droga HZJ 78 do mojego garażu

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
taran
Posty: 69
Rejestracja: 18 sie 2010, 13:10
Auto: TOYOTA FJ CRUISER MT
Kontakt:

droga HZJ 78 do mojego garażu

Post autor: taran »

witam,
chciałbym założyć nowy wątek dotyczący kupienia nowego HZJ 78. oczywiście może być to dowolny inny model auta spoza EU, dla nas najlepiej w wersji HD. nie będę się już wdawał w dywagacje dlaczego ten model. to zostawmy na później:).

oto opcje do zbadania:

- zakup w firmie niemieckiej (największy chyba rynek odbiorców HZJ) np. CC. poprosić o przygotowanie samochodu jako ciężarowy- w PL inny VAT i akcyza. nie ta absurdalna dla silników powyżej 2,0l... czy sprzedadzą samochód bez określonych norm emisji CO2? chciałbym np. normę EURO IV. są jeszcze dostępne? wiele pytań, wiele zagadek. chyba droga skazana na porażkę finansową. wystarczy spojrzeć na ceny CC:(

- na stronach internetowych różnych europejskich firm można znaleźć oferty sprzedaży HZJ 78 w cenach 20-25 k EUR. są to pojazdy przeznaczone na export po za Unię. czy istnieje możliwość jednostkowego importu takiego auta? ciekawa sprawa... czy dobry trop?

- import na firmę np. z Emiratów Arabskich. niby prosta sprawa. kupujesz, pakujesz na kontener i do kraju przez Gdynię. no i teraz zaczynają się schody. istnieje możliwość importu jednostkowego (czy naprawdę istnieje???) i wtedy samochód nie musi posiadać homologacji oraz norm emisji spalin (EURO V). przegląd techniczny, rejestracja pojazdu i śmigamy po bezdrożach:). czyżby? wydaję się to najlepszym rozwiązaniem ale... czy ktoś ma w tym doświadczenie? może się pochwalić efektami? wysłałem pewną ilość maili do Centralnego Urzędu Celnego. będę dzwonił, pojadę na wizytę, etc.

- zakup w kraju. była taka firma na Śląsku. ale się zmyła. nawet rozmawiałem z miłym koleżką- już się łamałem. zaproponował mi za 130 k HZJ 78, białą w homologacji na ciężarową... kurdę, teraz naprawdę żałuję.

co o tym sądzicie? może więcej pomysłów

pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: droga HZJ 78 do mojego garażu

Post autor: konus »

A więc najtaniej będzie z CH.
Jest kilka firm sprzedających nowe HZJ.
Jak już kupisz w CH clisz go w DE i robisz z niego ciężarowy.
W Polsce odliczasz vat, akcyzy nie płacisz.

Jest firma z belgi z której dostałem bardzo dobrą ofertę
http://www.transauto.be/car/export.php? ... c=0&ccat=1
Mają od razu ciężarowe i można bez problemu leasing z Polski załatwić.
Pamiętaj że kupując w UE i mając UE NIP nie płacisz vat przy zakupie tylko w momencie rozliczenia w Polsce, który od ciężarówki będzie ...

Co do euro dogadasz się z tunerami którzy przerobią ci auto.

Jest jeszcze bardzo dobry kierunek kazachstan, tylko procedura i koszta sprowadzania dla mnie robiły to miejsce mniej atrakcyjnym.

Awatar użytkownika
taran
Posty: 69
Rejestracja: 18 sie 2010, 13:10
Auto: TOYOTA FJ CRUISER MT
Kontakt:

Re: droga HZJ 78 do mojego garażu

Post autor: taran »

konus pisze:A więc najtaniej będzie z CH.
Jest kilka firm sprzedających nowe HZJ.
Jak już kupisz w CH clisz go w DE i robisz z niego ciężarowy.
W Polsce odliczasz vat, akcyzy nie płacisz.

Jest firma z belgi z której dostałem bardzo dobrą ofertę
http://www.transauto.be/car/export.php? ... c=0&ccat=1
Mają od razu ciężarowe i można bez problemu leasing z Polski załatwić.


Co do euro dogadasz się z tunerami którzy przerobią ci auto.
o patrz o Szwajcarii nie pomyślałem (jeżeli CH to Szwajcaria:)

tę samą firmę właśnie namierzyłem podczas wieczornego surfowania za powyższym tematem:) dostałeś bardzo dobrą ofertę. można wiedzieć jaką? (prv)

nie jestem mocny w tematach mechanicznych- czy tunerzy w kraju? są jakieś firmy? co konkretnie zrobią?

