Przednie lampy - wymiana

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Przednie lampy - wymiana

Post autor: Zibi »

Przeszukałem forum ale nie znalazłem informacji co do wymiany. Mam 2001 rocznik, wersja na 50-lecie,i nadszedł czas wymiany bo już ledwo świecą. Na rynku jest kilka zamienników i teraz pytanie - czy lampy po 2005 roku będą pasowały czy tez nie? Chcę wymienić i reflektor i kierunek.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Przednie lampy - wymiana

Post autor: Zibi »

dla uzupełnienia - obecne reflektory mam z żarówkami hb4 i hb3, te dostępne na rynku do roczników 98-2003 są z żarówkami H7. Jedynie te po 2005 są z hb. Stąd watpliwości.

daRon
Posty: 49
Rejestracja: 20 lis 2008, 01:23
Auto: LJ70, HDJ100
Kontakt:

Re: Przednie lampy - wymiana

Post autor: daRon »

Mam setkę z 2002 r. i lampy z żarówkami typu HB. Tak więc, to chyba nie zależy od rocznika, a może od wersji wyposażenia.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Przednie lampy - wymiana

Post autor: Zibi »

Ok lampy wymienione, zamiennik w stylu lc200 trzeba trochę podciąć pas i minimalnie grill ale generalnie pasują. https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater" onclick="window.open(this.href);return false;

bonopingwin
Posty: 50
Rejestracja: 01 wrz 2014, 16:55
Kontakt:

Re: Przednie lampy - wymiana

Post autor: bonopingwin »

Rozumiem zevto lampy depo? Jak świecą? Fajnie wyglądają :)

Dauntless
Posty: 34
Rejestracja: 14 wrz 2014, 08:56
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Przednie lampy - wymiana

Post autor: Dauntless »

Ja dałem do przerobienia i mam teraz biksenony i jest cudnie:)))

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Przednie lampy - wymiana

Post autor: LEX »

Ja polecam również przeróbkę na bi-ksenony. Ja sam przerabiałem chyba 9 lat temu i oto moja historia...

1. Użyłem dużych soczewek bi-ksenon (czyli światła długie uzyskuje się poprzez elektryczne podniesienie zaślepki). Nie ma dodatkowej żarówki. Komplet soczewek firmy Bosch, duża średnica coś około 7-8cm. Jakieś 200zł (teraz chyba podobnie)

2. Komplet przetwornic DENSO (oczywiście Made in Japan). Zdecydowanie polecam firmowe przetwornice a nie żadne chińskie zestawy za 99zł. Moje przetwornice kosztowały 500zł za komplet. Pewnie oprócz Denso nada się też Bosch, może Valeo i jakieś inne 'lepsze'.

3. Palniki Philips, jakieś 200zł za komplet.

No i teraz testowałem to przez 9 lat... Testy były mordercze, bo mam w samochodzie system, który włącza światła po przekręceniu kluczyka i zanim włączy się silnik. Więc w momencie nagrzewania się ksenonów (pierwsze 15-20s) odpalałem silnik, co powodowało mryganie palników spowodowane spadkami napięcia od rozrusznika. Jest to największy sadyzm jaki można urządzić przetwornicom i palnikom i producenci przestrzegają przed tym. Dodatkowo jeździłem na tych światłach jak na światłach dziennych, czyli non stop włączanie, wyłączanie i ciągła praca.

Aż po dziś dzień jeżdżę na tych samych palnikach i przetwornicach bez problemu. Inaczej mówiąc nie zajrzałem do lamp przez ostatnie 9 lat wcale. Owszem, widzę, że już słabiej świecą i przydałaby się wymiana, ale gdybym miał normalne żarówki to już bym parę kompletów zużył. No i wiadomo, że świecą jaśniej niż jakieś tam H4, H7 itd.

Reasumując, najlepiej jest wstawić dobre oświetlenie od razu i zapomnieć od sprawie.

bonopingwin
Posty: 50
Rejestracja: 01 wrz 2014, 16:55
Kontakt:

Re: Przednie lampy - wymiana

Post autor: bonopingwin »

Macie jakieś fotki jak przerobić lampy?

Albo namiar na kogoś kto to robi?

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Przednie lampy - wymiana

Post autor: gwt »

W zasadzie powinienem wymienić lampy. I warianty są 2:
- używane oryginały
- zamienniki DEPO Kod towaru: LPTO25
ale mam zagwozdkę bo 2 sprzedawców oferuje dokładnie to samo czyli LPTO25 z czego jeden twierdzi, że mają homologację europejską:
http://allegro.pl/lampy-toyota-land-cru ... 67969.html
a drugi pisze, że nie mają:
http://allegro.pl/lampy-toyota-land-cru ... 19559.html

czy ktoś wie jak jest naprawdę?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Przednie lampy - wymiana

Post autor: luk4s7 »

Miałem ten sam dylemat i z powodu braku regulacji góra-dół zostałem przy regeneracji oryginalnych. Koszt koło 250zł.
Jeżdżą już 3 lata i jest OK.
Nie jest to na pewno ksenon jak pisze LEX, ale stopień skomplikowania też minimalny.

gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: Przednie lampy - wymiana

Post autor: gwt »

Wprawdzie są takie same bez regulacji. Ale obu aukcjach które podałem sprzedawcy potwierdzają, że regulacja jest: "Przystosowane do elektrycznej regulacji (pasuje oryginalny silniczek)".

Pytanie jak to jest z homologacją: jest czy nie ma?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Przednie lampy - wymiana

Post autor: luk4s7 »

A czy czasem do przełożenia tegoż silniczka nie trzeba rozkleić lampy? Tak jest w lampach Depo do J9.
Dlatego ich nie kupiłem.

Co do homologacji to zadzwoń do InterCars albo czegoś podobnego i Ci wszystko powiedzą. Na Allegro handluje wielu ignorantów i lamerów. Ich opisy i wiedza o produkcie bywa żadna.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przednie lampy - wymiana

Post autor: kylon »

Napisane jest produkt na stanie.
Zatem należy poprosić Pana aby wziął lampkę do łapki i fizycznie sprawdził. Homologacja E jest zawsze jako odlew na przezroczystej części lampy na jej dole. Jeśli jest to jest jeśli nie ma to nie ma.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przednie lampy - wymiana

Post autor: kylon »

Oczywiście można też kupić podróbki chińskie Depo. Te pewnie mają homologację odbitą na ksero :mrgreen: Minimalka zamówienia 500 szt. :mrgreen:

ODPOWIEDZ