Zabudowa paki pod namiot - Hilux 1.5 kabiny

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Zabudowa paki pod namiot - Hilux 1.5 kabiny

Post autor: marcinvvv »

Pyrka i zrobiles te szuflady ? caly czas bije sie z myslami czy sprzexawac swojego hila, bo wiem co mam i nie chce kupic jakiegos niepewnego dziada :) chetnie obejrze fotki szuflad w hilu 1,5 kabiny

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Zabudowa paki pod namiot - Hilux 1.5 kabiny

Post autor: Pyrka »

:roll: Oczywiście, że nie zrobiłem :mrgreen:. Rzadko nim jeżdżę ostatnio "na wyjazdy", a jak mi się wyjazd zdarzy, to albo śpię jakkolwiek - na pace, glebie + śpiwór z podkładem, albo keczua easy, która się i szybko rozkłada i szybko składa. Parę razy w roku muszę przywieźć ziemię/korę/drewno czy coś większego włożyć na pakę i miałbym tylko utrapienie z taką zabudową.

Zaskoczyłeś mnie odkopując ten wątek; co to mi do głowy przychodziło wtedy...


Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Zabudowa paki pod namiot - Hilux 1.5 kabiny

Post autor: milczacy »

Pyrka pisze: Zaskoczyłeś mnie odkopując ten wątek; co to mi do głowy przychodziło wtedy...
Taki był "trend" Pyrka, sam podobny przechodziłem ;)

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Zabudowa paki pod namiot - Hilux 1.5 kabiny

Post autor: Pyrka »

milczacy pisze:
Pyrka pisze: Zaskoczyłeś mnie odkopując ten wątek; co to mi do głowy przychodziło wtedy...
Taki był "trend" Pyrka, sam podobny przechodziłem ;)
No właśnie. Na szczęście mi szybko przeszło, a mając dylemat czy złotówkę wydać na wyjazd czy zbędny mi w gruncie rzeczy ekwipunek do samochodu zawsze wole wydać forsę na wyjazd. Wyprawa na 3 miesiące albo więcej nie wchodzi u mnie na razie w rachubę i kompletnie nie odczuwam potrzeby posiadania szuflad, pryszniców, gpsów 15-generacji, świateł LED, wyciągarek, solarów itp. Wszystko co mi potrzebne do wyjazdów mieści mi się od dłuższego czasu w bagażu podręcznym :wink:.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Zabudowa paki pod namiot - Hilux 1.5 kabiny

Post autor: milczacy »

Mi przeszło nieco później, ale też wolę wydawać na wyjazdy, jakiekolwiek, niż na szpej.
Pozdrawiam :)

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Zabudowa paki pod namiot - Hilux 1.5 kabiny

Post autor: czobi »

tak sobie czytam..no, jak trzeba wybrac , j*bac rurki ledy szufladki, jezdzic do upadlego hej.
ten niezly facet sobie poszedl olal system i babilon 8) http://vimeo.com/4636202" onclick="window.open(this.href);return false;
a ja tez zaraz wyfruwam pama pam tup tup

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Zabudowa paki pod namiot - Hilux 1.5 kabiny

Post autor: endurance »

od zawsze popierałem minimalizm! Tydzień temu wróciłem z Gruzji, łączna suma wydatków była mniejsza niż mały off-road led, a dostrzegłem więcej niż bym świecił 40'' listwą ledów :)
Ale po to mamy wolny świat żeby mieć wybór różnych sposobów wyjazdowych i nie negujmy, a życzmy wszystkim spełnienia ich marzeń i osiągnięcia założonego celu!!!

minimalistyczny
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Zabudowa paki pod namiot - Hilux 1.5 kabiny

Post autor: Pyrka »

Ja tam Wojtku przepełniony jestem miłością do ludzkości i niech se tam każdy robi jak lubi. Rozumiem to, że grzebanie przy samochodzie i przykręcanie tych wszystkich przyrządów może komuś sprawiać przyjemność równie dużą jak mnie leżenie na pustyni i wpatrywanie się w gwiazdy. Peace&love.

ilevel
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2014, 17:12

Re: Zabudowa paki pod namiot - Hilux 1.5 kabiny

Post autor: ilevel »

