Odklejający się materiał od podsufitki

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Odklejający się materiał od podsufitki

Post autor: Gladzio »

Hej,

Odkleja się materiał od podsufitki. Jest jakiś patent żeby przykleić ten materiał spowrotem bez jakiś plam i jego zniszczenia?

pozdr

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Odklejający się materiał od podsufitki

Post autor: hashid »

olej temat
zamontuj jakąś siatkę pod sufitem na ciuchy i zasłonisz.
ja z tym walczyłem więc teraz podsufitka leży na wsi. kleiłem klejem w sprayu, klejem tapicerskim, syf wyszedł, plamy i podkleja się na przetłoczeniach. oddaj do tapicera samochodowego albo odpuść.

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Odklejający się materiał od podsufitki

Post autor: Gladzio »

Zadzwoniłem do tapicera i koszt naprawy (obszycie na nowo) to ok 600 zł z montażem-demontażem. Jak będę robił blacharke to może się skuszę...
Usłyszałem też ciekawostkę że ktoś kiedyś skleił swoją na mocny lakier do włosów :) Efekt utrzymałsię przez pół roku...
P.S Hashid masz jakieś foty swojej siatki? Widziałem ją ale już nie pamiętam...

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Odklejający się materiał od podsufitki

Post autor: hashid »

Gladziu olej, proszę Cię. Wydaj te 6 stów na części żeby auto jeździło. Z podsufitka czy bez też jeździ.
Nie mam fotki pod ręką. Siatka do mocowania bagażu rozpięta pod sufitem na kilka haczyków -jest łatwiej jak nie mam podsufitki :).
Można też zamontować mniejszą tylko pod tym wgłębieniem z tyłu dachu.

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Odklejający się materiał od podsufitki

Post autor: jjb »

Gladzio pisze:Hej,

Odkleja się materiał od podsufitki. Jest jakiś patent żeby przykleić ten materiał spowrotem bez jakiś plam i jego zniszczenia?

pozdr
Pewno niewielu jest tu takich co pamiętają nagminnie odklejające się podsufitki w pierwszych 126p (lata 70). Butapren, kijki oparte o fotele - nic nie pomagało. Jedynym rozwiązaniem było kupno (wtedy w Pewexie, teraz w każdej Castoramie) klejącej taśmy dwustronnej do wykładzin. Co polecam.
:-)

jjb

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Odklejający się materiał od podsufitki

Post autor: Kames »

o tak sprawdzone :!: jak namoknie puszcza :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18028
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Odklejający się materiał od podsufitki

Post autor: kylon »

U mnie też podsufitka poleciała. Chciałem byc kozak ale jak usłyszałem cenę 4 tyś PLN za nową to sobie odpuściłem i szybko zapomniałem o rozmowie z działem części. Podsufitka odkleja się od wilgocie i właśnie od prób mycia. po nocy wisi taka luźna szmata. Jak autko się nagrzeje zaczyna troszkę się naciągać i wyglądać lepiej. Teraz mam używkę w idealnym stanie, która czeka na remoncik KZJ-ota.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Odklejający się materiał od podsufitki

Post autor: Pyrka »

Dobry klej do klejenia podsufitki w warunkach "nie-fabrycznych" to podobno 3M Super Trim Spray Adhesive - jak działa można zobaczyć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=onY8fNa50Ks
Jak się przeprowadza porządnie całą operację opisano na stronie
http://www.panteraplace.com/page120.htm
A materiał na podsufitkę można dostać "z metra" http://www.dlatapicera.pl/index.php/product/show/id/81
Jeszcze chwila i będziemy pisać o chromowanych końcówkach do rury wydechowej :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Odklejający się materiał od podsufitki

Post autor: Gladzio »

Hehe ja niestety mam taki defekt że pedantycznie podchodzę do swojego autka... Pewnie podczas remonciku blacharskiego powalczę z podsufitką...

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Odklejający się materiał od podsufitki

Post autor: Kames »

kylon pisze:U mnie też podsufitka poleciała. Chciałem byc kozak ale jak usłyszałem cenę 4 tyś PLN za nową to sobie odpuściłem i szybko zapomniałem o rozmowie z działem części. Podsufitka odkleja się od wilgocie i właśnie od prób mycia. po nocy wisi taka luźna szmata. Jak autko się nagrzeje zaczyna troszkę się naciągać i wyglądać lepiej. Teraz mam używkę w idealnym stanie, która czeka na remoncik KZJ-ota.
ten gosc co ci pisałem z n. targu zajefajne podsufity robi ,dosc po pieniądzch

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Odklejający się materiał od podsufitki

Post autor: Gałka »

Pyrka pisze:A materiał na podsufitkę można dostać "z metra" http://www.dlatapicera.pl/index.php/product/show/id/81
dzięki Pyrka!. Właśnie tego szukałem.

ODPOWIEDZ