Spryskiwacz tylnej szyby :(

Moderator: luk4s7

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Spryskiwacz tylnej szyby :(

Post autor: Sławek »

No mam ewidentnie pecha do tej drobnostki . Jakiś czas temu siadło mi spryskiwanie tylnej szyby w Alfie (nie pomogła nowa pompka ) a teraz padło w Landzie :( . Po tygodniowym postoju w garażu nie zadziałał - miał ktoś taki przypadek albo złoty sposób .

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Spryskiwacz tylnej szyby :(

Post autor: Sławek »

I co znikąd pomocy :(

Awatar użytkownika
raymund60
Posty: 79
Rejestracja: 08 mar 2013, 11:04
Auto: TLC 150 prado. R 1200 GS.
Kontakt:

Re: Spryskiwacz tylnej szyby :(

Post autor: raymund60 »

słyszysz pracującą pompkę ?

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Spryskiwacz tylnej szyby :(

Post autor: Sławek »

W sumie to nie słuchałem bo wyszedłem z założenia że jak chodzi spryskiwacz na przednią szybę to pompka jest OK . Może tam są dwie pompki . Nie przyglądałem się jeszcze problemowi prędzej myślałem ze to zacięcie jakiegoś zaworka zwrotnego. I stąd moje pytanie do szanownych uzytkowników moze ktoś zna slabe punkty ? Typowe usterki ?

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Spryskiwacz tylnej szyby :(

Post autor: Sławek »

No i przyczyna prozaiczna :) Okazało się że chyba szczur przegryzł przewód na odcinku w komorze silnikowej . Dokupienie złączki i 30 cm przewodu załatwiło sprawę .

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Spryskiwacz tylnej szyby :(

Post autor: jjb »

Sławek pisze:No i przyczyna prozaiczna :) Okazało się że chyba szczur przegryzł przewód na odcinku w komorze silnikowej.
Jak już znalazł drogę, to oczekuj dalszych niespodzianek. U mnie dopiero miseczka z trutką pod maską pomogła, ale sporo okablowania musiałem wymieniać :(

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Spryskiwacz tylnej szyby :(

Post autor: Sławek »

Na szczęście stał nie w moim garażu :))) koledze już temat zarzuciłem i po minie widziałem, że zachwycony nie był :) pewnie już trutka stoi tym bardziej że kolega też ma samochód .

mwasowski
Posty: 27
Rejestracja: 19 sie 2016, 13:14

Re: Spryskiwacz tylnej szyby :(

Post autor: mwasowski »

Panowie,
mam ten sam problem tzn. nie działa mi spryskiwacz tylnej szyby. Czy w LC 2006 rok są 2 pompki spryskiwacza (przód i tył)? Przód działa bez zarzutu łącznie ze spryskiem reflektorów. Samochód mam od niedawna. Dodam, że nie słychać pracy pompki podczas włączania spryskiwacza tylnej szyby.

ODPOWIEDZ