Słaby skręt w lewo

Moderator: luk4s7

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Słaby skręt w lewo

Post autor: lukasz30k »

Poszperałem po naszym forum ale nie znalazłem takowej przypadłości lub dziwnego triku jeśli można to tak nazwać mianowicie po pierwsze chciałem zapytać bo od początku zimy jak spadł śnieg jeżdżę na spiętych sprzęgiełkach ale bez włączonego 4x4 dopiero jak wjeżdżam w las i śnieg załączam 4x4 i moje pytanie brzmi czy można tak jeździć po trasie tzn ze spiętymi sprzęgiełkami ale bez włączonego 4x4? a drugie pytanie to takie że zauważyłem po ostatnich roztopach i późniejszych mrozach że autko licho skręca w lewo sprawdziłem i w prawo koła skręcają się do oporu a w lewo na 1/3 pełnego skrętu czemu? czy może być jakaś przyczyna z mechanicznego punktu widzenia czy może coś tam haczyć wadzić blokując skręt patrzyłem i same koła mają luz nic o nic nie trze nie licząc odrobiny lodu w okół kul zauważyłem tez że przy lewym kole patrząc od strony kierowcy wystaje jakaś śruba która odciska się przy skręcie w jakimś elemencie na osi ale co to za śruba pojęcia nie mam może ktoś miał już taki przypadek? albo czy lód może zablokować skręt?

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Słaby skręt w lewo

Post autor: sebastian44 »

Ze skrętem to nie wiem, ale ze sprzęgiełkami możesz jeździć jak najbardziej, po prostu przedni most wtedy pracuje podczas jazdy wiec samochód troszke wiecej pali i troche bardziej zuzywa się przedni napęd, ale te zjawiska są raczej pomijalne. Ja u siebie tak jeżdże w zimie bo napęd przydaje się wtedy dużo częściej a wyłazić na mróz żeby zapiąc sprzęgiełka to nie bardzo sie uśmiecha (szczególnie że często są zamarzniete i nie można ich ruszyć).

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Słaby skręt w lewo

Post autor: lukasz30k »

no włąsnie dlatego ciągle mam je spięte:) to jeden temat mam z głowy teraz drugi na tapetę co z tym skrętem?

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: Słaby skręt w lewo

Post autor: JaroFix »

Jak miałem oblodzony przedni most, również marnie się skręcało, niezależnie od kierunku.

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Słaby skręt w lewo

Post autor: lukasz30k »

rozumiem wizyta na kanale z nagrzewnicą powinna pomóc:)

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Słaby skręt w lewo

Post autor: kpeugeot »

wystarczy młotek do skucia lodu

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Słaby skręt w lewo

Post autor: lukasz30k »

wystarczyła wizyta w ocieplanym garażu na 15 min:)

ODPOWIEDZ