złe wiadomości dla posiadaczy d4d w J9

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8345
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: złe wiadomości dla posiadaczy d4d w J9

Post autor: Rokfor32 »

ASO toyoty. Od dosyć dawna oferują regenerowane wtryskiwacze, taką właśnie metodą: odzyskanie starych, i odsyłka do Japonii. Nie śledzę tematu, bo diesli unikam, pamiętam jednak że już od jakiegoś czasu wtryski do D4D to była cena ok. 1800 zeta - i to były właśnie te refubrished. Równolegle oczywiście można zanabyć nówki - coś tysiak wyżej. Teraz, jak piszesz, pojawił się w Polsce serwis z autoryzacją Denso - co oznacza po pierwsze skrócenie ścieżki logistycznej, a po drugie lepsze dopasowanie do rynku lokalnego. Więc i cena lepsza - tyle że jak widać jadą głównie to - co popularne.

Tak na margnesie - Denso to część koncernu Toyoty ... :wink:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: złe wiadomości dla posiadaczy d4d w J9

Post autor: seburaj »

Rokfor32 pisze: Teraz, jak piszesz, pojawił się w Polsce serwis z autoryzacją Denso
to nie tak do końca :wink:

serwisy "z autoryzacją Denso" były już wcześniej i są, mają status ASO Denso (Denso Point) się to nazywa, my na przykład taką jesteśmy - ale nie dawało to (i nie daje nadal) możliwości naprawy wtryskiwaczy... natomiast jakiś czas temu Denso namaściło jedna z firm (swojego pierwszego partnera w Polsce) na jedynego "regenerowacza" - i to ta firma rozprowadza wtryski "fabrycznie regenerowane"

(smaczku dodaje fakt, że sama tego fizycznie nie wykonuje)
:mrgreen:

natomiast ceny tych refubriszed (czy jak to tam nazywasz) oferowane przez ASO Toyoty są, hmmm... takie jak polityka cenowa w kwestii części Toyoty :lol:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8345
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: złe wiadomości dla posiadaczy d4d w J9

Post autor: Rokfor32 »

To akurat jest już kwestia polityki firmy. Ceny części są ustawione tak - żeby zachęcać do kupna ... nowych aut :wink:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: złe wiadomości dla posiadaczy d4d w J9

Post autor: Pyrka »

Wg Auto Świat i strony Denso "namaszczonych" firm jest cztery (Gdańsk, Bochnia, Poznań, Warszawa), a nie jedna. Przy sraniu zazwyczaj czytuję gazetki motoryzacyjne i jakoś mi utkwił w pamięci ten artykuł, ze względu na posiadanie 4 wtrysków w samochodzie.

Auto Świat:
Regeneracja wtryskiwaczy do diesla.
Radzimy, gdzie kupić dobre wtryskiwacze Denso za 1/3 ceny.

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/w ... ceny/g9bsh

Denso: http://denso-diesel.pl/siec-denso-w-polsce/

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: złe wiadomości dla posiadaczy d4d w J9

Post autor: LEX »

No nic, mi tylko pozostaje współczuć. Jak początkowo czytałem, to wydawało mi się, że te 2 czy 4 tysie to za komplet 4 lub 6 wtryskiwaczy (i tak myślałem uuuuuu drogo!), a okazało się, że to za sztukę. Masakra, przynajmniej dla mnie. No ale ja jestem z innej półki cenowej, bo za 2tys to mam cały silnik do swojego grata. A więc chuchajcie i dmuchajcie, żeby wtryskiwacze nie padły.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: złe wiadomości dla posiadaczy d4d w J9

Post autor: seburaj »

artykuł w Auto Świat taki, hmmm, jak to Auto Świat ;-)

edit

chociaż muszę autoświatu oddać sprawiedliwość, bo wyraźnie piszą, że "W Polsce zgodę na naprawę wtryskiwaczy Denso ma tylko jedna placówka" :mrgreen:

czyli firm namaszczonych nie jest cztery, tylko są to tacy "regionalni", którzy i tak biorą od tej jednej - tak jak pozostałe 19 Denso Pointów i wszystkie ASO Toyoty :lol:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8345
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: złe wiadomości dla posiadaczy d4d w J9

