Rdza-podwozie

Moderator: luk4s7

Łukasz
Posty: 54
Rejestracja: 11 sty 2010, 10:48
Auto: LC120, D4D, 173 KM

Rdza-podwozie

Post autor: Łukasz »

Panowie,

czy to naturalne, że w tym aucie na elementach podwozia, zawieszenia pojawia się taka ilość rdzy, czy jest to niepokojące w takiej ilości? Pytam się ponieważ do tej pory w samochodach innych marek, w różnym wieku i przebiegu z czymś takim się nie spotkałem. Auto jest z grudnia 2008, przebieg 17 000km, garażowane, na gwarancji. Dodatkowo przy wymianie opon zauważyłem na wewnętrznej stronie felg niewielkie ogniska korozji, których przed zimą na 100% nie było :evil:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Rdza-podwozie

Post autor: Kames »

Nie jestes osamotniony w temacie ,takie auta teraz produkuje sie :cry: znajomy zakupił dwie nowe 120 jesienią ubiegłego roku, po zimie obydwie przyrudziały na łaczeniu maski z grilem i na tylnich nadkolach -mozna sie wk ..... nie :!: ,musisz zrobic konkret konserwacje, a przed nią dokładnie wyczyscic i zabezpieczyc podkładem .

Artur_1
Posty: 83
Rejestracja: 16 lut 2010, 21:00
Auto: LC 125
Kontakt:

Re: Rdza-podwozie

Post autor: Artur_1 »

coś nie tak jest z tym podwoziem: 2008 rocznik, 45 000 km, czasem bywa poza drogą- rama jest idealna- żadnej rdzy
w takim stanie jak na Twoich zdjęciach mam 120 z 2003 roku po 250 000 km (często poza drogą),- ja bym to reklamował w Tojocie

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Rdza-podwozie

Post autor: LEX »

No, wygląda podobnie jak mój samochód. Tyle, że mój jest z '96 :shock:

macmal2
Posty: 41
Rejestracja: 08 lip 2010, 23:15
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Rdza-podwozie

Post autor: macmal2 »

na 100% cos jest nie tak,mój 2005 nie ma 20% tego co u Ciebie, a i tak uwazam to za żenadę w aucie tej klasy za taką kasę :evil:
na Twoim miejscu bym to reklamowal, a wizytę w ASO poprzedzil ekspertyzą rzeczoznawcy. Dużo nie kosztuje ,a w zasadzie zamyka wszelkie dukanie człowieka z ASO, ktory bedzie od Ciebie auto przyjmował.

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Rdza-podwozie

Post autor: anoretka »

Na mojej V8 z 2008 również zauważyłem przy zmianie opon duże ilości rdzy. Zaniepokojony zadzwoniłem do ASO, to powiedzieli, że to norma, ale bym się nie martwił i że szybciej mi <B>rudy</B> karoserię zeżre niż rama gdzieś się rozleci. Nie zgodziłem się więc od razu zaproponował, że może to przemalować, ale i tak to nic nie da...

Myślałem, że mój przypadek jest wyjątkowy bo auto sprowadzone i pewnie licznik cofnięty o jedno '0'.
Z drugiej strony jak maja tylko po tym malować, to wolę sam porządnie zrobić.

Postaram się o fotki to porównamy :) kto ma lepszego rudego.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Rdza-podwozie

Post autor: kylon »

A ja już kilka przerdzewiałych mostów w J9 wymieniałem. Niestety auta lecą na potęgę ale jedną z przyczyn jest nieumycie kilkukrotne podwozia po zimie. O samochód obecnie trzeba dbać bardziej niż kiedyś.

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Rdza-podwozie

Post autor: p_ozim »

Nie stresuj się.U mnie jest tak samo .Ale zauważyłem że most masz w idealnym stanie bo u mnie wygląda jak by go z rzeki wyjeli. Powiem Ci że myslałem nad zabezpieczeniem podwozia ale boje sie ponieważ mam pneumatyczne zawieszenie i boję się ze zapryskaja mi te czujniki czy jakieś zawory..... Ja tam jeżdze i już .... Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Rdza-podwozie

Post autor: kylon »

To je zdejmij do zabezpieczenia. Ja będę się bawił pod koniec roku z ramą mojej Navarki. Na razie nie ma tragedii ale chcę o nią zadbać. Rozbiorę trochę rzeczy od doły i wypiaskuję. Na to lakiery itd.

Łukasz
Posty: 54
Rejestracja: 11 sty 2010, 10:48
Auto: LC120, D4D, 173 KM

Re: Rdza-podwozie

Post autor: Łukasz »

Byłem w piątek w ASO, podwozie tak ma niestety wyglądać, powiedziano, mi, że mogą czymś to podmalować ale będzie to bardzo krótkotrwały efekt. Na hali napraw stała V8 z 2009 i tam wyglądało to bardzo podobnie czyli fatalnie.

