdy stary hil (przed '05) prowadzi sie taczkowato, bo maja stosowane fabrycznie dosyć sztywne resory z tyłu. Pomaga zmiana resorów - ale wtedy traci się na ładowności. Mój siada na odbojach dopiero jak tonę ładunku poczuje ... :mrgreen:

Hile w modelu '90 - '04 zwykle poza wyjątkami) mają z przodu niezależne zawieszenie, niestety zwykle jest już ono poważnie wyluzowane, i nie prowadzi auta zbyt precyzyjnie. W porównaniu do zawiasu po '05 - to jest przepaść, niestety. Szczególnie na koleinach, czy jak się trafi kałuża głębsza na jedną stronę auta.

gÓral świętokrzyski
Posty: 20
Rejestracja: 28 cze 2009, 07:27
Auto: Hilux'00

Re: Jakiego Hiluxa wybrać(rocznik-różnice) bądź innego picku

Post autor: gÓral świętokrzyski »

jeździłem hilem 2000r 2,4 td - było tak sobie (moc silnika)

od 4 lat jeżdzę hilem 2,5 d4d 2002 102 km przebieg 0,55 mln - sporo autostradowo( Przeloty nad morze sródziemne na kołach 31 przy prędkości 120-130km/h), targam przyczepę 2,5 ton do 1000km , wożę nadstawkę mieszkalną o masie 500-600 kg brutto , stal na pace do 500 kg, agregat 700 kg

napewno nie narzekam na niezajebliwość (sprzęgło zrobiło 0,47 mln wtryski nadal fabryczne, cały osprzęt silnika fabryczny) leci trochę układ napędowy wały , półosie , łożyska (przyczepa , przebiegi, ladunki) i powoli zaczyna brakować mocy, wygody

ODPOWIEDZ