Odpływy z Szyberdachu w LJ70

Moderator: luk4s7

robi55
Posty: 81
Rejestracja: 15 cze 2009, 20:46
Auto: Suzuki Jimny
Kontakt:

Odpływy z Szyberdachu w LJ70

Post autor: robi55 »

witam , czy ktoś z Kolegów wie którędy są poprowadzone i gdzie wychodzą rurki które odprowadzają wode z szyberdachu .

qbartx
Posty: 40
Rejestracja: 16 cze 2007, 10:56
Auto: J70 86' j71 90'

Re: Odpływy z Szyberdachu w LJ70

Post autor: qbartx »

robi55 pisze:witam , czy ktoś z Kolegów wie którędy są poprowadzone i gdzie wychodzą rurki które odprowadzają wode z szyberdachu .

Ida w 4 skrajne slupki do samego dolu i wychodza przez gumowe przelotki w budzie :) Jak zdejmiesz tapicerke z dachu to bedziesz wiedzial i od razu je sobie przedmuchasz ;)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18028
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Odpływy z Szyberdachu w LJ70

Post autor: kylon »

Wykonane są z tworzywa sztucznego i łatwo się zapychają liśćmi tudzież igłami z lasu. Efektem jest cieknący szyberdach pod tapicerką.

robi55
Posty: 81
Rejestracja: 15 cze 2009, 20:46
Auto: Suzuki Jimny
Kontakt:

Re: Odpływy z Szyberdachu w LJ70

Post autor: robi55 »

tak wszystko Ok , tylko gdzie dokładnie w którym miejscu w podwoziu wychodzą te przewody-rurki , a że są cztery odpływy jak podał Kolega gbartx , powiem szczerze jestem zaskoczony bo podczas czyszczenia-konserwacji odkryłem tylko dwa otwory z przodu samochodu , a szyberdach wygląda że zamontowany jest fabrycznie i jak te przewody-rurki przeczyścic żeby nie uszkodzic , czytałem gdzieś że dużą strzykawką silnie wcisnąc wode powinno coś pomóc lub drutem .

qbartx
Posty: 40
Rejestracja: 16 cze 2007, 10:56
Auto: J70 86' j71 90'

Re: Odpływy z Szyberdachu w LJ70

Post autor: qbartx »

Sprezarka+ pistolet do przedmuchiwania. Zdejmij tapicerke z dachu bo bez tego nic i tak nie zrobisz.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Odpływy z Szyberdachu w LJ70

Post autor: Rafi »

Do tego takie odpływy potrafią się jak pisał Kylon zapchać igłami czy liśćmi. Potem potrzeba mrozu i mogą pęknąć. Ja to przetrenowałem w Primerze, stała się chrupkiem przez to, że nie zadbałem o te odpływy.

ODPOWIEDZ