Dodatkowo, sprawdzono łączenia maski z grillem i pod nim zaczęło także korodować-to o czym napisał kames76. Serwisanci powiedzieli mi, że grill na etapie montażu jest za mocno dokręcany do maski i w czasie jazdy rezonuje trąc o blachę. W moim przypadku wymiana maski, grilla, plus lakierowanie.

Osłona koła zapasowego(ta z chromowanym pierścieniem)po zimie stała się nieotwieralna, zamek w środku spuchł tak, że nie można wsadzić do środka klucza. W moim przypadku wymiana, tylko nie wiadomo czy całego pierścienia czy samego zamka.

Felgi, też do wymiany na gwarancji. Podobno z tego co usłyszałem zmieniło się nieco wykonanie tego elementu, który do tej pory lubił korozję, po upgradzie korozja nie występuje.

Ogólnie auto zostało dokładnie obejżane we wszystkich newralgicznych punktach-zwrócono mi uwagę na sprawdzanie uszczelek/listew w dzwiach które w wyniku niestarannego montażu przecierają lakier na blasze, która w mgnieniu oka gnije

Na szczęście mam jeszcze gwarancję do grudnia br. z możliwością przedłużenia jej o następne dwa lata ale jak będzie to wyglądało tak jak po tej zimie to chyba się rozstaniemy pomimo bardzo sprawnej i rzeczowej obsługi w ASO do tej pory.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Rdza-podwozie

Post autor: Kames »

Łukasz pisze:Byłem w piątek w ASO, podwozie tak ma niestety wyglądać, powiedziano, mi, że mogą czymś to podmalować ale będzie to bardzo krótkotrwały efekt. Na hali napraw stała V8 z 2009 i tam wyglądało to bardzo podobnie czyli fatalnie.

Dodatkowo, sprawdzono łączenia maski z grillem i pod nim zaczęło także korodować-to o czym napisał kames76. Serwisanci powiedzieli mi, że grill na etapie montażu jest za mocno dokręcany do maski i w czasie jazdy rezonuje trąc o blachę. W moim przypadku wymiana maski, grilla, plus lakierowanie.

Osłona koła zapasowego(ta z chromowanym pierścieniem)po zimie stała się nieotwieralna, zamek w środku spuchł tak, że nie można wsadzić do środka klucza. W moim przypadku wymiana, tylko nie wiadomo czy całego pierścienia czy samego zamka.

Felgi, też do wymiany na gwarancji. Podobno z tego co usłyszałem zmieniło się nieco wykonanie tego elementu, który do tej pory lubił korozję, po upgradzie korozja nie występuje.

Ogólnie auto zostało dokładnie obejżane we wszystkich newralgicznych punktach-zwrócono mi uwagę na sprawdzanie uszczelek/listew w dzwiach które w wyniku niestarannego montażu przecierają lakier na blasze, która w mgnieniu oka gnije

Na szczęście mam jeszcze gwarancję do grudnia br. z możliwością przedłużenia jej o następne dwa lata ale jak będzie to wyglądało tak jak po tej zimie to chyba się rozstaniemy pomimo bardzo sprawnej i rzeczowej obsługi w ASO do tej pory.
i to wszystko za taaaaka kase oj boziu

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Rdza-podwozie

Post autor: anoretka »

Do tej pory nie miałem okazji zrobić fotek i jakoś położyć się pod samochód. Jest gorzej niż myślałem!!!
TLC V8 z VII.2008 - prawie 3 lata

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jadę to malować do ASO, a później montować ochronę katodową (http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=6354" onclick="window.open(this.href);return false;) - o ile pomyślnie przejdzie test.

Mam nadzieję, że za dużą liczbę fotek nie dostanę ostrzeżenia od admina, ale niech ta rdza będzie przestrogą dla kupujących. Trzeba się pod samochód położyć i sprawdzić. Sama karoseria oczywiście idealna.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Rdza-podwozie

Post autor: consigliero »

Mój 4R z grudnia 2003 jest w prawie idealnym stanie porównując z tymi zdjęciami, ale ma tylko 155kkm przebiegu.
PozdrawiaM

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: Rdza-podwozie

Post autor: misiekG »

moją 100 zakonserwowałm gdy zobaczyłem pierwsze ogniska rdzy na spawach pod autem, ale 100 miała wtedy 10 lat, normalnie szok jak widzę te zdjecia :evil:

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: Rdza-podwozie

Post autor: duch »

Pozostaje piaskowanie i konserwacja,narzekania Toyota nie wlicza w cene :D

Moje podwozie po jazdach w terenie wyglada o niebo lepiej ale chyba z powodu częstego przecierania sie po "bazinach".Fakt,juz dawno robilem konserwacje a przed zima kolejna :roll:

ODPOWIEDZ