Łożysko oporowe?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Łożysko oporowe?

Post autor: Heniu »

Problem:
Po rozgrzaniu się oleju w skrzyni przy wciśniętym pedale sprzęgła coś grzechocze i z tego co pamiętam będzie chyba to łożysko oporowe. Mam zamówione wzmocnione sprzęgło i docisk łącznie z tym łożyskiem ale dotrze do mnie za ok 3 miesiące. Czy obecny stan łożyska wytrzyma przebieg ok 3 tyś km, bo tyle zrobię przez ten okres a nie chce mi się dwa razy robić tej samej roboty w krótkim czasie ? A może to co innego, po za tym fantem skrzynia chodzi bez zarzutu nic nie wyje i nie skrzypi.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: Remiołek »

Niewesoła sytuacja. Ja mam w J6 do wymiany łożysko na wałku atakującym, tak cirka, od roku i jeszcze tego nie zrobiłem. Jednak liczę się z tym, że sam sobie funduję strzał w kolano. Ciężko powiedzieć: tak wytrzyma, spokojnie możesz przekulać 3 tysiące. Lepiej będzie jednak wymienić wcześniej.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: fobos »

U mnie grzechocze łożysko oporowe, ale jak na luzie puszczę sprzęgło, jak wcisnę cichnie. I tak mam od 5-ciu lat :mrgreen: .
Przejechałem w tym czasie 70.000 km i nic się nie dzieje, ani nie grzechocze mocniej, ani mniej. :D

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: Heniu »

Czyli jeździć póki co 8) :D

Fobos zawsze wydawało mi się łożysko oporowe tłucze się przy wciśniętym sprzęgle

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: fobos »

To może mi coś innego grzechocze :?

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: JaroFix »

fobos pisze:U mnie grzechocze łożysko oporowe, ale jak na luzie puszczę sprzęgło, jak wcisnę cichnie. I tak mam od 5-ciu lat :mrgreen: .
Przejechałem w tym czasie 70.000 km i nic się nie dzieje, ani nie grzechocze mocniej, ani mniej. :D
U mnie tłucze dokładnie tak samo. Jeden mechanik stwierdził, że to łożysko oporowe inny - żeby to olać. Przy wymianie sprzęgła się dowiem.

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: estewes »

U mnie Heniu też grzechocze i na początku miałem sraczkę aby wymienić,teraz zrobiłem ponad 20.000 i dalej dalej grzechocze ale mogę zaryzykować i powiedzieć że grzechocze ale ciszej :mrgreen:
W drugim moim Pajero miałem to samo zrobiłem 50.000 i sprzedałem autko znajomemu a on dalej jeździ i myślę że z 20.000 już zrobił :wink: Także jeździć i nie myśleć za bardzo ale pamiętaj że dopóty dzban wodę nosi, dopóki mu się ucho nie urwie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: Heniu »

Zamierzam jednak zrzucić skrzynię i zobaczyć co w trawie piszczy a jest coraz głośniej i sprzęgło zaczęło brać praktycznie od dotknięcia butem. Także coś psuje :x a na Campa chce dojechać już bez przygód 8)

Awatar użytkownika
kmiecio
Klubowicz
Posty: 561
Rejestracja: 04 gru 2010, 16:30
Auto: TOYTOYOWE szale?stwo :)
Kontakt:

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: kmiecio »

jeśli olej w skrzyni a dokładniej jego rozgrzanie ma wpływ na grzechotanie to nie obstawiałbym łożyska oporowego, ponieważ nie chodzi ono w tym oleju i nie ma z nim nic wspólnego, a jeszcze do tego łożysko oporowe najpierw zaczyna grzechotać przy odpuszczonym sprzęgle, a przy wciśniętym cichnie, no chyba że jest mu bliżej do stanu agonalnego, no ale ja się nie znam...

Awatar użytkownika
kmiecio
Klubowicz
Posty: 561
Rejestracja: 04 gru 2010, 16:30
Auto: TOYTOYOWE szale?stwo :)
Kontakt:

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: kmiecio »

na moje oko to zrzucaj skrzynię i jeśli okaże się sprzęgło a konkretnie okładziny to dobierz je w porządnym sklepie motoryzacyjnym, zanituj i Ci 3 tyś. pohula...

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: MaxLux »

Jak juz sie zrzuca skrzynie to trzeba wszystko ladnie na gotowo zrobic - no chyba ze ktos se tak lubi raz na tydzien skrzynia porzucac :mrgreen:

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: Heniu »

Śmiej się ale nie mam wyjścia. Kupię zestaw Seco bo to jeden z lepszych zamienników a za 3 miesiące zmienię na ten już właściwy.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: MaxLux »

No to nic nie rob - na pewno ten przyslowiowy tysiaczek sie jeszcze pokula

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: Heniu »

Dzisiaj doszło jeszcze skrzypienie z pod pedała sprzęgła, to jest chyba to http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1986_T ... _3103.html" onclick="window.open(this.href);return false; , skrzypi i lata na boki ale nic nie cieknie.
Popsuł się cały element czy jakaś jego część?
Jutro jadę do ASO zamawiać uszczelniacz do skrzyni to dajcie znać co z tym fantem :?:

Awatar użytkownika
kmiecio
Klubowicz
Posty: 561
Rejestracja: 04 gru 2010, 16:30
Auto: TOYTOYOWE szale?stwo :)
Kontakt:

Re: Łożysko oporowe?

Post autor: kmiecio »

równie dobrze może być mocowanie pedału sprzęgła, sprawdź dobrze, a jeśli okaże się pompa to od razu kupuj nówkę, zamienniki dobre można kupić już od 150 PLN,

ODPOWIEDZ