JT

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: droga HZJ 78 do mojego garażu

Post autor: konus »

Co do HZJ to ja bym jednak skorzystał z usług tunerów z DE i CH ( tak szwajcaria ).

Co do belgów to wyślij do nich zapytanie ofertowe ( najlepiej zadzwonić i umówić się na maila ) mówią po niemiecku i po angielsku. Napisz że interesuje Cię 78 i proszisz o ofertę.
Cena wyjściowa netto to 27kEur którą da się obniżyć dodatkowym wyposażeniem, mi dołożyli snorkel, szersze felgi, klimę oraz blokadę tylnego mostu. Co do blokady nie wnikałem bo mnie nie interesowała, a tak to całośc wyszła coś koło 28kEur.

W CH jest taniej dużo z robocizną co mnie bardzo zdziwiło i wydaje mi się że najtańszą przygotowaną do wypraw 78 kupisz właśnie tam. ( pomijam składane po raz pierwszy zabudowy w polsce ).

Jeśli auto chcesz do wypraw zastanów się nad 79 ale gotowe auto będzie kosztowało 170-200kzł.

Awatar użytkownika
taran
Posty: 69
Rejestracja: 18 sie 2010, 13:10
Auto: TOYOTA FJ CRUISER MT
Kontakt:

Re: droga HZJ 78 do mojego garażu

Post autor: taran »

a technicznie da się przenieść powyższe posty do innego działu?

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: droga HZJ 78 do mojego garażu

Post autor: konus »

Już jesteśmy w odpowiednim dziale.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18024
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: droga HZJ 78 do mojego garażu

Post autor: kylon »

Byłem fizycznie u Belgów podczas zakupów z HZJ105 Woodiego. On przeszedł całą drogę rejestracji auta w Polsce bez Euro. Nie mniej jednak koszty nie były małe. Najpierw miało być kolorowo i lot samolotem do Brukseli. Potem spędziliśmy dwa dni w dzielnicy portowej na próbie zarejestrowania samochodu :mrgreen:. W efekcie wróciliśmy samolotem zamiast samochodem, a auto pojechało do Polski na lawecie w celach rejestracyjnych.

W Transauto było miło i sympatycznie. Wysłali nawet umyślnego po nas na lotnisko. Gadają w wielu językach. Niestety na miejscu zaczynają od wpłaty kasy, a potem chcą cokolwiek robić czytaj rejestrować. Teraz zdaje się już nie rejestrują. My byliśmy z deczka zestresowani ponieważ kasy nie chcieli oddać, a auto okazało się być nie do zarejestrowania na terenie Belgii.

Moim zdaniem dodając koszty biletów lotniczych, koszty hotelu na miejscu, koszty lawety, koszty straconego czasu to wyszło na jedno czyli na cenę gotowego auta z Niemiec z Papierami i Euro. Pamiętam jeszcze przejścia Pawła z Urzędem Celnym i konieczność zdobycia papierów z Toyoty potwierdzających istnienie takiego samochodu.

Awatar użytkownika
taran
Posty: 69
Rejestracja: 18 sie 2010, 13:10
Auto: TOYOTA FJ CRUISER MT
Kontakt:

Re: droga HZJ 78 do mojego garażu

Post autor: taran »

no chyba nie może być tak źle. gotowiec bez rewelacji w CC z papierami EU to teraz koszt 40-45k EUR... to kwestia poniesionych opłat, etc. od powiedzmy 27k do 40 to spory kawałek :D jest o co powalczyć.

rozumiem, że był plan przyjechania nowym HZJ do kraju. nie wyszło bo- nie udało się zarejestrować czasowo auta w Belgii?

Konus a Ty miałeś podobne doświadczenia?

JT

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18024
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: droga HZJ 78 do mojego garażu

Post autor: kylon »

Konus na razie jest w sferze marzeń i chęci :mrgreen:. Muszę mu sprzedać wszystkie samochody i wtedy jedziemy. Ale kruca bomba czas jest nieubłagany bo twardo będzie czterdziestką w listopadzie :wink:.

