Nowy zderzak :)

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Nowy zderzak :)

Post autor: Gladzio »

Dziś odebrałem mój nowy zderzak stalowy. Jak widać na zdjęciach jest przygotowany do instalacji wyciągarki (póki co bez płyty), halogenów oraz podnoszenia high-liftem (przy urzyciu redukcji). Ma on również mocowania do odciągów i pomyślane miejsce na tablicę rejestracyjną. Wyglądowo standard, z tego co widziałęm u innych to tego typu zderzaki w większości wyglądają tak samo - różnica w detalach/dodatkach. Kolor czarny mat - malowany proszkowo.
Myślę że ten został bardzo fachowo wykonany ograniczając spawanie do minimum. Szczerze mogę polecić Pana Kazimierza Kowalewskiego który go robił. Bardzo fachowe podejści do tematu - widać zę zna się na rzeczy. Wiele jego sugestii zostało wprowadzonych w życie podczas realizacji tego zderzaka. Z tego co wiem chętnie podejmą się podobnego projektu, działają na terenie Warszawy i okolicach. Kontakt do Pana Kazimierza oraz fotki z pierwszych przymiarek mojego zderzaka znajdziecie pod tym adresem:

http://www.tigspaw.com.pl

W przyszłości będę napewno tam robił progi oraz bagażnik dachowy.

Oto zdjęcia zderzaka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak pomontuję osprzęt to wrzuce kolejne fotki.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Nowy zderzak :)

Post autor: Cobra »

Szkoda że ta rura nie była wyginana tylko spawana z kolanek..

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Nowy zderzak :)

Post autor: onasz »

Bardzo ładny ,ale gdzie zaczepisz hak od wyciągarki, o co zaczepisz line od wyciągarki jak ta padnie na rozwiniętej linie albo nie będzie ci się chciało za kazdym razem jej zwijać ( takie rogi) i do czego doczepisz np.kinetyka jak się wbijesz w ziemię i nie będziesz miał dostępu do oryginalnych uchwytów tych pod ramą? A poza tym bardzo ładny taki czarny a dobrze by było jak by był jeszcze praktyczny.

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Nowy zderzak :)

Post autor: onasz »

A tu jest to o czym piszę to kogoś z Krakowa .
Załączniki
1
1

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Nowy zderzak :)

Post autor: Gladzio »

onasz pisze:Bardzo ładny ,ale gdzie zaczepisz hak od wyciągarki, o co zaczepisz line od wyciągarki jak ta padnie na rozwiniętej linie albo nie będzie ci się chciało za kazdym razem jej zwijać ( takie rogi) i do czego doczepisz np.kinetyka jak się wbijesz w ziemię i nie będziesz miał dostępu do oryginalnych uchwytów tych pod ramą? A poza tym bardzo ładny taki czarny a dobrze by było jak by był jeszcze praktyczny.
No spoko może to dobre rozwiązanie na linę wyciągarki - jednak jak padnie winch to oplotę linę o "trzepak" i jakoś dojadę. Zderzak musiał mi się podobać a te rogi nie wyglądają za fajnie. Po za tym chciałem ograniczyć do minimum odstające elementy tak żeby policja nie miała argumentów do zabrania dowodu rejestracyjnego. Jeżeli dla Ciebie rogi i dodatkowy uchwyt haka do wyciągania to warunek praktyczności to szanuje to ale ja tego nie chiałem.
Hak wyciągarki będzie "łapał" fabryczne ucho przy końcówce ramy - jak nie będzie dostępu to w ostateczności złapie się za trzepak.

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Nowy zderzak :)

Post autor: onasz »

Gladzio pisze:
onasz pisze:Bardzo ładny ,ale gdzie zaczepisz hak od wyciągarki, o co zaczepisz line od wyciągarki jak ta padnie na rozwiniętej linie albo nie będzie ci się chciało za kazdym razem jej zwijać ( takie rogi) i do czego doczepisz np.kinetyka jak się wbijesz w ziemię i nie będziesz miał dostępu do oryginalnych uchwytów tych pod ramą? A poza tym bardzo ładny taki czarny a dobrze by było jak by był jeszcze praktyczny.
No spoko może to dobre rozwiązanie na linę wyciągarki - jednak jak padnie winch to oplotę linę o "trzepak" i jakoś dojadę. Zderzak musiał mi się podobać a te rogi nie wyglądają za fajnie. Po za tym chciałem ograniczyć do minimum odstające elementy tak żeby policja nie miała argumentów do zabrania dowodu rejestracyjnego. Jeżeli dla Ciebie rogi i dodatkowy uchwyt haka do wyciągania to warunek praktyczności to szanuje to ale ja tego nie chiałem.
Hak wyciągarki będzie "łapał" fabryczne ucho przy końcówce ramy - jak nie będzie dostępu to w ostateczności złapie się za trzepak.
To znaczy jak będziesz owijał line o trzepak to wcześniej odczepisz odciągi a potem je zaczepisz , a wyciąganie o trzepak ?? :shock: a ja myślałem że to ma być do off roadu. A policja jak będzie chciała to i tak się czepi bo nawet jak będzie bardzo gładki to i tak jest bez homologacji . Ale ja nie pisze tego złosliwie tylko z praktyki

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Nowy zderzak :)

Post autor: Gladzio »

Line się przeciądnie przez otwory w trzebaku jak odciągi będą założone. To będzie akcja jednorazowa więc nawet jak dłużej potrwa o 3 minuty to nic się nie stanie.
Homologacja na orurowania z tego co wiem jest wymagana dla aut wyprodukownych po jakimś tam roku - napewno nie jest wymagana dla 70tki z 92 roku.

