kontrolka klucz

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
aficio
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2013, 12:30
Auto: LC120 X
Kontakt:

kontrolka klucz

Post autor: aficio »

Witam , jestem nowym użytkownikiem forum . Posiadam LC 120 z 2009 r . Przebieg 45 tys. km Jak na razie nie mam z nią żadnych problemów. Po za tym , że wymieniłem poszycie (skórę ) siedzeń przednich oraz boczki , bo tak zafarbowały od jeansów , że nie dało się patrzeć . A i kierownicę , bo po 25 tys. km skóra się przetarła . Ale to na tyle.
Mam jednak pytanie .Może głupie , ale kto pyta nie błądzi .
Po odpaleniu auta po paru sekundach wszystkie kontrolki ostrzegawcze gasną i tak ma być . Jednak jest taka jedna tzn klucz mieszczący się obok wskaźnika poziomu paliwa . Ta mruga dłużej - jakieś 5-6 razy i dopiero gaśnie i nie zapala się więcej dopiero przy następnym odpaleniu auta. Nie wiem czy to jest normalne , czy to jakieś pierwsze objawy uszkodzenia czegoś i sygnalizuje , żeby pojechać do "lekarza" .

Proszę o info czy mam się niepokoić , czy to normalka ? :?

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Re: kontrolka klucz

Post autor: wojfil »

aficio pisze:Posiadam LC 120 z 2009 r . Przebieg 45 tys. km
No... to jak przestanie Ci się podobać daj znać :) (kupiłeś jako nową? Jaki kolor i wersja?)
aficio pisze:Po odpaleniu auta po paru sekundach wszystkie kontrolki ostrzegawcze gasną i tak ma być . Jednak jest taka jedna tzn klucz mieszczący się obok wskaźnika poziomu paliwa . Ta mruga dłużej - jakieś 5-6 razy i dopiero gaśnie i nie zapala się więcej dopiero przy następnym odpaleniu auta. Nie wiem czy to jest normalne , czy to jakieś pierwsze objawy uszkodzenia czegoś i sygnalizuje , żeby pojechać do "lekarza" .
Normalne. Zbliża się czas kolejnego przeglądu serwisowego. Mruga, żeby nie zaskoczyć świeceniem od razu ;), a świecić zaczenie kiedy przegląd będzie mocno wskazany. Przy jego okazji kluczyk się kasuje i tak do następnego razu.

Pozdrawiam,
Wojtek

Awatar użytkownika
aficio
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2013, 12:30
Auto: LC120 X
Kontakt:

Re: kontrolka klucz

Post autor: aficio »

wojfil pisze:
aficio pisze:Posiadam LC 120 z 2009 r . Przebieg 45 tys. km
No... to jak przestanie Ci się podobać daj znać :) (kupiłeś jako nową? Jaki kolor i wersja?)
aficio pisze:Po odpaleniu auta po paru sekundach wszystkie kontrolki ostrzegawcze gasną i tak ma być . Jednak jest taka jedna tzn klucz mieszczący się obok wskaźnika poziomu paliwa . Ta mruga dłużej - jakieś 5-6 razy i dopiero gaśnie i nie zapala się więcej dopiero przy następnym odpaleniu auta. Nie wiem czy to jest normalne , czy to jakieś pierwsze objawy uszkodzenia czegoś i sygnalizuje , żeby pojechać do "lekarza" .
Normalne. Zbliża się czas kolejnego przeglądu serwisowego. Mruga, żeby nie zaskoczyć świeceniem od razu ;), a świecić zaczenie kiedy przegląd będzie mocno wskazany. Przy jego okazji kluczyk się kasuje i tak do następnego razu.

Pozdrawiam,
Wojtek
A więc . Toyka jest własnością żony i to raczej ona będzie podejmować decyzje o ew. wymianie na coś innego . Na razie jest bardzo zadowolona . Ale nigdy nie mów nigdy . Kiedyś przebąkiwała o zmianie na coś mniejszego ,więc może ? Tak naprawdę była kupiona tylko ze względu na niesamowicie wygodne siedzenia , a ma problem z kręgosłupem i dłuższa jazda innym autem kończy się koszmarnym bólem .Kupiona jako nowa w X 2009 r w salonie w Markach k/Wawy. Przebieg oryginalny , bo głównie ona nią jeździ . Mamy jeszcze służbowego VW Tiguana i większe trasy pokonujemy właśnie nim ( jest taniej bo służbowy) :mrgreen: Wersja X czyli najwyższa z navi i monitorami w zagłówkach i DVD , kamerą cofania. Kolor czarny - ostatni egzemplarz tego modelu w tym kolorze sprzedany w Polsce. Jeżeli jesteś poważnie zainteresowany - daj znać.

Co do kluczyka - wszystko jasne . Dziękuję.

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Re: kontrolka klucz

Post autor: wojfil »

Masz PW.