Witam
Jestem Czarek. Właśnie po kilku latach oczekiwania zakupiłem hilcia. Jak to się stało zaczałęm intensywniej szperać na forum tlc i sobie przeczytałem cały ówtemacik od początku ze względu na tytuł - oczekiwałem przeczytać coś odnośnie typów bagażnika pod namiot szczękowy na kabinę półtorówkę. Tak czy inaczej jeśli ten temat możnaby poruszyć w moim wyobrażeniu. chcę zakupić namiot http://www.jamesbaroud.eu/en/" onclick="window.open(this.href);return false; i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie... fakt że mam zabudowę wyższą od kabiny
Toyota.jpg
Toyota.jpg

i nie bardzo mogę znaleść bagażnik który można zamontować na dachu mając dwoje drzwi a do tego żeby miał jakąś regulację pionową wystarczającą do wyrównania poziomu rur nad kabiną wyrównać z poziomem bagażnika na zabudowie abym mógł ciężar namiotu i nasz rozłożyć również na na relingi zabudowy. czy ktoś z kolegów ma wiedzę odnośnie możliwości montowania tego namiotu w takiej sytuacj lub zna odpowiednie typy bagażników?

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Zabudowa paki pod namiot - Hilux 1.5 kabiny

Post autor: milczacy »

Nie powinieneś umieszczać namiotu tak, aby obciążał i pakę (hardtop) i kabinę gdyż na nierównościach paka i kabina czesto pracują (odchylają się) w przeciwne strony. Kombinuj więc stabilne mocowanie na hardtopa. Ewentualnie jakiś jeden reling na dach kabiny służący jako dodatkowy punkt podparcia namiotu na postoju. Ale bez stałego połączenia z podłogą namiotu.
Powodzenia :)

ilevel
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2014, 17:12

Re: Zabudowa paki pod namiot - Hilux 1.5 kabiny

Post autor: ilevel »

No tego nie wymyśliłbym. Rewelacyjne rozwiązanie - dziękuję.

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Zabudowa paki pod namiot - Hilux 1.5 kabiny

Post autor: Zbyszek »

Nie wiem co to namiot szczękowy ale nie montuj go na tej plastikowej zabudowie, tylko na kabinie ponieważ jest sztywniejsza. Ja miałem Columbusa i po położeniu na budkę ARB ze wzmocnieniem w środku, budka się ruszała przy szarpnięciu ręką a co by było na serpentynach górskich lub ćwiczeniach w namiocie kama sutry na wietrze?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zabudowa paki pod namiot - Hilux 1.5 kabiny

Post autor: kylon »

A to z tego powodu, że wzmocnienie ARB jest mocno liche i właściwie służy tylko do montażu belek. takie zwykłe profile prostokątne o małym przekroju. Trzeba zrobić konkretne orurowane wewnątrz zabudowy które przechodzi przez dach. Z jakimkolwiek cieknięciem nie ma mowy tylko musi to być porządnie zrobione.
orurowanie może być mocowane do burt i wcale w środku nie zajmuje dużo miejsca. Drugim rozwiązaniem jest zakup albo zrobienie czegoś takiego jak obecnie sprzedaje Milczący w dziale giełdowym.
Namiot owszem można zamocować na dachu ale problemem jest tu wystająca wyżej zabudowa paki. Zatem w tym przypadku najtaniej będzie zrobić u ślusarza, który ma giętarkę do rur wewnętrzne wzmocnienie hard topa. Budka wtedy nie pracuje bo główny ciężar oparty jest na wzmocnieniu a i gimnastykę można uprawiać spokojnie wewnątrz.

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Zabudowa paki pod namiot - Hilux 1.5 kabiny

Post autor: Zbyszek »

U mnie relingi toyotowe na szoferce podniosły namiot na tyle że nie kolidowało to z podwyższeniem zabudowy a jak woziłem kajak to na zabudowie musiałem zrobić podwyższenie żeby równo leżał. Dla mnie zaletą montażu na szoferce było to że bez żadnych kombinacji montując fabryczne relingi można było ruszać w trasę

ODPOWIEDZ