Post autor: Rokfor32 »

No - ja też tylko benzyniaki ... :mrgreen: Wtryskiwacze się niemal nigdy nie psują - jak sie zatną - to 9 na 10 ożywa po myjka ultradźwiękową. A jak nie - to nówka sztuka kosztuje około 50$ :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: złe wiadomości dla posiadaczy d4d w J9

Post autor: kylon »

Oddajcie na złom wszystki D4D i skończy się to pisanie czarnych scenariuszy :mrgreen:

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Odp: złe wiadomości dla posiadaczy d4d w J9

Post autor: consigliero »

Ja też już dawno w temacie diesla się wypowiedziałem i głównie ze względu na mikre przebiegi , dieslowi powiedziałem nie . Z tego samego powodu nie zdecydowałem się na jazdę na gazie . Diesla mam tylko na podwórku w formie agregatu prądotwórczego
Obrazek

lechu
Posty: 8
Rejestracja: 04 sie 2014, 14:47
Auto: J12

Re: złe wiadomości dla posiadaczy d4d w J9

Post autor: lechu »

Nie chciałbym się zbytnio wymądrzać, ale w kwestii regeneracji wtrysków dorzucę kamyczek do dyskusji.

Mianowicie 3 miesiące temu kupiłem J95 z D4D z 2001 r. od gościa, który raczej na serwisie w ASO Toyoty nie żałował (Toyota Marki), czego potwierdzeniem jest kilka faktur na pokaźną kwotę. Na jednej z faktur z kwietnia tego roku, widnieje pozycja "regeneracja wtryskiwaczy" za 3.076 zł. Dzwoniłem do ASO i rozmawiałem z gościem, który potwierdził, że od niedawna zlecają regenerację wtrysków w miejscowości gdzieś pod Siedlcami.
Poza przytoczoną pozycją na fakturze są także pozycje "wtryskiwacze weryfikacja" i "regeneracja pompy wtryskowej" ( w sumie 1.200 zł).

Przelatałem już samochodem z 8.000 km, w tym ponad 4 tys. po Bałkanach i Albanii (zapraszam do obejrzenia fotorelacji: http://dirtyriders.pl/wycieczki/albania ... iowa-2014/" onclick="window.open(this.href);return false; ), tankując w różnych dziwnych miejscach ;) i jak na razie z wtryskami jest wszystko OK.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: złe wiadomości dla posiadaczy d4d w J9

Post autor: seburaj »

lechu pisze: Dzwoniłem do ASO i rozmawiałem z gościem, który potwierdził, że od niedawna zlecają regenerację wtrysków w miejscowości gdzieś pod Siedlcami.
Poza przytoczoną pozycją na fakturze są także pozycje "wtryskiwacze weryfikacja" i "regeneracja pompy wtryskowej" ( w sumie 1.200 zł).
weryfikację wtryskiwaczy zrobi każdy Denso Point, naprawę pompy również... ale regeneracja wtrysków przez ASO "gdzieś pod Siedlcami" to albo przekłamanie, albo bardzo ciekawa informacja dla firmy Diesel System :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: złe wiadomości dla posiadaczy d4d w J9

Post autor: kylon »

Seburaju Drogi
A co Pan zaproponuje jeśli chodzi o wtryskiwacze do silnika 1VD-FTV - Land Cruiser V8 :?:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: złe wiadomości dla posiadaczy d4d w J9

Post autor: seburaj »

a jakiś numer OE Denso ? ;)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: złe wiadomości dla posiadaczy d4d w J9

Post autor: kylon »

No myślałem że wie :wink: . Jutro podam po sprawdzeniu z VIN.
I niech kontakt e-mailowy poda.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: złe wiadomości dla posiadaczy d4d w J9

Post autor: kylon »

23670-59037

ODPOWIEDZ