RUMUNIA 2014

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

fanbluesa
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2014, 18:45

RUMUNIA 2014

Post autor: fanbluesa »

2.08.14. Ruszamy na niespieszną podróż po Maramuresz i Bukowinie wg roadbooka przygotowanego przez Kol. WB z polskioffroad.com
Jeżeli ktoś chętny, zapraszam....
Do przejechania po Rumuni jest 1000 km podzielonych na 11 odcinków.
Jeżeli jakaś załoga na LC, najchętniej J4, ale nie koniecznie, ma się chęć przyłączyć proszę o kontakt.
My spokojne Oldboye 50+ szanujące innych i przyrodę, ale to żaden warunek, podróżujemy często z załogami znacznie młodszymi i jest OK.

Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
Darek Palmowski
Posty: 47
Rejestracja: 25 wrz 2011, 14:21
Auto: LJ 73 KZJ73
Kontakt:

Re: RUMUNIA 2014

Post autor: Darek Palmowski »

Witam.
Ja swoją Toyką (KZJ 73), wyjeżdżam w stronę Rumunii 10.08. Co prawda oprócz Rumunii moim głównym celem jest Mołdawia, jednak nigdy nie trzymam się sztywno planów. Jeśli jeszcze tam będziecie, nie jest wykluczone spotkanie :) .
Namiar na mnie: 601234824.
Pozdrawiam
Darek

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: RUMUNIA 2014

Post autor: Emek »

Panowie obczajcie dobrze trasę bo powodzie zajebiste w Rumunii aktualnie panują.

Awatar użytkownika
Damian
Posty: 393
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:01
Auto: r??ne
Kontakt:

Re: RUMUNIA 2014

Post autor: Damian »

zrobiłem w sierpniu 1500km po RO i śladów powodzi nie widziałem, zarówno w karpatach południowych, zachodnich jak i maramureszu.

było burzowo i przez to mocno ofrojdnie, ale nic z czym nie można sobie poradzić.

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: RUMUNIA 2014

Post autor: Emek »

Powódź była pod koniec lipca więc albo omijałeś tereny zalewowe albo już było po ptokach ale to pewnie byś zauważył.
http://www.rp.pl/artykul/1104088.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tvnmeteo.tvn24.pl/wideo/powodz-w ... 04848.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Damian
Posty: 393
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:01
Auto: r??ne
Kontakt:

Re: RUMUNIA 2014

Post autor: Damian »

byłem na miejscu od 2 sierpnia. powodzie dotykały południa kraju, czyli wołoszczyzny.

zerknąłem w net i np. Novaci (południowy początek transalpiny) ucierpiało mocno:

Obrazek

mimo to byłem w okolicach tarcu czy na południowych stokach retezatu (kilkadziesiąt km na E od Novaci) w okolicach 4-5 sierpnia i śladów nie widziałem żadnych. choć w pewnym wąwozie na południowej stronie karpat przyszła nam taka burza z gradem w ciągu dnia, że na stokówkę leciały błotniste wodospady :)

koryta rzek i strumieni może i miały niespotykany jak na ten region i porę roku wysoki stan, ale bez scen.

ODPOWIEDZ