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Nowy zderzak :)

Post autor: onasz »

Ok , pojeżdzisz , popróbujesz ,przetestujesz może się mylę ,może się czepiam :wink: Ale kolor ma ładny :mrgreen:

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Nowy zderzak :)

Post autor: hashid »

Cobra, czy pogięte czy pospawane to w tej części zderzaka to nie ma znaczenia bo chroni tylko lampy, tam gdzie ma być mocny czyli w dole jest pogięty i wzmocniony od środka. Będzie robił
Co do mocowań z przodu to Onasz ma rację. Powinieneś to zrobić Dominiku - przecież dokładnie oglądałeś mój zderzak kurka wodna :wink: . Ucha mam wspawane wzdułżnie i siedzą mocno. Wiadomo, że skoro będzie winch to nie ma co motać kolejowych odbojów jako kotwy bo nie będzie szarpania nieustannie kinetykiem ale fabryczne uchwyty lubią być pokorodowane, szczególnie mocowania w ramie o czym przekonał się Lopex bo zgubił takie coś przy wyjeździe z dziury.
Co do rogów to Dominik nie dospawał takich tulejek w środkowej części, blisko tego gdzie u Onasza na stałe, w które ja mam wkręcone mocowanie hilifta a mogę wkręcić pręty do nawijania liny i nie jeżdżę z tym na co dzień. Kwestia innego rozwiązani ot co. Mój zderzak robił Brzydu i mnie się tak wydało praktyczne. Bo szybkie zwijanie liny potrzebne jest tylko na imprezach. A i u onasza na te schowane rogi łatwo nawijać syntetyka a chyba ze stalówką byłoby gorzej.
No i mnie brakuje takiej redukcji :mrgreen: chociaż od 3 lat mam taki zderzak z otworami i ani razu nie podnosiłem przodu hiliftem, zawsze boki za progi.
Ładny zderzaczek, taki nowy...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18028
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nowy zderzak :)

Post autor: kylon »

W homologacji liczy się termin pierwszej rejestracji na terenie RP, a nie rok pojazdu. Tak więc sprowadzona po tej dacie każda stara skorupa nie może mieć zderzaka bez odpowiedniego kwitka.

Zderzak ładny ale widać że Pan nie ma nic wspólnego z użytkowaniem tego typu sprzętów :wink: - jest po prostu dobrym rzemieślnikiem:
- patent do Hi-lifta fajny ale za ciasno spasowany. Z błotem może to nie zadziałać a zanurzonego zderzaka w mazi nie wyczyścisz do czysta.
- brak uszu to poważny błąd. Lina zawinięta pod spód przycina się o ostre krawędzie czyli już brak możliwości zamontowania syntetyka. Z resztą paten na skręcenie rolek to uniemożliwia.
- faktycznie dla celów estetycznych rurki mogłyby być gięte a nie spawane z kolanek
- no i chyba w samym zderzaku też zabrakło giętarki bo całość spawana z płaskich blach

Nie mniej jednak ładnie i fajnie.

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Nowy zderzak :)

Post autor: onasz »

[quote="hashid"]
Co do mocowań z przodu to Onasz ma rację. :mrgreen: :mrgreen:

blisko tego gdzie u Onasza na stałe,
To nie jest mój zderzak ale też ładny 8) to zdjęcie z Yoty w Kazimierzu .Mój ma więcej zaczepów :mrgreen: a stalówke da sie owinąć 8)

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: Nowy zderzak :)

Post autor: tvg »

Wlasnie jak to jest z tymi zderzakami?
Ja nie mam teraz prektycznie wogole, tylko ceownik zaslaniajacy wystajaca rame, auto jest z 88r a pierwsza rejetracja w PL 2005. Musze miec kwity na jakies wydumki czy nie?

Przeglad przeszedl z takim jak jest, nawet nie zauwazyl ze go nie ma w sumie :)

Awatar użytkownika
peczu
Posty: 57
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:02
Auto: LJ70, Hil 2.5sr
Kontakt:

Re: Nowy zderzak :)

Post autor: peczu »

tvg pisze:Wlasnie jak to jest z tymi zderzakami?
Ja nie mam teraz prektycznie wogole, tylko ceownik zaslaniajacy wystajaca rame, auto jest z 88r a pierwsza rejetracja w PL 2005. Musze miec kwity na jakies wydumki czy nie?

Przeglad przeszedl z takim jak jest, nawet nie zauwazyl ze go nie ma w sumie :)
Możesz spać spokojnie.
Homologowane zderzaki przednie muszą mieć samochody zarejestrowane po raz pierwszy w Polsce zdaje się gdzieś od początku 2008r. Ja zarejestrowałem w lipcu, więc muszę kombinować.

Paweł

kemping
Posty: 210
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:17
Auto: land cruiser lj 70
Kontakt:

Re: Nowy zderzak :)

Post autor: kemping »

ciekawe co mi powiedzą jak pojadę na przegląd ze zderzakiem od Coodera z 60tki :D a w założeniu będzie dość solidnie zamontowany (robię nowe mocowania na ceowniku 10cm spawane do ramy) więc założenie na chwilę oryginału nie wchodzi w grę bo będzie po prostu nie możliwe :?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18028
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nowy zderzak :)

Post autor: kylon »

20 października 2007

ODPOWIEDZ