Plandeka na LJ73

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Plandeka na LJ73

Post autor: tvg »

Witam!

Idzie lato, mysle nad zwaleniem gory ale przydalo by sie cos na deszcz i juz sobie rozrysowalem plandeke (bikini) na dach i tyl pod skosem. Ktos gdzies tu pisal kiedys ze robil cos takiego (Moze ty Gałka ? Cos tak kojaze) i nie moge tego znalezc teraz. Jesli ktos ma jakies kontakty do kogos kto cos takiego potrafi wykonac i jakie koszty to bede wdzieczny.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Plandeka na LJ73

Post autor: sebastian44 »

też sie nad tym zastanawiałem ale z tego co widze mam niewyjmowane ramki tylnych szyb..a moze ktos to zaszpachlował? w ogole to jest jakas dziwna konstrukcja w 70 ze te ramki sa niewyjmowane. Można sobie jakos z tym poradzic?

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: Plandeka na LJ73

Post autor: tvg »

Mysle nad zakupem drugiego kompletu drzwi lub wystrugania sobie samemu tulnej burty poprostu, jeszcze sie zastanawiam. Jesli drugie drzwi to wtedy obcinam slupki w tych gorszych a lepsze robie na cacy i jesienia spowrotem.

Ciekawi mnie jakie sa koszty zrobienia takiej plandeki, pomimo ze zadko by sie to zakladalo to powinno raczej oddychac wiec taka normalna jak na naczepy odpada.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Plandeka na LJ73

Post autor: sebastian44 »

Widziałem kiedys wątek o tym na rajdach w dziale toyoty. Pisali ze ktos tam szył i byl zadowolony i było to w granicach 1000-1500 zł. Trzeba by tam poszukac. Ciekawy pomysł z tymi drzwiami, w sumie dałoby sie. Nigdy nie mysłałem o wersji bikini ale w sumie to chyba najprostszy sposób.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Plandeka na LJ73

Post autor: Kwiatec »

Pogadajcie z Gałką on szył według swej konstrukcji i nawet fajnie mu to wyszło

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Plandeka na LJ73

Post autor: sebastian44 »

a tak mysle moze to nie to samo co zdejmowany dach ale dałoby sie zrobic szyberdach w hardtopie? ciekawe czy jakis szkutnik zrobiłby cos takiego porzadnie...mozna kupic uniwersalne szyber. czy to by jakos nie osłabiło dachu? on ma w ogole konstrukcje pojedyncza czy podwójna? ktos widział takie cos?

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Plandeka na LJ73

Post autor: Kwiatec »

otwarcie szyberdachu zajmie ci tyle co zdjęcie całego. w przypadku Gałki ma on to zamontowane na napy metalowe. z założenie trzeba się czasem pobawić gdyż trzeba troszku ponaciągać tu i tam. szyberdach to sobie załóż w hard topie.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Plandeka na LJ73

Post autor: sebastian44 »

no to przecież napisałem ze w hardtopie :| ryzyko jest tylko takie czy on nie bedzie jakos pracował i nie zacznie nagle cieknąć. Glupio by było samemu sobie zrobić dziure nad głową.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Plandeka na LJ73

Post autor: Gałka »

1. mam szyberdach w hardtopie; jest ok. Był kupiony z samochodem. Podejrzewam że nie był mocntowany fabrycznie więc można samemu to zrobić.
2. Plandekę szyłem kilka lat temu; 700 zł robota ( ale nie jestem zadowolony; zrobili zły rozstaw okien ). Tej firmy już chyba nie ma.
Materiał kupowałem sam w sklepie z materiałami ; skyje, plandeki, linki, sznurki na Pradze w W-wie. Teraz nie pamiętam adresu ale wiem gdzie to jest. Koszt materiału ok. 150 zł. Z jednej strony jest podgumowany. Nie ma problemu z wilgocią.

ODPOWIEDZ