Jak rozmontować tapicerkę tylnego prawego boku

Moderator: luk4s7

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Jak rozmontować tapicerkę tylnego prawego boku

Post autor: lukasz30k »

Witam wszystkich serdecznie jestem posiadaczem LC LJ70 piękna sztuka nie mniej jednak nie młoda bo rok 86 i mam kilka drobnych usterek mianowicie zauważyłem że p0o myciu auta zebrała mi się woda pod dywanikiem pasażera dość sporo tak więc musi gdzieś być przeciek posprawdzałem wszystko i mam woda leje się do auta przez tylne wloty powietrza znajdujące się na bokach zaraz nad klapka wlewu paliwa, podczas jazdy czy deszczu all jest ok ale przy ciśnieniu kerschera woda dostaje się do auta bo z tego co zauważyłem te n wlot z zewnątrz z tym wlotem znajdującym się wewnątrz auta są połączone w kształcie takiego niby stopnia i chyba na styku tego plastikowego wlotu z blacha coś nie dolega jak trzeba i tam przecieka do wnętrza auta i wypływa przy progu. moje pytanie jest następujące w jaki sposób rozmontować tapicerkę tylnego prawego boku ? zauważyłem tam kilka śrubek ale w dużej mierze reszta trzyma się na kołkach a nie chce na ślepo ciągnąć by czegoś nie pourywać więc proszę o wskazówki i rady jak się z tym uporać bym mógł dostać się do tego wlotu ( on się znajduje bezpośrednio nad zbiorniczkiem tylnych spryskiwaczy) żebym mógł go zasilikonować mam taki specjalny silikon do uszczelek bez kwasowy. z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18026
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jak rozmontować tapicerkę tylnego prawego boku

Post autor: kylon »

Odkręcasz co jest do odkręcenia i wypinasz zatrzaski. Jeśli ktoś jest delikatny i kumaty to zrobi to ręcznie. Jeśli nie niech zakupi sobie urządzenie do zdejmowania zapinek.

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Jak rozmontować tapicerkę tylnego prawego boku

Post autor: Gladzio »

Nawet jak się połamią to tragedii nie będzie bo takie pierdoły są dostępne w ASO za "grosze" - 3-4 zł za sztukę

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18026
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jak rozmontować tapicerkę tylnego prawego boku

Post autor: kylon »

a w sklepie ze spinkami 1 PLN

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Jak rozmontować tapicerkę tylnego prawego boku

Post autor: lukasz30k »

ok wszystko super ale jak delikatnie wypiąć te spinki nie uszkadzając ich?

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Jak rozmontować tapicerkę tylnego prawego boku

Post autor: Cobra »

Spinki czasami się łamią. Nie są drogie więc bym się nimi tak nie przejmował. Po prostu nie robić nic gwałtownie i szybko.

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Jak rozmontować tapicerkę tylnego prawego boku

Post autor: lukasz30k »

ale ciągle nie wiem w jaki sposób je wypinać? czy ciągnąć za tapicerkę (chce zauważyć ze główka spinki umieszczona jest gdzieś we wnątrz tapicerki bo na zewnątrz jej nie widać) chodzi mi o metodę ich wyciągania a to że delikatnie i ostrożnie to zapewne też bardzo istotne nie mniej jednak interesuje mnie właśnie metoda wyciągania spinek albo inaczej sposób:)

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Jak rozmontować tapicerkę tylnego prawego boku

Post autor: lukasz30k »

czyżby nikt nie umiał mi wytłumaczyć jak rozmontować ten boczek?

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Jak rozmontować tapicerkę tylnego prawego boku

Post autor: Gladzio »

to proste: odkręcasz co masz do odkręcenia i potem delikatnie odciągasz boczek do tyłu i spinki wyskakują - bądź się łamią bo mają pewnie z 20 lat :)

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Jak rozmontować tapicerkę tylnego prawego boku

Post autor: lukasz30k »

czyli generalnie aby rozpiąć spinki trzeba delikatnie ciągnąć za tapicerkę aż wyskoczą

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Jak rozmontować tapicerkę tylnego prawego boku

Post autor: MariuszS »

warto nabyć taki prosty przyrząd:
Obrazek
Występuje w przyrodzie pod nazwami: dźwignia / przyrząd / ściągacz do wyciągania kołków tapicerskich

ODPOWIEDZ