przedni most

Moderator: luk4s7

SaT84
Posty: 54
Rejestracja: 23 lis 2009, 17:47
Auto: lj73

przedni most

Post autor: SaT84 »

witajcie koledzy po wlaczeniu przedniego napedu slychac zgrzyty wczasie jazdy na zakretach w czasie jazdy na wprost cisza czy to wina polosiek czy cos innego mam jotke z 86 jezdzic z tym czy rozbierac.
Z gory dziekuje za odpowiedz.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8378
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: przedni most

Post autor: Rokfor32 »

Nigdy się nie olewa podejrzanych dźwięków w napędzie. Im później zaglądniesz, tym większe zniszczenia będą. Możliwe, że sypnął się mechanizm różnicowy - jeżeli tak - zupka olejowa z wkładkami z ząbków zniszczy i łożyska, i przekładnię ... :wink:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: przedni most

Post autor: Cobra »

Ja bym stawiał że przegub... mogły kulki się wysypać... też tak miałem...

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8378
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: przedni most

Post autor: Rokfor32 »

Żeby się dobrać do główki mostu i tak trzeba półosie wysunąć. Przeguby są więc do oglądnięcia tak czy siak. Chodziło mi głównie o to, że sie nie olewa takich sytuacji.

SaT84
Posty: 54
Rejestracja: 23 lis 2009, 17:47
Auto: lj73

Re: przedni most

Post autor: SaT84 »

dzisiaj wieczorem rozbieram,ale wyglada na przegub.Przy mechanizmie roznicowym stukaloby niezaleznie od kierunku jazdy

SaT84
Posty: 54
Rejestracja: 23 lis 2009, 17:47
Auto: lj73

Re: przedni most

Post autor: SaT84 »

Jedna strona rozebrana poloska cala,ale ma luzy czuc w rekach przy obracaniu delikatnie rzegocze
Wymienic przeub czy dobrze nasmarowac i jezdzic dalej.
poradzcie jak zbic przegub.
Z gory dziekuje za dobre rady

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8378
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: przedni most

Post autor: Rokfor32 »

Było już o tym, chyba w temacie @fobosa. Ale napiszę jeszcze raz.

Używa się do tego rury. Musi być dłuższa od półosi, i nachodzić z luzem. Ustawiasz rurę pionowo, następnie wkładasz do niej półośkię (przegubem do góry). Tak, żeby wewnętrzny zabierak przegubu oparł się o rurę. Teraz szukasz sobie kawałka dobrego betonu (czegokolwiek solidnego), i całym zestawem (półoś plus rura) uderzasz pionowo. Masa półosi działa jak młotek, a rura powoduje idealne osiowanie siły. Elementy rozdzielają się od jednego uderzenia.

SaT84
Posty: 54
Rejestracja: 23 lis 2009, 17:47
Auto: lj73

Re: przedni most

Post autor: SaT84 »

iDzieki Rokfor za dobra rade ,tylko trzeba uwarzac na zegera .W nowym zestawie byl inny jakis cienki druciak
i musialem zalozyc stary.Przy okazji zmienilem lozyska na zwrotnicy.Przejechalem kawalek na przodzie .nic nie zgrzyta
sama przyjemnosc.Poloska miala luz osiowy dlatego tluklo na zakretach.Koszt czesci to 850 zlociszy.
650 zestaw uszczelek i lozysk zwrotnicy i 200 przegub.
Dziekuje wszystkim za dobre rady.

;] ;):)

ODPOWIEDZ