różnice miedzy KJ70 I KZJ70 obia trzylitrowe turbo diesle

Moderator: luk4s7

murcas
Posty: 16
Rejestracja: 01 lut 2010, 10:09
Auto: szukam LJ70

różnice miedzy KJ70 I KZJ70 obia trzylitrowe turbo diesle

Post autor: murcas »

w związku z tym że ciągle jestem na etapie poszukiwań a przed pierwszym maja mam się wybrać do Helmutów ze znajomym obejrzeć KJ70 Z 1996 r chyba silnik 1 kz-t bo napewno trzylitrowy turbodiesel chciałem zapytać grono jakie są podstawowe różnice między KJ70 a KZJ70 Z tym samym silnikiem widoczne na oko ,

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: różnice miedzy KJ70 I KZJ70 obia trzylitrowe turbo diesle

Post autor: MaxLux »

KJ70=KZJ70 - w Niemczech tak czesto nazywaja KZJ'ta (ja bynajmniej tak mialem w briefie)

murcas
Posty: 16
Rejestracja: 01 lut 2010, 10:09
Auto: szukam LJ70

Re: różnice miedzy KJ70 I KZJ70 obia trzylitrowe turbo diesle

Post autor: murcas »

no właśnie bo też są takie informacje że powyżej któregoś tam roku wypuszczono KJ która posiadała min silnik właśnie taki i hamulce tarczowe z tyłu czyli jak w KZJ

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: różnice miedzy KJ70 I KZJ70 obia trzylitrowe turbo diesle

Post autor: MaxLux »

murcas pisze:no właśnie bo też są takie informacje że powyżej któregoś tam roku wypuszczono KJ która posiadała min silnik właśnie taki i hamulce tarczowe z tyłu czyli jak w KZJ
Kwestia tarcz z tylu jest dyskusyjna - ja mam KJ (wg briefu) ale z tylu szczeki, ktos mial teorie ze z '96r wszystkie sa z tarczami ...

kemping
Posty: 210
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:17
Auto: land cruiser lj 70
Kontakt:

Re: różnice miedzy KJ70 I KZJ70 obia trzylitrowe turbo diesle

Post autor: kemping »

to ja mam pytanie czym różnia sie mosty lj od kzj bo ja mam w lj od kzj z tarczami z tyłu

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: różnice miedzy KJ70 I KZJ70 obia trzylitrowe turbo diesle

Post autor: Rokfor32 »

To nie jest kwestia modelu, ale rynku, na którym był sprzedawany. KZJ70 były po prostu, jako "bogatsza wersja" w takowe (tarczowe) hamulce wyposażana, jak się zdaje właśnie na rynek holenderski (może i gdzie indziej też, ale się nie spotkałem).

Co do samej idei - tarcze są nieco lepsze (szybciej się oczyszczają, i są mniej wrażliwe na wodę), ale nie piałbym tu z zachwytu. Rozwiązanie tam przyjęte jest podobne jak w J8, J9 i J10, i ma też swoje wady (zapiekają się prowadnice zacisku), również hamulec ręczny, z racji zmniejszonej średnicy i szerokości szczęk jest mniej wydajny niż w klasycznym, bębnowym rozwiązaniu.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: różnice miedzy KJ70 I KZJ70 obia trzylitrowe turbo diesle

Post autor: MaxLux »

Przyznaje - reczny jest dalej H...wy jak wczesniej :twisted:
Trzeba bedzie w koncu zapodac na wale jak w (tfu!) Patrolu i bedzei cacy

:mrgreen:

ODPOWIEDZ