kzj 73 3.0 td

Moderator: luk4s7

sauer202
Posty: 20
Rejestracja: 21 gru 2010, 14:44
Auto: ,lj 70,kzj 73
Kontakt:

kzj 73 3.0 td

Post autor: sauer202 »

WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW JESTEM TU NOWY.
MOJA PRZYGODA Z TOYKA JEST DOSC DLUGA DO TEJ PORY TŁUKŁEM LJ 7O 2.4 TD 33''10.5'' 1987 I BYŁO FEJNIE ALE ZASŁABO
AZ TU NAGLE POJAWIŁA SIE I OD RAZU NABYŁA KZJ 73 3.0 TD 1994 R :) I STAD MOJE PYTANKO MA KTOS COS TAKIEGO ? JAK TO CHODZI? CZY JEST TAK BEZAWARYJNE JAK LJ70? ILE TO PALI? CZY BEZ LIFTU ZMIESCI SIE 35''?

//Edit by Max - nie uzywajmy prosze WERSALIKOW ! To oznacza krzyk ! - prosba o przepisanie posta ponizej "normalnie to go wyedytuje.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: kzj 73 3.0 td

Post autor: Cobra »

Witam kolegę na forum

tak dla ścisłości....

http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=4962" onclick="window.open(this.href);return false; Tutaj się witam... Później zadajemy pytania....


Czy 73 się psuje?? No pewnie że tak... Ale bardziej z winy wieku niż wad konstrukcyjnych. Jeśli będziesz o nią dbał to na pewno Ci będzie dobrze służyła...

Ponoć pękają głowicę ( tutaj Kylon może coś na ten temat powiedzieć) ale wszystko zależy od użytkowania i stanu układu chłodzenia....

Co do 35 '' ... Ja mam KZJ 70... Mam 35 cali... Niby wszystko fajnie ale przy pełnym obciążeniu potrafi opcierać na dołkach.
Mój samochód jest podwyższony zarówno na zawiasach jak i na budzie. Zawiesznie Dobinnsons 3 cale i badu jakieś 2 cale... teraz pewnie mnie ze względu na wiek...

Do tego samochód wydaje mi się za rozsądne 33 cale... Nie mówię że nie pojedzie na 35 " bo pojedzie.... Na pewno większe koła bardziej obciążają podzespoły. Łożyska półosie itd... Ja na razie bacznie obserwuje swój samochodzik i na razie nic się z nim nie dzieje.

A co do spalania... To temat rzeka ... Mi pali ile wleje... Ani litra więcej:P

A tak poważnie to jak jechałem po ukrainie i rumunii w 2 osoby bez dachu z klatką i pełen tył rzeczy na 35 " Silvestrona PRzedni i tylni zderzak stalowy i progi samochód po asfalce spalił mi 14,5 litra /100 średnia prędkość przelotowa 80 km/h

W terenie nie mówię bo to inny trochę przeliczny jest...

Najmniej ile mi spaliła toyota to 9,5 litra... ale bez zderzaków i bez dachu z klatką i bez przedniej szyby (ps. nie pytać dłuuuga historia).
Ostatnio ważyłem samochód i waży ze wszystkim bez pasażerów i gratów (ale ze zderzakami i klatka) waży równo 1977 kg

Zablokowany