zabudowa bagaznika

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

zabudowa bagaznika

Post autor: tvg »

Witam!

Posiada ktos moze jakies ciekawe fotki zabudowy w bagazniku w LJ73?

po ostatnim wykopywaniu sie przez 4 godziny z mokrej gliny stwierdzilem ze miejsce hi-lifta saperki i siekirey oraz rekawic powinno byc jakies szcz\elne do najblizszego mycia bo inaczej wszystko w srodku bedzie w blocie z glina :O

Ja mam w tej chwili tak ze z przodu mam siedzenie kierowcy i obok siedzenie na 2 osoby czyli z przodu 3 osoby, z tylu nie ma zandej kanapy. Za siedzeniami przednimi mam duza skrzynke PATROL w ktorej jest komplet kluczy znaczy 2 komplety jeden koplet Corona nasadowych 1/2 cala i drugi komplet na mala grzechotke imbusy i inne takie plus kilka plaskich srubelki i rekawice. Obok plecach polskiego spadachroniarza z linami pasami szeklami i polarem oraz kombinezonem roboczym w razie naprawy w terenie i znowu po prawej za pasazerem pod katem metalowa zamykana skrzynia na termosy kubki jadlo i imme potrzebne chwilowo przybory. Pimiedzy to wszystko wpakowany jest niezbednik w postaci trojkata, swiecy chemicznej zielonej, cocacola, snickers, piwo w puszce i palnik gazowy oraz 2 L wody i hrbata i kawa. No i apteczka oczywiscie.

No i teraz jest tak ze z takim pakunkiem jak sie poloze w LJ73 z tylu na materacu ti sue wyspie, ale hi-lift, saperka i siekiera byly z boku spokojnie dopoki nie przydaly sie naprawde.
W niedziele przejazdzka 15km odbyla sie w 6 godzin z czego 4 godziny wykopywalismy tojke z glinnoblotka po tym jak sie w nie wtopila po sama podloge (pomimo liftu na 4").

No i po wykopaniu pojawil sie problem bo pomijajac 7 centymetrowa warstwe blota na karoserii zasychajaca w trybie natychmiastowym i taka sama pod maska i na podwoziu, lift siekiera i sapera byly tak samo oblepione i mimo mycia w kaluzy dalej obciekaly blotem, nie mowiac juz o gumiakach.

Mysle o zabudowiue podnoszacej nieco czesc bagazowa ale mieszczaca pod soba lifta siekiere itp ublocone i nie dajace szansy na mile zapachy, i dajaca na sobie rozlolzyc materaz i pospac troche.

Ma ktos moze takie rozwiazanie w swojej LJ73?

Ja mam podniesiony dach i gore wykozystalem juz na siatki gumowe do wozenia lzejszych rzeczy: mapy, papier toaletowy, lekkie kurtki przeciwdeszczowe i papier do przecierania szyb oraz szmaty do m.in sprawdzania oleum i przecierania swiatel.

Przy okazji szukam jak ktos wymyslil instalacje na pake do zabudowy w LJ73 pod wzgledem mieszkania tam np. przez weekend tzn pociagniecie dodatkowego podswietlenia, gniazdek na 12V oraz przetwornicy na 220V.

Jezeli ktos ma cos podobnego w swojej toyce prosze o zdjecia badz informacje.

Pozdrawiam coraz bardziej wtajemniczony w offroad Toykowy TVG :)

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: zabudowa bagaznika

Post autor: fobos »

Raczej pomyśl o mocowaniu hi-lift'a i saperki na zewnątrz. Są takie patenty do koła zapasowego, albo specjalnie zrobiony tylny zderzak.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: zabudowa bagaznika

Post autor: kylon »

Temat już był szeroko rozwinięty. Poszukaj w ogólnych albo ogólnotechnicznych.

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: zabudowa bagaznika

Post autor: tvg »

No w sumie pomysl nie jest zly, czysty lift i saperka w srodku a w razie zablocenia strasznego jakie mialo miejsce w zeszly weekend mocowanie na zewnatrz do umycia i nasmarowania i konserwacji. Nie chce zostawiac na stale bo to hobby robi sie coraz modniejsze i co za tym idzie takie gadzety sa coraz bardziej hodliwe :/

Pozdrawiam.

No i szukam pomyslu na przedni zderzak ktory stracilem. Narazie mam na placu rure gruboscienna fi 8cm, mysle zeby do niej dospawac ucha i mocowanie do ramy jak oryinalny tyle ze mocniej, a haki zostana oryginalne na obu wasach ramy.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: zabudowa bagaznika

Post autor: Gałka »

Na codzień mam zamontowany highlift a na nim łopatę w bagażniku rownolegle do i przy krawędzi tylnych drzwi. Jak przewiduję błotko to przenoszę je na zewnątrz; na kole zapasowym mocuję uchwyt. łatwy dostęp i brudne można zostawić. Zamykane na kłódkę.

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: zabudowa bagaznika

Post autor: Gladzio »

A macie jakieś wykładziny bagażnika?
Ja ostatnio zrobiłem z plastiku wykładki drzwi-burty z Hilux'a. Szerokość praktycznie taka sama.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: zabudowa bagaznika

Post autor: Gałka »

boczki i tapicerka tylnych drzwi z blachy ryflowanej, na podłodze polozona luźno wykładzina podłogowa do szybkiej wymiany.

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: zabudowa bagaznika

Post autor: tvg »

Tia tak ja tez mam zrobione, nad normalna wykladzina czysta w bagazniku ktora jest fajna do mieszkania w nim jest tak samo wycieta wykladziny taka co latwo ja wyczyscic a w razie mocnego zabrudzenia wymienic.

Pawel
Posty: 32
Rejestracja: 04 paź 2009, 14:08
Auto: kzj70
Kontakt:

Re: zabudowa bagaznika

Post autor: Pawel »

właśnie jestem na etapie robienia bagarznika ,ale na dach jak chcesz to moge zrobic fotke i powiedzieć z jakich materiałow to robiłem

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: zabudowa bagaznika

Post autor: Gałka »

dawaj foty !

Pawel
Posty: 32
Rejestracja: 04 paź 2009, 14:08
Auto: kzj70
Kontakt:

Re: zabudowa bagaznika

Post autor: Pawel »

fotki bedą w nastepnym tygodniu,proszę o cierpliwośc

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: zabudowa bagaznika

Post autor: tvg »

Dluuugi tydzien ma kolega :) zorbione moze juz fotki? A propo znalazlem w gieldzie na forum zabudowe co prawda w 100 ale fajna i chyba taka zrobie, tyle ze nie szuflady a otwierana do gory, no i spanko na tym i bedzie git :)

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: zabudowa bagaznika

Post autor: fobos »

Szuflady mają tę zaletę, że by coś wyjąć, nie musisz wywalać wszystkiego z samochodu. Jak zrobisz otwierane do góry, to za każdym razem będziesz musiał wyjmować lub przekładać to, co leży na zabudowie. Polecam szuflady, lub pewien patent za realizację którego niebawem się zabiorę :wink: :D

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: zabudowa bagaznika

Post autor: tvg »

No kolega ma duzo racji. Poprawka do projektu juz w trakcie, bedzie i od gory w razie potrzeby i szuflady. No i w tym momencie ciesze sie ze mam wyzszy dach :) Bo nadal bede mogl przewozic szafki itp bez demontowania dolu :)

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