tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Moderator: luk4s7

Misza
Posty: 29
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:33
Auto: Toyota Land 90

tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: Misza »

jak wyzej czy te lampy swieca czy to tylko atrapy ?? swieci mi tylko wsteczny ale 1 lampa ?? sa 2 wskazania lamp na wstecznym ? czy tylko 1 siw swieci ? dzieki za info pozdrawiam !!!

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: mlodyy »

Świeci tylko jedna bo druga to atrapa. Możesz sobie tam zamontować wiązkę i wtedy będzie świeciło wymaga to, wycięcia otworów i zamontowania żarówek zasilanie jest doprowadzone. Ewentualnie można kupić gotowe lampy z wiązkami.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: kylon »

Występują zamienniki oraz oryginały. Z oryginałami trzeba uważać bo dobieranie ich nie jest proste. Łatwo kupić np czerwone kierunki :mrgreen:

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: speedy »

Tak ostatnio majac chwile wolnego czasu stwierdzilem ze zmontuje tylne swiatla.Wzielo mnie tak poniewaz czesto ciagne za soba mala ciepke i ona zaslania moje.Wiem przyczepa ma swoje ale jesli moge to wole byc bardziej widoczny tym bardziej ze owa przyczepa ma nisko swiatla i wiecznie sa usyfione.Tak jak pisaliscie wystarczy wyciac otwory i wsadzic oprawki (mialem z mazdy ktora byla kupiona na czesci wiec koszt okolo 1000 zl sadze ze na szrocie taniej :lol: )Pytanie powstaje jedno w tylnej lewej lampie jest zupelnie inaczej swiecace lustro niz w prawej(po przeciwmgle) Wiec co pozycyjne i stopy na gore (nad wsteczny, kosztem braku migaczy) czy kupic od anglika tylna lewa lampe zakladam ze oni maja przeciwmgle po prawej :D
PS.jesli ktos bedzie podlaczal owe swiatla to sluze pomoca jakie kolory do czego bo sobie rozrysowalem.

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: MariuszS »

A jak to jest od strony prawnej - ktoś wie?
Czy te lampy mogą świecić równolegle z tymi dolnymi, w zderzaku, czy też, należy wówczas dolne odciąć?

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: speedy »

Jasne ze moga ja wlasnie tak zrobilem.
Narzedzia niezbedne do wykonania otworow np lutownica i wycinamy otworek w kloszu lampy przypominam ze od tylu :mrgreen: kupujemy oprawki na zarowki i podlaczmy do istniejacej instalacji z tylu.U mnie ona jest i wydaje mi sie ze oryginalnie bedzie w kazdym. podlaczamy i swieca rownolegle.Kabelki sprawdzamy albo miernikiem albo pytamy sie kogos kto to robil np ja :mrgreen: zeby wiedziec gdzie jest stop,pozycja.migacz.Klosze mozna kupic u Kulona
http://www.wyprawa4x4.pl albo mozna zrobic tak jak ja nie podlaczalem migaczy narazie(chyba ze Kylon mialby zarowke ktora z czerownego klosza wydaje zolte swiatlo zadzwonie to dam znac :mrgreen: )

Awatar użytkownika
tomas
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2009, 17:23
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: tomas »

@speedy, jestes pewny ze masz w tych kostkach za lampa kierunki ? Ja u siebie sprawdzalem i kierunkow u mnie niet.

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: speedy »

wiesz co szczerze mowiac z racji tego ze mam czerwone klosze w gornej czesci wiec nie patrzylem.ale wszystkie kable sprawdzalem poza tym jednym ostatnim i zalozylem ze bedzie tam migacz stwierdzilem ze jak na 5 kabli trafilem 4 no to piaty musi pasowac. :mrgreen:

Awatar użytkownika
tomas
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2009, 17:23
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: tomas »

5 kabelkow:
1. masa
2. pozycja
3. stop
4. wsteczny
5. przeciwmgielna
Tak wlasnie jest w moim i pewnie nie tylko... :?

