Klima w LC J7

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
fuda
Klubowicz
Posty: 166
Rejestracja: 04 kwie 2007, 15:06
Auto: KZJ70 nieaktualny, GRJ120 nowa era
Kontakt:

Klima w LC J7

Post autor: fuda »

prosba o pomoc w tej materii - robic czy olać ??

mozecie pisac ze w d.... sie poprzewracalo ale samochod czarny jak smoła :) a wersja doposazona w ten (jak by nie bylo czasami przydatny) dodatek wiec zastanawiam sie wlasnie nad uzupelnieniem ukladu. Po rozeznaniu tematu za samo sprawdzenie szczelnosci i napelnienie wolaja 150-200 złociszy jednakze nie wiem czy np. sprezarka po kilku latach uzytkowania "na sucho" nadaje sie jeszcze do czegos?? z gory dzieki za wskazowki

pozdrawiam
g

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

ja bym robił. poszukaj tańszego sprawdzacza bo tyle to sie w wawie płaci za nabicie klimatyzacji. a klimy sie sprawdza gazem jakimś wiec nie powinno być to takie drogie. w upalne dni na południu polski myślę że może ci sie przydać chłodzenia 8)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Pamiętajcie chłopaki, że wymiana sprężarki w Toyocie na część z pakietu Optifit jest czasem tańsze niż jej remont. Optifit to częsci z tańszej linii lub regenerowane. Oddajesz stare i dostajesz nowe za nie bardzo wielkie pieniądze. Jest to regenerowane w fabryce a nie u Pana Kazia. Ja np. używałem sprzęgieł Optifit zanim pojawił się na rynku Aisin.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

przypominam też , że klima jest dobra na osuszanie wnętrza jak wsiądziesz w mokrych ciuchach i wszytkie szyby zaparują. Jak wiozłem dziennikarzy na V8 z knajpy to szyby szybciutko odparowały z ich HUCHU :D . czyli działa nie tylko na H20. URUCHAMIAJ !

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Ja w swojej Toyce wymontowałem klimę kilka lat temu do remontu. Oczywiście szewc bez butów chodzi ale gdy Toyka dostanie kolejne życie wszystko złożę do kupy tak jak powinno być. Dawca część już jest. Zaczynam zbierać graty. Mój KZJ-ocik miał klimę oryginalnie. Dojdzie równiez intercooler oraz Webasto.

ODPOWIEDZ