Wtedy się nie udało. Teraz może jest inaczej choć przepisy się raczej zaostrzyły przynajmniej w kwestii norm spalin. Warto jeszcze rozpatrzyć sprawę jakiejkolwiek gwarancji. Wiadomo, że jest to tylko samochód i przypadki bywają różne. Najbardziej pechową sprawą byłby chyba tu silnik jak by coś w nim się popsuło. Reszta jest zbyt prosta. Skrzynia biegów w całości całkiem tania. Jechanie do Emiratów z naprawą jest chyba bardziej uciążliwe niż jechanie do Niemiec. No chyba, że Niemcy nie dają żadnej gwarancji na zakupiony u nich nowy samochód. Toyota w każdym bądź razie umywa całkowicie od tego ręce. Wyserwisowałem kilka HZJ-otów od nowości i na szczęście nic się nie działo. Jeden z nich jest obecnie na przeglądzie 150 tys i troszku jest więcej wydatków włącznie z kulami do uszczelnienia.

Awatar użytkownika
taran
Posty: 69
Rejestracja: 18 sie 2010, 13:10
Auto: TOYOTA FJ CRUISER MT
Kontakt:

Re: droga HZJ 78 do mojego garażu

Post autor: taran »

widzę Kylon, że spać nie możesz przed tym listopadem :D

gwarancja- fakt- byłaby wskazana. myślę, że powinni dać jak coś sprzedają. oczywiście dowiem się co i jak. już poszły maile w tej sprawie. czekam na odpowiedź.

generalnie patrząc realnie na sprawę, myślę, że zamknę się w 30k EUR. pożyjemy zobaczymy :wink:

teraz muszę zebrać wszelkie informacje od potencjalnego sprzedawcy i od urzędów, które będą ze mnie rezały myto.

czy muszę sam jechać po auto? wiem, że to tak fajnie pojechać i samemu jeszcze na miejscu popatrzeć co się bierze. ale generalnie sprawa wiadoma, model konkretny. wstawiają w kontener i jazda pod dom.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: droga HZJ 78 do mojego garażu

Post autor: konus »

Teraz jest dużo łatwiej nie mówiąc o tym że po kiego rejestrować auto w Belgi.
Firma która jest sprawdzona wystawia twojej firmie fakturę ty za nią płacisz przelewem, firma wysyła Ci do polski wszystkie papiery od auta, rejestrujesz auto, dopiero teraz wsiadasz w samolot i lecisz po auto z tablicami polskimi i dowodem, przykręcasz tablice, i jedziesz do polski.

Ja niestety na razie ścieżki przetarte mam tylko teoretycznie :mrgreen:

Co do gwarancji to jest identycznie jak zawsze w UE, tylko gwarancja jest w Belgi tylko u sprzedawcy.

Awatar użytkownika
taran
Posty: 69
Rejestracja: 18 sie 2010, 13:10
Auto: TOYOTA FJ CRUISER MT
Kontakt:

Re: droga HZJ 78 do mojego garażu

Post autor: taran »

konus pisze:Teraz jest dużo łatwiej nie mówiąc o tym że po kiego rejestrować auto w Belgi.
Firma która jest sprawdzona wystawia twojej firmie fakturę ty za nią płacisz przelewem, firma wysyła Ci do polski wszystkie papiery od auta, rejestrujesz auto, dopiero teraz wsiadasz w samolot i lecisz po auto z tablicami polskimi i dowodem, przykręcasz tablice, i jedziesz do polski.

Ja niestety na razie ścieżki przetarte mam tylko teoretycznie :mrgreen:

Co do gwarancji to jest identycznie jak zawsze w UE, tylko gwarancja jest w Belgi tylko u sprzedawcy.
to mi się podoba! :D oczywiście też to sprawdzę jak z tym w realu będzie.

widzę, że jesteś takim jak ja zapaleńcem Konus :D

miłego dnia

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18024
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: droga HZJ 78 do mojego garażu

Post autor: kylon »

Dobrze, dobrze. Wy sprawdzicie ścieżkę, a ja pójdę na gotowca :wink:

Awatar użytkownika
taran
Posty: 69
Rejestracja: 18 sie 2010, 13:10
Auto: TOYOTA FJ CRUISER MT
Kontakt:

Re: droga HZJ 78 do mojego garażu

Post autor: taran »

kylon pisze:Dobrze, dobrze. Wy sprawdzicie ścieżkę, a ja pójdę na gotowca :wink:
sprawdzimy źródła, zrealizujemy swoje zakupy i... będziemy pobierać myto od innych :D :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18024
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: droga HZJ 78 do mojego garażu

Post autor: kylon »

Eeetam. Od niektórych nie opłaca się pobierać myta :wink:

ODPOWIEDZ