zbyt "twarde" amortyzatory

Moderator: luk4s7

paweł
Posty: 2
Rejestracja: 01 paź 2008, 13:41

zbyt "twarde" amortyzatory

Post autor: paweł »

czy ktoś z Was zna temat różnej sztywności amortyzatorów? Ja posiadam w swoim samochodzie amortyzatory z napisem TOYOTA oraz MADE IN JAPAN, czyli raczej oryginalne, koloru niebieskiego. Samochód lj 70 '89. Zdecydowałem się, aby wymienić je na coś innego, gdyż sa tak mocne, że jazda samochodem daleko odbiega od komfortowej (mam na myśli jazdę po złej drodze lub kostce brukowej). nie mam pewności, czy gdy kupię inne, nie będe miał podobnego efektu. problem dotyczy szczególnie tyłu. proszę o sugestie oraz poradę, gdzie we można dostać amortyzatory w dobrej cenie.

Awatar użytkownika
Damian
Posty: 393
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:01
Auto: r??ne
Kontakt:

Post autor: Damian »

to niekoniecznie muszą być amortyzatory, częstym powodem jest wybite zawieszenie, np. silentblocki na wahaczach
niestety ich wymiana to droga zabawa, jedna guma to ponad 200zł

nowe oryginalne amortyzatory KYB w Toyocie kosztują ok. 600zł za komplet, wyższa półka to amortyzatory np. Koni, lub te dedykowane do liftu

auto ze sprawnym zawieszeniem, na amortyzatorach np. OME jest dość twarde, sprężyste, ale w porównaniu do innych terenówek tej klasy - komfortowe, choć trochę rzuca ze względu na krótki rozstaw osi

pamiętaj że to klasyczna terenówka, a nie lanos ;)

ODPOWIEDZ