Czujniki oleju

Moderator: luk4s7

Pawel
Posty: 32
Rejestracja: 04 paź 2009, 14:08
Auto: kzj70
Kontakt:

Czujniki oleju

Post autor: Pawel »

Zauwarzyłem ze czujnik poziomu oleju w misie jest utrącony i musze go wymienić .Niewiecie gdzie go mozna dostać bo juz pytałem i jest mały problem chyba tylko orginał zostaje.

Awatar użytkownika
MilitarniKris
Posty: 121
Rejestracja: 29 lis 2010, 09:46
Auto: LJ70 - CeJota
Kontakt:

Re: Wyrzucanie płynu

Post autor: MilitarniKris »

Ja u siebie nie mam takiego czujnika ale bez tego da się żyć. Będziesz musiał sprawdzać poziom na bagnecie.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18026
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wyrzucanie płynu

Post autor: kylon »

Odważnie :wink: Brak ciśnienia oleju nie jest jednoznaczny z jego brakiem.

Pawel
Posty: 32
Rejestracja: 04 paź 2009, 14:08
Auto: kzj70
Kontakt:

Re: Wyrzucanie płynu

Post autor: Pawel »

Wole jak wszystko gra przy silniku,tym bardziej ze z czasem człowiek nie bedzie zwracał na świecący czujnik a moze się okazać ze faktycznie oleju niema i moze być za pózno.

Pawel
Posty: 32
Rejestracja: 04 paź 2009, 14:08
Auto: kzj70
Kontakt:

Re: Wyrzucanie płynu

Post autor: Pawel »

kylon pisze:Odważnie :wink: Brak ciśnienia oleju nie jest jednoznaczny z jego brakiem.
Kylon nie masz u siebie na sklepie takiego czujnika.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18026
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wyrzucanie płynu

Post autor: kylon »

Ktoś się dzisiaj pytał. Oryginał tylko. W hurtowniach jest błąd i katalogowo przysyłają zupełnie coś innego. Może ma TT ale nie na szybko.

Awatar użytkownika
MilitarniKris
Posty: 121
Rejestracja: 29 lis 2010, 09:46
Auto: LJ70 - CeJota
Kontakt:

Re: Wyrzucanie płynu

Post autor: MilitarniKris »

Kolega napisał o czujniku poziomu oleju a nie o ciśnienia oleju. Jak pisałem nie mam pierwszego. Natomiast czujniki ciśnienia oleju mam dwa :)
Pierwszy standard podłączony do wskaźnika wychyłowego, drugi podłączony pod buzzer (wściekle piszczy i słychać go nawet w amoku). Buzzer może się przydać np na stromym, długim podjeździe na postoju .... litp.
Czujnik ciśnienia oleju w terenówce musi byc :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18026
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wyrzucanie płynu

Post autor: kylon »

Ok. Nie doczytałem :oops:.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Wyrzucanie płynu

Post autor: Heniu »

MilitarniKris pisze:Natomiast czujniki ciśnienia oleju mam dwa :)
Pierwszy standard podłączony do wskaźnika wychyłowego, drugi podłączony pod buzzer (wściekle piszczy i słychać go nawet w amoku). Buzzer może się przydać np na stromym, długim podjeździe na postoju .... litp.
Czujnik ciśnienia oleju w terenówce musi byc :wink:

Rozwiń temat, bo mój padł . Zamiennik nie robi , co prawda dałem dzisiaj oryginał do regeneracji ale wątpię w powodzenie :|

Pawel
Posty: 32
Rejestracja: 04 paź 2009, 14:08
Auto: kzj70
Kontakt:

Re: Wyrzucanie płynu

Post autor: Pawel »

kylon pisze:Ktoś się dzisiaj pytał. Oryginał tylko. W hurtowniach jest błąd i katalogowo przysyłają zupełnie coś innego. Może ma TT ale nie na szybko.
To wyśle zamówienie do sklepu .

Awatar użytkownika
MilitarniKris
Posty: 121
Rejestracja: 29 lis 2010, 09:46
Auto: LJ70 - CeJota
Kontakt:

Re: Wyrzucanie płynu

Post autor: MilitarniKris »

Temat buzzera jest z przed ok. 2 lat więc dokładnie nie pamiętam jaki to czujnik. Jest on podłączony przez trójnik z orginalnymczujnikem.
Trzeba dopasować typowy czujnik ciśnienia oleju, który w przypadku kiedy będzie ciśnienie będzie zwierał do masy lub odwrotnie i w ten sposób da sygnał do załączenia buzzera. W efekcie masz info czy jest ciśnienie lub jest małe.
W czujnik toyoty ten, który steruje wskaźnikiem jakoś nie wierzę do końca.

Poszperam w necie jak znajdę coś co powinno pasować dam znaka.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8356
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wyrzucanie płynu

Post autor: Rokfor32 »

Co do czujnika ciśnienia oleju - czasem, w niektórych silnikach (np. w 22R) są dodatkowe, zaślepione korkiem wejścia w magistralę olejową, na gwint taki jak do czujnika ciśnienia oleju. A, i do brzęczyka można też podłączyć oryginalny czujnik z toyki (dowolnej) w wersji z lampką na desce (zamiast wskaźnika wychyłowego). Wszystkie plaskate toyki, czasem w niektórych specyfikacjach również 4x4, gwint we wszystkich jednakowy. Demontując na szrocie radzę obciąć kawałek kabelka, wtyczka jest dosyć specyficzna, i zwykły konektor nie podchodzi ... :wink:

ps. Gdyby ktoś jednak trójniczek preferował - gwint M10x1, źródło - pneumatyka przemysłowa.

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Wyrzucanie płynu

Post autor: MariuszS »

Mam nieodparte wrażenie, iż w tym wątku przeplatają się dwa całkiem różne tematy.
Czy któryś z litościwych modów mógłby temat o czujnikach ciśnienia wydzielić? :idea: (bo bardzo pożyteczny on jest :D )

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Wyrzucanie płynu

Post autor: fobos »

Zrobione 8)

ODPOWIEDZ