opony zimówki czy AT

Moderator: luk4s7

mcviper
Posty: 16
Rejestracja: 15 paź 2009, 11:43
Auto: 120 4.0

opony zimówki czy AT

Post autor: mcviper »

witam,

zastanawiam się nad kupnem opon na zimę
czy myślicie że opony całoroczne typu AT mogą zastąpić zimówki ? czy będą równie skuteczne w zimie i lecie na asfalcie, śniegu i błocie ?

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: Jureq »

a czy myślisz ... że wibrator z funkcją miksera jest równie skuteczny w kuchni i w alkowie, w dzień i w nocy :?:

zastanów się czy chesz bezpiecznie jeździć w zimie czy tylko mieć nowe opony

kmltyr88
Posty: 85
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:54
Auto: lc 120

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: kmltyr88 »

Tak się składa, że mam porównanie między Bf AT a zimówkami Dunlopa...
Śnieg: Droga hamowania bardzo zbliżona, ruszanie też, ale w zakrętach gorzej AT.
Lód: Wygrywa zimówka, ale bez cudów.
Mokre: Zdecydowanie zimówka!
Warto zapoznać się z testem Opon zimowych Auto świat. Jest tam też jeden komplet całorocznych testowany.
http://4x4.auto-swiat.pl/wydania,Test-o ... 434,1.html
pozdrawiam...
Ostatnio zmieniony 24 paź 2009, 13:48 przez kmltyr88, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: Kames »

JKIE PODOBNE ,JAKIE PODOBNE LUDZIE- nie kazda zimowka nadaje sie na takie warunki jakie panują na naszych drogach jest wiele roznych marek, jedne na mało osniezone drogi mające na celu odprowadzanie solanki oraz mająca odpowiednią miekkosc , nastepne typowe sniezne jak dunlop grandtrek sj6 czy yokochama i nowy winter slalom goodricha- te trzy przykłady po testach wypadają niewspólmiernie w stosunku do jakiegokolwiek ateka na kozysc zimówek ,po drugie materiały zastosowane do produkcji opon zimowych są całkowicie inne niz do letnich ! najlepiej uwidacznia to temp. ponizej zera, powodzenia w hamplu na atekach

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: Kames »

kmltyr88 pisze:Tak się składa, że mam porównanie między Bf AT a zimówkami Dunlopa...
Śnieg: Droga hamowania bardzo zbliżona, ruszanie też, ale w zakrętach gorzej AT.
Lód: Wygrywa zimówka, ale bez cudów.
Mokre: Zdecydowanie zimówka!
Warto zapoznać się z testem Opon zimowych Auto świat. Jest tam też jeden komplet całorocznych testowany.
http://4x4.auto-swiat.pl/wydania,Test-o ... 434,1.html
pozdrawiam...
tak bez obrazy ale w zyciu sprawdza sie nie to co napisane a to co sprawdzone
pisałolo na płocie du..a chciałem pogłaskac i wbiłem se drzazge ,a potem trzeba płacic z ewentualne szkody

kmltyr88
Posty: 85
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:54
Auto: lc 120

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: kmltyr88 »

W takim razie trochę konkretów:
1.BFG at kontra Dunlop SJ6(Podobne zużycie)
2.To samo auto
3.Ta sama trasa przejazdu
4.Temp kolo 0 droga zaśnieżona nie sypana
5.Takie samo ciśnienie w oponach
Nie twierdzę, że zimówki wypadają tak samo bo na pewno w zimę są lepsze, inaczej jaki sens ich produkcji...(Ale w zeszłym sezonie zmieniłem oponki za wcześnie i dlatego mam jakieś porównanie)
Zakładamy oczywiście sam śnieg bez wjazdu w teren, gdzie np. jest też błoto, bo tam to tylko AT lub lepiej MT, ale to już inny temat...

kmltyr88
Posty: 85
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:54
Auto: lc 120

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: kmltyr88 »

kames76 pisze:
kmltyr88 pisze:Tak się składa, że mam porównanie między Bf AT a zimówkami Dunlopa...
Śnieg: Droga hamowania bardzo zbliżona, ruszanie też, ale w zakrętach gorzej AT.
Lód: Wygrywa zimówka, ale bez cudów.
Mokre: Zdecydowanie zimówka!
Warto zapoznać się z testem Opon zimowych Auto świat. Jest tam też jeden komplet całorocznych testowany.
http://4x4.auto-swiat.pl/wydania,Test-o ... 434,1.html
pozdrawiam...
tak bez obrazy ale w zyciu sprawdza sie nie to co napisane a to co sprawdzone
pisałolo na płocie du..a chciałem pogłaskac i wbiłem se drzazge ,a potem trzeba płacic z ewentualne szkody
Tak się składa, że to na zimówkach miałem taką przygodę, ale to z mojej winy, a nie zimówek;]

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: Jureq »

BFG AT kontra Cooper Discoverer:
1. na mokro - Cooper ma lepsze odprowadzenie wody
2. na śniegu i lodzie ruszanie i hamowanie zdecydowanie lepsze na zimówkach
3. zakręty na lakko śliskiej nawierzchni przy BFG AT to totalny odlot (w kierunku rowu)
4. jazda w terenie po roztopach na Cooperach nie stanowi najmniejszego broblemu - jedynie na MT jeździ się lepiej

BFG AT mam bo były fabrycznie na samochodzie ale to zdecydowanie opona na lato - chyba że ktoś nie przekracza 60km/h

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: kylon »

Ja również odradzam BFG AT na zimę. Założyłem w zeszłym roku Yokohamę G012 po BFG i różnica jest kolosalna. Nie mniej jednak tak jak pisze kolega opona zimowa jest najlepsza na warunki zimowe ze względu na budowę i skład mieszanki.

Pawel
Posty: 32
Rejestracja: 04 paź 2009, 14:08
Auto: kzj70
Kontakt:

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: Pawel »

podzielam zdanie kylona ,ja w tamtym roku pierwszy raz załozyłem opone zimowa i auto całkiem inaczej sie zachowuje ,tym bardziej ze w swojej toyocie mam załozony pług do śniegu :mrgreen:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: konus »

A ja po przygodach z ATBFG już ich więcej na aucie nigdy mieć nie będę i to nie przez zimę a przez kałuże. Wiem nie wszyscy jeżdżą jak ja, ale kilka miałem mocnych ratowań na kałużach. Opona jest masakrycznie nieprzewidywalna na dużych prędkościach i w mocnym deszczu. Z kolei nowy mtek cud malina. Ja z kolei Ateka zastąpiłem GoodYearem Wranglerem i jestem bardzo miło zaskoczony.

Na zimę tylko i wyłącznie zimówka mam Michelin Alpin coś tam. Ale wiadomo nie do każdego auta zimówki się zakłada po i często po co?

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: lucjan »

ja też na zimę jedynie zimówka
mam bridgestone blizzak, o taki:
2291.jpg
2291.jpg (88,03 KiB) Przejrzano 5920 razy
a o BFG AT'ekach użytkowanych zimą sporo czytałem i słyszałem - nawet nie myślę zakładać

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: lucjan »

wow! :shock:
@kylon
właśnie zobaczyłem jaką masz dobrą cenę u siebie za moje opony w porównaniu np. z oponeo.pl

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18029
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: kylon »

Pewnie nie aktualna :mrgreen: - dopiero je aktualizujemy.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: opony zimówki czy AT

Post autor: konus »

Ten Blizzak jest IMHO najlepszą zimówką do terenówki i w ogóle 4x4, niestety kiepsko dostępny.

ODPOWIEDZ