stukanie z tylu

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

stukanie z tylu

Post autor: tvg »

Witam!

Objaw:
Jazda z rowna predkoscia np 50km/h po asfalcie gdzie sa jakies drobne muldy itp, stukanie tak jakby most byl luzno zamocowany lub wydech takjie dudnienie w rytm muld badz dziur, slyszalne po obu stronach.
Jazda np na 3 biegu ponizej 1500obr/min lekko dodajac gazu wtedy dudnienie takie jakby byl luzny wydech, po dodaniu gazu ustepuje.

Gumy na panhardzie nowe, gumy na amorkach zrobione, sprezyna wprawdzie jedna peknieta u gory ale to raczej napewno nie to, lozyska na kolach tyl nowe, wydech i inne rzeczy pod podloga napenwo przymocowane ok.

Czy z mostu moga dochodzic takie odglosy? Jesli tak co by to oznaczalo?

Przeguby wszystkie tez nowe (znaczy krzyzaki).

W terenie pewnie tez to slychac tylko nie zwracam wtedy na to uwagi, chyba ze jakis szybki szuter to wtedy tez drazni.

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi :)

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: stukanie z tylu

Post autor: hashid »

sprawdź stan tulei gumowych w wahaczach, jak rozwulkanizowane to może postukiwać

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8346
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: stukanie z tylu

Post autor: Rokfor32 »

Może się też zdarzyć po prostu poluzowana śruba na wahaczu, przy moście. Miałem już takowy przypadek.

CzarekN
Klubowicz
Posty: 260
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:42

Re: stukanie z tylu

Post autor: CzarekN »

Mialem wlasnie cus takiego i nie moglem dojsc co i jak. Z tylu mam tarcze, wypadl zjechany klocek i walil w blache przy tarczy hamulcowej.

Czarek

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: stukanie z tylu

Post autor: tvg »

No wlasnie pomyslalem o tych tulejach na wachaczach. Moze ktos i podpowiedziec czy te z wyprawy4x4 po 50zl sztuka beda dobre? Bo wszystkie pozostale sa opisane ze powyzej 90 roku a ja mam 88.

Dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: stukanie z tylu

Post autor: Kames »

a ja kiedys wywaliłem blaszki mocowan klocka hamplowego, ojojoj czego ja nie wymieniłem a stukac stukało :!:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: stukanie z tylu

Post autor: Kames »

e s z tą edycją posta :!:
sprawdz mocowania amora, czasami polibusz trzyma a sróba , znaczy sie tuleja jest wyrobiona ,ale to nie stuka na nier. tylko przy dodaniu i odjęciu gazu ,wiec na wachacze nie stawiaj- sprawdz wszystko co pracuje nie na boki czyli wzdł. a pionowo góra dół powodzenia :wink:

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: stukanie z tylu

Post autor: tvg »

Gumy na amorach sa OK. Nie tylk gora dol chyba, przy szaronieciu na jedynce slychac lekkie pisniecie i stuk. Tak samo jak jade np na trojce przy 1500obr/min slychac jakby wydech sie obijal o podloge ale to nie on.

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: stukanie z tylu

Post autor: tvg »

No i problem rozwiazany!

Dzisiaj juz nie wytrzymalem i pod garazem zaparlem sie o rame noga lezac pod autem i naparzalem i oto objawil mi sie luz na srubie na wachaczu z tyly po prawej. WD40 poluzowalem, pozniej dokrecilem i jazda testowa, nooo panie teraz to limuzyna jest :D Tak dla potomnych, sama z siebie sie poluzowala, tego akurat nie robilem.

Pozdrawiam! Razem z moja cicha w zawieszeniu Toyka :)

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: stukanie z tylu

Post autor: tvg »

Ponawiam pytanie

Ktos podpowie ktore to sa metalogumy czy tuleje na tylne wachacze w katalogu wyprawy?

Bo o ile udalo mi sie usunac to denerwujace stukanie dokreceniem sruby to i tak jest na jednej luz ktory powoduje spory stuk przy ostrym wykrzyzu lub przy gwaltownym hamowaniu lub dodawaniu gazu, widac jak pracuje.

Pozdrawiam!

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: stukanie z tylu

Post autor: finger »

Koledzy odswieze kotleta bo kurzem zarosl a glodnym ;-)

Dodajac i odpuszczajac gaz na 4tym i szczegolnie na 5tym biegu mam takie dudniecie. Nie jest to metaliczny stuk od luzow w napedzie, ale na moj gust gluche dudnienie od tuleji gumowych. Dokladnie to samo jest czasem jak tylnie kola wjada w dziure, dokladnie ten sam dzwiek. Na moj gust to w zawieszeniu siedzi. Jak sprawdzic co to i usunac? W ogole to mnei wk***a jeszcze jakies popiskiwanie na dziurach :D jakies ciulastwo popiskuje, zawiasik w drzwiach czy cos takiego. O i jeszcze mi klapka od schowka przy pomiedzy fotelem kierowcy i pasazera drga i sie trzesie - alez to wkurza! Strucla kupilem straszne? Powiedzcie :mrgreen:

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: stukanie z tylu

Post autor: finger »

Nie to auto ale problem podobny ;-)

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: stukanie z tylu

Post autor: hashid »

poproszę moda o wykasowanie posta, pomieszałem niepotrzebnie :wink:
Ostatnio zmieniony 23 maja 2011, 16:11 przez hashid, łącznie zmieniany 1 raz.

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: stukanie z tylu

Post autor: finger »

Miechanior mi gadal, ze ktores tam wahacze, te u gory zaczynaja miec luzy. To to?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18024
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: stukanie z tylu

Post autor: kylon »

A jest szansa aby nie robić śmietnika i pisać we właściwym temacie :wink:. J9 to nie J7 :wink:

ODPOWIEDZ