dodatkowy zbiornik w HZJ73.

Moderator: luk4s7

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

dodatkowy zbiornik w HZJ73.

Post autor: Gałka »

czy ktoś przerabiał temat wykonania dodatkowego zbiornika paliwa w HZJ73? Przerobić układ wydechowy i wstawić drugi zbiornik. Jakiej pojemności się zmieści ?
Podobno można coś takiego kupić tylko kuuuupa kasy. :(

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: dodatkowy zbiornik w HZJ73.

Post autor: kylon »

Najlepiej wyspawać zamiast tego co jest sprytniejszy i większy.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: dodatkowy zbiornik w HZJ73.

Post autor: Gałka »

ile litrów można zyskać w ten sposób ? Chyba nie za dużo. Może lepiej dorobić dodatkowy.
Wyliczyłem, że przy zakupie paliwa w Polsce na fakturę zaoszczędzam ok. 40zł/100 km w porównaniu z zakupem paliwa za 1,6e.
znalazłem coś takiego :

Dodatkowy zbiornik paliwa LRA Toyota HZJ/BJ 73 pojemność 80 litrów

producent: LRA
Cena : 5380.40 zł. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: dodatkowy zbiornik w HZJ73.

Post autor: Cooder »

Gałka pisze:ile litrów można zyskać w ten sposób ? Chyba nie za dużo. Może lepiej dorobić dodatkowy.
Wyliczyłem, że przy zakupie paliwa w Polsce na fakturę zaoszczędzam ok. 40zł/100 km w porównaniu z zakupem paliwa za 1,6e.
znalazłem coś takiego :

Dodatkowy zbiornik paliwa LRA Toyota HZJ/BJ 73 pojemność 80 litrów

producent: LRA
Cena : 5380.40 zł. :mrgreen:
No to jeszcze dolicz montaż, jakieś wężyki, wskaźniki, pizdryki i inwestycja zwróci Ci się już po jakichś 15 tys. km :mrgreen: Kilometrach oczywiście przejechanych za granicą, gdzie musiałbyś tankować paliwo za 1,6 euro (tak przy okazji, wczorajsza średnia cena diesla w Niemczech to 1,48 euro). Druga kwestia: będąc za granicą, chcesz przejechać całą wyprawę na jednym baku, czy wracać na tankowanie do Polski? :wink: Coś mi się widzi, że oszczędność to słaby argument za dodatkowym bakiem...

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: dodatkowy zbiornik w HZJ73.

Post autor: Gałka »

[quote="

No to jeszcze dolicz montaż, jakieś wężyki, wskaźniki, pizdryki i inwestycja zwróci Ci się już po jakichś 15 tys. km :mrgreen..[/quote]

1. cena gotowego odpada; jak będę wiedział jak to se sam pospawam, mam możliwości.
2. Są kraje gdzie paliwo jest droższe ( w tym roku Grecja 1,8 E a 200 km dalej 1,6 ) w zależności od miejsca
3. oczywiście moje wyliczenia są ważne dla wyjazdu z kraju, dalej to już mniejsze oszczędności .

a może nie mam racji i to sztuka dla sztuki.... leżę chory ( na urlopie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) i z nudów różne mam pomysły... :(

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: dodatkowy zbiornik w HZJ73.

Post autor: Cooder »

Jasiu, znam to dobrze, sam miewam czasem 100 pomysłów na dzień, co zrobić z autem. Na szczęście prawie wszystkie nie zostają zrealizowane :wink:

Pomysł z większym zbiornikiem nie jest zły, ale argumentem jest raczej zasięg niż oszczędność. Jak znajdziesz jakiś niedrogi patent, to też chętnie skorzystam, bo zwolniło mi się miejsce po kole zapasowym pod zbiornikiem :D

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: dodatkowy zbiornik w HZJ73.

Post autor: Gałka »

Cooder pisze:ak znajdziesz jakiś niedrogi patent, to też chętnie skorzystam,:D
Nigdy jeszcze tego nie robiłem.
Pewnie blacha nierdzewna.
Nie znam warunków technicznych ( przegrody, ich rozstaw itp). Dlatego pytam. Może ktoś już coś takiego robił i ma rysunki. Reszta to pryszcz. :D

ODPOWIEDZ