Wskaźnik temperatury i poziomu paliwa

Moderator: luk4s7

LEŚNY
Członek Zarządu
Posty: 633
Rejestracja: 26 gru 2010, 19:35
Auto: Hilux
Kontakt:

Wskaźnik temperatury i poziomu paliwa

Post autor: LEŚNY »

Cześć.
Właśnie chwilę temu wracając z akcji ratunkowej bo kolega zaniemógł w zaspie passatem, kilka razy wskazówki temperatury i poziomu paliwa dźwignęły się na maxa do góry, po czym po kilkunastu sekundach wróciły na poprzednie miejsce. W ciągu 25 km zrobiło mi się tak z 4 razy. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie będę bardzo wdzięczny za sugestie.
Sprawdziłem płyn chłodzący i niby wszystko ok. Paliwa w czasie jazdy też raczej mi nikt nie dolewał :shock: .Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: Wskaźnik temperatury i poziomu paliwa

Post autor: wolf »

szukaj krolika w elektryce :wink: znikajaca masa/przebicie/zwarcie

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: Wskaźnik temperatury i poziomu paliwa

Post autor: JaroFix »

leśnyludek pisze:Cześć.
Właśnie chwilę temu wracając z akcji ratunkowej bo kolega zaniemógł w zaspie passatem, kilka razy wskazówki temperatury i poziomu paliwa dźwignęły się na maxa do góry, po czym po kilkunastu sekundach wróciły na poprzednie miejsce. W ciągu 25 km zrobiło mi się tak z 4 razy. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie będę bardzo wdzięczny za sugestie.
Sprawdziłem płyn chłodzący i niby wszystko ok. Paliwa w czasie jazdy też raczej mi nikt nie dolewał :shock: .Pozdrawiam.
Miałem identyczne zjawisko. W pierwszej chwili zatrważające ale idzie się do tego przyzwyczaić. Poprzedni właściciel mojej toyoty jeździł z tym 10 lat.
Po ostatniej wizycie u elektryka i regeneracji instalacji elektrycznej ów zjawisko zniknęło. Proponowałbym dokładne przyjrzenie się instalacji elektrycznej. Tak dla spokojności.

LEŚNY
Członek Zarządu
Posty: 633
Rejestracja: 26 gru 2010, 19:35
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Wskaźnik temperatury i poziomu paliwa

Post autor: LEŚNY »

Serdeczne dzięki za sugestie. Poszukam w kabelkach.Strasznie szybkie odpowiedzi-super :D
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Wskaźnik temperatury i poziomu paliwa

Post autor: Heniu »

Mam to samo i od paru lat się z tym męczę, zauważyłem przynajmniej w moim przypadku pewne zależności. Dzieję się tak tylko wtedy kiedy paliwa jest ok połowy zbiornika i więcej, jak spada poniżej połowy zjawiska nie ma i druga wskazówka jak jeździłem bez termostatu przez jakiś czas też nie było tego "zjawiska" . Przejrzałem już wiele w elektryce i gołym okiem nic mogę znaleźć . Masę od wskaźników masz za zbiornikiem paliwa a zderzakiem, przykręcona to tylnego pasa blachy od strony zbiornika. Ja już nauczyłem sie z tym żyć ale jak uda ci się dojść o co kaman to napisz :|

LEŚNY
Członek Zarządu
Posty: 633
Rejestracja: 26 gru 2010, 19:35
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Wskaźnik temperatury i poziomu paliwa

Post autor: LEŚNY »

Jak uda mi się rozwiązać zagadkę to napiszę co było. Będzie to moje noworoczne postanowienie :lol: Jeszcze raz dzięki i Do Siego Roku Wszystkim.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2512
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Wskaźnik temperatury i poziomu paliwa

Post autor: kpeugeot »

sprawdz kostkę która biegnie nad rozrusznikiem po stronie kierowcy w komorze silnika obok pompy paliwa

drugie miejsce to tylne nadkole prawe

a trzecie w bagażniku masz klapkę przykręconą dwoma śrubkami tam jest dostęp do zbiornika i dwa przewody potem łaczone kostką od poziomu paliwa :)

Awatar użytkownika
+jacek+
Posty: 48
Rejestracja: 03 gru 2008, 14:21
Auto: TLC 150
Kontakt:

Re: Wskaźnik temperatury i poziomu paliwa

Post autor: +jacek+ »

Dawno, dawno temu :mrgreen:
kolega miał podobny problem. Leżał on po stronie zegarów : nadpalona ścieżka czy coś takiego.

Ja mam podobny problem i co ciekawe po odłączeniu fabrycznego czujnika temperatury ( mam dodatkowy zewnętrzny ) problem ustąpił :wink:

Zegar temperatury ważna sprawa. Znajdź szybko przyczynę, powodzenia

ODPOWIEDZ