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: kozi »

doradźcie raczej co zrobić z tymi dolnymi - u mnie straszliwie pordzewiałe, rdza wyłazi nawet dookoła oprawki żarówki od pozycji/stopu a po obudowie [o ile jakas była] to śladu prawie nie ma

zakładam że to jakiś dodatek na potrzeby EU więc może można od czegoś dopasować?

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: Kwiatec »

poprostu zrób górę a dół odłącz bedzie pan zadowolony. opcja nr 2 wymień na używki z allegro i też będziesz zadowolony no i opcja nr 3 zrób górne dolne podmień z allegro i będzie pan mega zadowolony....

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: Zyzol »

gdzieś na buschtaxi pisali że same górne to nie bardzo bo koło zapasowe przesłania i za mały kąt świecenia..no przynajmniej w Niemcowni, nie wiem jak u nas :wink:

Awatar użytkownika
Piotrusz
Posty: 38
Rejestracja: 09 lut 2009, 00:11
Auto: by? kzj95
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: Piotrusz »

Zyzol pisze:gdzieś na buschtaxi pisali że same górne to nie bardzo bo koło zapasowe przesłania i za mały kąt świecenia..no przynajmniej w Niemcowni, nie wiem jak u nas :wink:
coś w tym jest bo chyba wszystkie z kołem na klapie mają światła w zderzaku po za Wranglerami... więc... :roll:

Przerabiam inną ścieżkę wstawienia lamp w słupki (w zderzaku wszystko pordzewiałe i chyba niedługo się rozsypie). Miałem uszkodzoną lampę-atrapę z prawej strony, kupiłem zamiennik depo z instalacją, żarówkami, kostkami za 120zł. Podmieniłem kostkę oryginalną na depo i można wpinać - jest pozycja, stop, cofania. Kierunek trzeba podciągnąć bo w kostce nie ma, natomiast nadmiarowo jest przeciwmgielne.
Idąc za ciosem kupiłem na lewą stronę depo - nie ma przeciwmgielnej, a ma pozycję i stop. Kostka oryginalna pasuje, tylko tak jak z prawej strony trzeba podciągnąć kierunek.
Mam pełne światła na słupkach, pozostaje tylko postawić gdzieś przeciwmgielną, chyba pokombinuje i w zderzak wsadzę.

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: pablo200 »

Piotrusz pisze:
Zyzol pisze:gdzieś na buschtaxi pisali że same górne to nie bardzo bo koło zapasowe przesłania i za mały kąt świecenia..no przynajmniej w Niemcowni, nie wiem jak u nas :wink:
coś w tym jest bo chyba wszystkie z kołem na klapie mają światła w zderzaku po za Wranglerami... więc... :roll:

Przerabiam inną ścieżkę wstawienia lamp w słupki (w zderzaku wszystko pordzewiałe i chyba niedługo się rozsypie). Miałem uszkodzoną lampę-atrapę z prawej strony, kupiłem zamiennik depo z instalacją, żarówkami, kostkami za 120zł. Podmieniłem kostkę oryginalną na depo i można wpinać - jest pozycja, stop, cofania. Kierunek trzeba podciągnąć bo w kostce nie ma, natomiast nadmiarowo jest przeciwmgielne.
Idąc za ciosem kupiłem na lewą stronę depo - nie ma przeciwmgielnej, a ma pozycję i stop. Kostka oryginalna pasuje, tylko tak jak z prawej strony trzeba podciągnąć kierunek.
Mam pełne światła na słupkach, pozostaje tylko postawić gdzieś przeciwmgielną, chyba pokombinuje i w zderzak wsadzę.
A jezeli można to gdzie kupiłeś i do których kostek podlączyłeś? Z dolnych lamp?

Awatar użytkownika
Piotrusz
Posty: 38
Rejestracja: 09 lut 2009, 00:11
Auto: by? kzj95
Kontakt:

Re: tylne lampy slupkowe ?? moga swiecic ??

Post autor: Piotrusz »

lampy kupiłem w łomiankach mhm tuning, sprzedają też na allegro
Kostki są wyprowadzone przy lampach na słupkach: lewa podpięta (cofania, p.mgielne), z prawej wisiała luzem.

ODPOWIEDZ