Czy pasuje silnik od Hiluxa 2,5TD do LJ7?

Moderator: luk4s7

SaT84
Posty: 54
Rejestracja: 23 lis 2009, 17:47
Auto: lj73

Czy pasuje silnik od Hiluxa 2,5TD do LJ7?

Post autor: SaT84 »

Witam. Mam pytanie, czy silnik od toyoty hi lux 2,5 td podejdzie do skrzyni biegow lj7.
Padla mi glowica w lj7 a fundusze nie pozwalaja mi na kupno nowej. Moze ktorys z Forumowiczów orientuje sie gdzie mozna dostac pewna i tania glowice. Jesli sie nie uda bede probowal wlozyc silnik z hi lux jak wyzej.
Mile widziane inne propozycje silnikow ktore mogly by pasowac. Dzieki
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Silnik z przekładką od innego auta tańszy od głowicy :shock:. Pozwoliłem sobie zmienić Ci tytuł posta co by było czytelniej.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Czy pasuje silnik od Hiluxa 2,5TD do LJ7?

Post autor: Cobra »

Kylon Ty gdzieś deklarowałeś że masz dostęp do tanich głowic??

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Czy pasuje silnik od Hiluxa 2,5TD do LJ7?

Post autor: kylon »

Ale nie hienuję na forum.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8367
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czy pasuje silnik od Hiluxa 2,5TD do LJ7?

Post autor: Rokfor32 »

Silnik, w całości, da się zaadoptować, ale wiele rzeczy trzeba poprzekładać. W zasadzie goły blok z głowicą, w całej reszcie sa pozmieniane detale (czasem drobne, i można olać, czasem spore. Ale jest ich dużo).

Natomiast sama głowica - chyba nie, aczkolwiek nie jestem całkiem pewien. W LJ, przynajmniej w starszych wersjach, był silnik 2L-T, z dźwigienkowym rozrządem, w hilach jest 2L-T II, z wałkiem nad zaworami i szklankowymi popychaczami.

Może i da się zaadoptować taką głowicę do wersji dźwigienkowej, ale to tylko gdybanie.

Tak btw - sie ostatnio bawię przekładką silnika z J100 do J80 - dokładnie ten sam typ, czyli 1HD-FT, z tym, że w J100 pompa sterowana elektronicznie. I też, po dokładnym porównaniu, z silnika J100 został goły blok z głowicą. Diabeł tkwi w szczegółach ... :mrgreen:

SaT84
Posty: 54
Rejestracja: 23 lis 2009, 17:47
Auto: lj73

Re: Czy pasuje silnik od Hiluxa 2,5TD do LJ7?

Post autor: SaT84 »

Panowie czy głowica ze starego typu(wałek rozrzadu podparty na 3 lozyskach) może byc wymieniona na glowice nowego typu(podparta na 5 lozyskach). Z góry dzieki

ODPOWIEDZ