Cisnienie oleju

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Cisnienie oleju

Post autor: tvg »

Witam!

Olej mam zmieniony filtr tez nowy.
Objaw jest taki ze gdy odpale zimny silnik wskazowka cisnienia oleju stoi troche ponad pierwsza kreske, gdy silnik sie rozgrzeje podczas jazdy cisnienie trzyma caly czas tak samo, moze ciut mniej, ale wystarczy ze postoi chwile na wolnych obrotach i wskazowka spada na koniec tzn przy L. Przegazowanie i wskazowka wskakuje spowrotem na pierwsza kreske i po minucie na wolnych obrotach spada znowu.

Pompa oleju? Czy tak ma byc?

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Cisnienie oleju

Post autor: kylon »

Poczytaj proszę forum bo gdzieś już o tym było wałkowane. Jak znajdziesz to daj znać. Skasujemy kolejny temat o tym samym :wink:

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: Cisnienie oleju

Post autor: tvg »

niestety szukanie nie dalo rezultatu. Ale znalazlem na stronie kilometra ze w silniku 2LT cisnienie na wolnych obrotach spada az do 0.3 wiec chyba wlasciwe sa odczyty. Jesli tylko ktos moze potwierdzic ze ma tak samo to bedzie wdzieczny.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Cisnienie oleju

Post autor: MaxLux »

U mnie przy zimnym silniku po odpaleniu wskazowka jest w polowie, potem po rozgrzaniu lezy w okolicach 1/4 ...
Co ciekawe po ok 5-6 tys kilometrow zaczyna delikatnie brac olej, ale jak wymieniam na nowy to dziwnie go nie ubywa nic :)

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Cisnienie oleju

Post autor: Kames »

MaxLux pisze:U mnie przy zimnym silniku po odpaleniu wskazowka jest w polowie, potem po rozgrzaniu lezy w okolicach 1/4 ...
Co ciekawe po ok 5-6 tys kilometrow zaczyna delikatnie brac olej, ale jak wymieniam na nowy to dziwnie go nie ubywa nic :)
nie wiem jak w tojkach ,ale w silnikach/ rd 28 nissan/ prawie zawsze błednie pokazuje kontrolka - czyli na cieplym kompletnie nic szczeg. na wolnych obrotach, nalezy dla swietego spokoju zbadac innym cisnieniomierzem i olac odczyt albo wymienic czujnik

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: Cisnienie oleju

Post autor: tvg »

No i tak zrobilem :) Cisnienie ok wg tabeli na stronie kilometra.
Czyli jest ok :)

Pozdrawiam!

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Cisnienie oleju

Post autor: Emu »

Moje czujniki też tak wariują. Sprawdziłem ciśnienie manualnie i jest w granicach normy - tobie też to polecam.

Awatar użytkownika
Lemurkrak
Posty: 13
Rejestracja: 27 lis 2008, 18:35
Auto: KZJ 70
Kontakt:

Re: Cisnienie oleju

Post autor: Lemurkrak »

Mam podobną sytuacje ,sprawdziłem ciśnienie i poziom jest ok, w warsztacie zaproponowali wymianę czujnika .Jak wymienię dam znać.

profesorr10
Posty: 123
Rejestracja: 03 kwie 2008, 21:15
Auto: lj70
Kontakt:

Re: Cisnienie oleju

Post autor: profesorr10 »

Lemurkrak pisze:Mam podobną sytuacje ,sprawdziłem ciśnienie i poziom jest ok, w warsztacie zaproponowali wymianę czujnika .Jak wymienię dam znać.

w cenie oryginalnego czujnika możesz zapodać fajny zegar ciśnienia oleju z czujnikiem i jeszcze zostanie kaski..

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Cisnienie oleju

Post autor: Kames »

własnie lepiej wymienic w parze z zegarem robi takowe firma /auto gauge/nawet pod wodą działają, bardzo dobre ,sprawdzone i w dodatku estetycznie wykonane

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Cisnienie oleju

Post autor: Gladzio »

Też mam objaw "pływającego" ciśnienia oleju. Zna ktoś nr katalogowy oryginalnego czujnika bądź jest w stanie sprecyzować dokładnie gdzie on się znajduje?

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Cisnienie oleju

Post autor: hashid »

83520-60010
sub 83520-60011
nazywa się oil pressure sender
u Ciebie wkręcona taka mała banieczka śr. ok 3cm w blok silnika po jego prawej stronie za filtrem oleju, doczepiony do niego jest 2-żyłowy kabelek, trochę widać go przez nadkole

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Cisnienie oleju

Post autor: Heniu »

Właśnie mi się rozleciał czujnik ciśnienia tzn ta bańka przy bloku silnika, nowy w ASO to ponad 200 zł. Jakieś inne gotowe rozwiązania ktoś zna?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8401
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Cisnienie oleju

Post autor: Rokfor32 »

Z 4Runnerów na przykład. Są identyczne elektrycznie, jedynie brak łapki do podpięcia masy (możesz ją podpiąć gdziekolwiek).

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Cisnienie oleju

Post autor: Heniu »

Podejrzewam, że cena nowego niewiele się różni i mały update nowy do 2lt w ASO 430 zł :o , chyba pokombinuje z tjuningowymi zegarami

ODPOWIEDZ