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: kontrolka klucz

Post autor: KLOSZ »

A moze ktos napisac jaka jest procedura skasowania kluczyka? Zamierzam sam sobie wymienic oleum, filtry, przesmarowac i dokrecic to i owo i... pewnie ten kluczyk sie sam od tej mojej roboty nie zgasi... Domyslam sie, ze jest jakas procedura, podobnie jak w innych autach, typu wlacz zaplon, nacisnij hamulec, podrap sie w prawe ucho, wylacz zaplon, zatrab dwa razy :twisted: i kontrolka sie resetuje...

Podpowie ktos?

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Re: kontrolka klucz

Post autor: wojfil »

Witaj Klosz.
sam nie wiem, bo robi mi to kolega specjalista taką małą komputerką, ale na jednym anglojęzycznym forum znalazłem taką recepturę w tej sprawie:

ignition on, press odo switch till trip A comes up, turn ignition off, hold down odo button, then turn ignition on while still holding down button keep held for a further ten seconds and done!


Tylko żebyś nie zwalił na mnie jeżeli wybuchnie albo coś podobnego... :twisted:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18051
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: kontrolka klucz

Post autor: kylon »

Nie wybuchnie :wink:

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: kontrolka klucz

Post autor: KLOSZ »

Dzieki za recepture. Jak sprawdze, to dam znac czy zadziala :)

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: kontrolka klucz

Post autor: Zaparka »

Tak kasuja mechanicy i u mojej Sienny kluczyk.

richat
Posty: 9
Rejestracja: 05 mar 2013, 18:09

Re: kontrolka klucz

Post autor: richat »

Może ja napiszę po kolei

- na włączonym zapłonie, przełączamy się na licznik przebiegu dziennego TRIP A
- wciskamy i trzymamy wciśnięty guzik ( ten od przełączania i kasowania liczników przebiegu )
- wyłączamy zapłon i ponownie go włączamy ( cały czas wciśnięty guzik )
- na wyświetlaczu licznika przebiegu pojawią się kreseczki ( ---------) i po kolei zaczną znikać. Jak znikną wszystkie pojawią się zera ( 000000000000). I już żółty kluczyk nie miga, ponownie zacznie migać gdy nadejdzie czas przeglądu.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8467
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: kontrolka klucz

Post autor: Rokfor32 »

Można też podpiąć się do kompa diagnostycznego - no ale po uj przepłacać ... :wink:

Uwielbiam nowe auta. Fora internetowe kipią od pomysłów na usunięcie usterek, których starsze nie miały wogule ... :mrgreen:

mwasowski
Posty: 27
Rejestracja: 19 sie 2016, 13:14

Re: kontrolka klucz

Post autor: mwasowski »

Apropo klucza :)
http://allegro.pl/etui-silikonowe-na-kl ... 46049.html
Może ktoś skorzysta. Ja kupiłem i leży idealnie na kluczyku.

MichalKJP
Posty: 115
Rejestracja: 22 gru 2014, 00:41

Re: kontrolka klucz

Post autor: MichalKJP »

aficio pisze:Witam , jestem nowym użytkownikiem forum . Posiadam LC 120 z 2009 r . Przebieg 45 tys. km Jak na razie nie mam z nią żadnych problemów. Po za tym , że wymieniłem poszycie (skórę ) siedzeń przednich oraz boczki , bo tak zafarbowały od jeansów , że nie dało się patrzeć . A i kierownicę , bo po 25 tys. km skóra się przetarła . Ale to na tyle.
Sorry za wtrącenie off topic - ale jakbym czytał coś takiego o używanym samochodzie, który ktoś kupuje z tak niskim przebiegiem, to bym powiedział, że sprzedawca cofnął licznik.

Na ja mam 277k km i fakt - kierownica do obszycia i fotele też trzeba zregenerować. Ale robienie kierownicy po 25k km to trochę dziwne :roll:

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Re: kontrolka klucz

Post autor: MłodyWilk »

Ja mam u siebie 220kkm i martwię się, że jak za rok będę go sprzedawał to będą marudzić, że kierownica powycierana i pewnie ma ze 400kkm... :)
Jak go kupowałem z przebiegiem 180kkm(krajowy, sprawdzony w serwisie w którym był od początku serwisowany) to kierownica już nadawała się do wymiany. I pewnie bym go przez tą kierownicę nie kupił, gdybym nie zobaczył u kolegi stanu kierownicy i fotela kierowcy w landzie którego miał od nowości po 100kkm :)

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 659
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: kontrolka klucz

Post autor: Zibi »

Hmm, kilka samochodów od kobiet oglądałem i w wielu kierownica była w o wiele gorszym stanie niż w autach z większym przebiegiem gdzie kierowcą był mężczyzna. Zaczynam się powaznie zastanawiać, czy to nie jest aby kwestia kremów do rąk :)

ODPOWIEDZ