Snorkel do bj/hzj

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Snorkel do bj/hzj

Post autor: sebastian44 »

Przymierzam się do zakupu snorkela. Safari snorkel jest stanowczo zbyt drogi, ale nie chciałbym też kibelrury. Czy coś takiego podpasuje pod karoserię bj/hzj - http://www.allegro.pl/item1033567681_sn ... hgear.html" onclick="window.open(this.href);return false; .
Ew taki http://www.allegro.pl/item1053848786_sn ... scape.html" onclick="window.open(this.href);return false; , ale ten drugi nie ma tej nakładki na filtr powietrza a przydałoby się. Poza tym pisza że pasuje do Lj i Hzj a przecież one maja różne karoserie, i różne filtry powietrza. Czy w tym przypadku to nie ma znaczenia? Prosiłbym o radę, ew polecenie jakiegos snorkela w podobnej cenie.
Sebastian

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Snorkel do bj/hzj

Post autor: kylon »

Że by sprzedać pisze się wszystko :mrgreen: Ostatnio dokładnie taki miał pasować do KZJ-ota i był jakoś zupełnie inny jak mój nie chiński :mrgreen:. Owszem pasowałby ale chętnego na montaż nie było co by się pod tym podpisał, narobił się, a za robociznę dopasowywania wyszło by tyle co za oryginał. Stało nas trzech z branży i każdy się jakoś podobnie wypowiedział.
Nie bardzo wiem jak ma pasować snorkel do trzech różnych samochodów skoro mają inaczej ukształtowane błotniki, w innym miejscu puszkę filtra i w innej odległości od szyby.

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Snorkel do bj/hzj

Post autor: stopa »

jesli w bjocie wyjscie z puszki jest takie jak w hzjocie to tego drugiego nie podpasujesz... albo bedziesz musial kombinowac. Ten pierwszy podejdzie. Safari juz nie jest taki strasznie drogi - w okolicach 9stow

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Snorkel do bj/hzj

Post autor: sebastian44 »

Dzieki @Stopa, napisałem do nich stosownego maila, z prośba o sprecyzowanie oferty :roll:

Keri
Posty: 18
Rejestracja: 01 gru 2009, 15:07
Auto: Land Cruiser KDJ95 HZJ 73
Kontakt:

Re: Snorkel do bj/hzj

Post autor: Keri »

Jestem właśnie po montażu snorkela do HZJ 73 nabyty z firmy Escape z Wadowic. Firma ta sprzdaje chińskie wersje snorkeli Safari.Proponuję Ci wejść na stronę http://www.safarisnorkel.com" onclick="window.open(this.href);return false; i wybrać numer snorkela jaki będzie pasował do Twojego BJ-ta oglądając instrukcje montażu- jeśli masz silnik 3B to będzie to prawdopodobnie SS73HF taki wstawiłem u siebie pomimo tego że firma Safari przewiduje do HZJ snorkel taki jak w tym drugim ogłoszniu.Jakość snorkela jest zadawolająca . Problemy przy montażu to brak otworu na szablonie na wlot powietrza (są tylko na śruby mocujące ),zły kształt blaszki mocującej snorkel do słupka. Jeśli potrzebujesz jakieś szczegóły to pytaj. Ja wymieniałem snorkel w tej firmie podając numer ze strony Safari i przysłali taki jak trzeba.Pozdrawiam Irek

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Snorkel do bj/hzj

Post autor: sebastian44 »

Dzieki Irku własnie takiej informacji oczekiwałem. Napisałem do Wadowic i dostałem odpowiedz ze posiadaja snorkele do wszytskich modeli, a sam szef ma BJ73 wiec wygląda na to że maja pojęcie o temacie i nie wrzucaja wszystkich j7 do jednego worka. Chyba sie skuszę na ich ofertę. Powiedz mi jeszcze czy sam montowałeś snorkel? Trudna sprawa? A jeżeli nie sam to jaki koszt był montażu? Pozdrawiam Sebastian

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Snorkel do bj/hzj

Post autor: kylon »

Wszystko jest ok tylko snorkel do BJ-ota czy HZJ-ota nie pasuje ni w ząb do KZJ-ota, a tak jest dokładnie w tym ogłoszeniu napisane :wink: i fizycznie po przymiarkach tego co miało pasować nie pasowało i nie chodziło tylko o blaszkę ale o większość elementów włącznie z całym snorkelem. O jakości się nie wypowiadam bo brak mi zdania.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Snorkel do bj/hzj

Post autor: sebastian44 »

No tak, ale z tego co napisali w mailu wynika że posiadaja inne modele do Hzj i Bj a inne do Kzj itd, po wylicytowaniu na aukcji trzeba wpisac jaki model konkretnie nas interesuje. Chociaż aukcja faktycznie zredagowana bez sensu bo i wymieniaja jednoczesnie wszytskie modele tak jakby byly takie same, no i zamieszczaja zdjecie jednego z odmian snorkela tak jakby tylko jego dotyczyla aukcja. Ale skoro mowia że maja, i jest to sprawdzone to git.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Snorkel do bj/hzj

Post autor: kylon »

Do KZJ-ota nie mają, ale nie ważne bo pytałeś o BJ-ota i takowy jest :wink:.

Keri
Posty: 18
Rejestracja: 01 gru 2009, 15:07
Auto: Land Cruiser KDJ95 HZJ 73
Kontakt:

Re: Snorkel do bj/hzj

Post autor: Keri »

Snorkel wstawiał mi brat ,więc miałem darmo , powiedział że zajeło mu to 4 godziny ( na stronie safarii 120 min ) w moich okolicach to koszt 200 zł ale w Wrszawie to chyba inne są stawki za godzinnę. Muszę sprostować że wstawiałem model SS75HF- one są bardzo podobne i wymagają niestety ingerencji w puszkę filtra powietrza co niestety wydłuża czas montażu. Jeśli chodzi o jakość to trudno mi powiedzeć nie miałem w rękach oryginału mi pasuje i wyszedł za 550 zł.jeśli potrzebujesz szczegóły ewentualnie zdjęcia to podeślę na e-mail. Pozdrawiam

Keri
Posty: 18
Rejestracja: 01 gru 2009, 15:07
Auto: Land Cruiser KDJ95 HZJ 73
Kontakt:

Re: Snorkel do bj/hzj

Post autor: Keri »

Oczywiście macie rację że ogłoszenie jest bardzo nieprecyzyjne dlatego pierwszy snorkel musiałem odesłać i zapłaciłem podwójnie koszty transportu dlatego podzieliłem się swoim doświadczeniem w tym temacie . :D

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Snorkel do bj/hzj

Post autor: sebastian44 »

Na razie jeszcze nie zamówiłem, pewnie zrobie to w najbliższych dniach, spróbuje tez wrzucić jakies fotki bo prawdopodobnie podejme sie montażu we własnym zakresie. Jeżeli będe miał jakies problemy na pewno się do Ciebie odezwę, Irku.
Pozdr.

ODPOWIEDZ