J70- Bagażnik by Toyota

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

J70- Bagażnik by Toyota

Post autor: Heniu »

Na prośbę kolegów umieszczam skany z folderu Toyoty bagażnika:

widok z przodu:
Obrazek

widok z góry
Obrazek

zastosowanie:
Obrazek

U siebie mam kopię na ten wzór, mniej lub bardziej udaną. Fotki mam porobione, pomierze tylko jutro i podam wymiary jakby ktoś chciałby się pobawić. Także będzie edit.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: J70- Bagażnik by Toyota

Post autor: Heniu »

Teraz kopia:

widok z boku

Obrazek

kąt zejścia na dół jest 90st w przeciwieństwie do oryginału gdzie rurka poprowadzona jest równolegle do słupka. Niestety kolanka hamburskie mają tu ograniczenie i przez to szpetnie to wygląda.

Obrazek

tył z drabinką:

Obrazek

rzut z góry:

Obrazek

Widać tu kawałek blachy ryflowanej, pod nią sa trzy poprzeczki. Sama blacha jest z aluminium, miedzy nią a poprzeczkami jest uszczelka z gumy żeby nie drgała. W pierwotnej wersji jej nie było idąc wzorem z folderu dołożyłem ją i okazało się że bagażnik przestał wyć przy większych prędkościach. Pod nią zamontowane są halogeny Hella dalekosiężne, są schowane przez co w mniejszym stopniu narażone są na uszkodzenie.

Obrazek

mocowanie do słupka:

Obrazek

ja miałem zaślepione dziury, jak dobrze pamiętam 8 mm i taka jest też śruba, między kolankiem a blachą jest gumowa uszczelka a w środku słupka gruba podkładka i nakrętka.

uchwyty:

Obrazek

Pochodzą z bagażnika Thule, nośność miały po 80 kg.

Do rur powinny być wzorem oryginału przykręcone uchwyty na taśmę, ja mam takie od plandeki ale jakoś brakło czasu zamontować.

Materiał: rura 42 mm, takie tez kolanka.
Wymiary, podam długość rury pomiędzy spawami kolanek
bok 173 cm(długość)
przód 120 cm(szerokość)
tył 86 cm(dół)
wymiary blachy ryflowanej (gr 3mm) 57cmx125cm
poprzeczki(6szt) profil zamkniety 3cmx2cm długość 125 cm

Podsumowując, widziałem oryginał który jest z aluminium (dużo lżejszy) wykonany był bardzo solidnie ładnie zachowane kąty itd. Ten jest dużo cięższy choć nie powala wagą Dobrze się po nim chodzi, nie miałem okazji go załadować więc nie wiem jak z praktycznością, napewno na dalsze wyprawy przydałoby się dospawać boki.

PS Nie ja go wykonywałem, nie wiem kto go zrobił czyli NN, kupiłem go praktycznie w cenie złomu z drabinką i przednim orurowaniem, które leży gdzieś zbędne.

Biafer
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2007, 17:57

Re: J70- Bagażnik by Toyota

Post autor: Biafer »

Wszysko ladnie i pieknie ale w 73 to juz jest wiekszy problem,nie ma tak mocnych rynienek.Planuje cos takiego zmotac ,ale cala gorna konstrukcja bedzie musiala byc osadzona na rurach mocowanych do ramy,czyli malo ze jest juz fabryczna klatka wewnetrzna to trzeba bedzie zrobic i zewnetrzna . Jedyne wyjscie zeby utrzymalo ze 200kilo. Bedzie mozna smialo na czolowke z tirem walic :lol:

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: J70- Bagażnik by Toyota

Post autor: Heniu »

W 73-ce też cos podobnego występowało
patrz tu:
http://picasaweb.google.pl/wojteeek9/Wy ... 0687236786

Auto kolegi więc możliwa jest fotorelacja, tylko że nie wiem kiedy bo do tych co najbliżej zazwyczaj jest najdalej :wink:

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: J70- Bagażnik by Toyota

Post autor: czaya »


tata
Klubowicz
Posty: 286
Rejestracja: 25 maja 2009, 11:21
Auto: lJ70, KDJ120
Kontakt:

Re: J70- Bagażnik by Toyota

Post autor: tata »

Tylko czy to utrzyma ze 200 kilosów na sobie? Konstrukcja jest fajna, warto naśladować i chyba pokuszę się na takie rozwiązanie. :D

tata
Klubowicz
Posty: 286
Rejestracja: 25 maja 2009, 11:21
Auto: lJ70, KDJ120
Kontakt:

Re: J70- Bagażnik by Toyota

Post autor: tata »

Tak swoją drogą Heniu to kupiłem ta toyotę kielecką i pod nią dopasować chcę bagażnik na dach. Muszę tylko uporać się z małymi mankamentami blacharki i całą rasztą jaka wyjdzie w trakcie prania. Czekam na dalsze instrukcje. :D

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: J70- Bagażnik by Toyota

Post autor: Heniu »

W zasadzie wszystko masz już pokazane, wymiary itd. Tak jak pisałem można dospawać po bokach po jednej rurce żeby łatwiej zapakować i przymocować załadunek. Nie rezygnowałbym z mocowania do słupka z tyłu, skutecznie zapobiega przesuwaniu się całego bagażnika co ma często miejsce. Choć dobre uchwyty też go przytrzymają. Głowa do góry nie ma auta bez pakietu startowego choć w tej co kupiłeś już wiele zostało zrobione. Nie wiem jak ma sie teraz bo prawie od roku jej nie widziałem ale będzie dobrze :wink:

tata
Klubowicz
Posty: 286
Rejestracja: 25 maja 2009, 11:21
Auto: lJ70, KDJ120
Kontakt:

Re: J70- Bagażnik by Toyota

Post autor: tata »

Jest wiele do zrobienia. Chciałem sie Ciebie zapytać o kółka. Chodzi o felgi, nie wiem czy pamiętasz jak wyglądają bo zastanawiam się nad rozmiarem felg. Opony są w rozmiarze 33/12,5/15. Nie wiem czy można założyć na te felgi rozmiar 31/10,5/15 lub tez 32/10,5/15. Co Ty na to? :twisted:

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: J70- Bagażnik by Toyota

Post autor: Heniu »

Zrób fotkę felgi i jej rozmiar( jest nabity w wewnętrznej części) i prześlij mi na majloo1@poczta.onet.pl .

tata
Klubowicz
Posty: 286
Rejestracja: 25 maja 2009, 11:21
Auto: lJ70, KDJ120
Kontakt:

Re: J70- Bagażnik by Toyota

Post autor: tata »

Uczynie to niezwłocznie. Wypełniłem właśnie formularz zgłoszeniowy ale nie mam nikogo kto mógłby mnie wprowadzic. Zgodzisz sie na to. :wink:

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: J70- Bagażnik by Toyota

Post autor: Heniu »

Potrzebnych jest dwóch, znamy się wirtualnie a to niestety nie jest zobowiązujące na tyle żebym mógłbym za ciebie ręczyć, sorry ale takie są zasady. Chcesz się dostać do klubu, przyjedź na imprezy organizowane pod hasło TLC np Yotaspot i nie będzie problemów abyś mógł się wcielić w te szeregi. Jesteś z Warszawy? bo najbardziej liczne towarzystwo TLC pochodzi z stolicy :wink:

tata
Klubowicz
Posty: 286
Rejestracja: 25 maja 2009, 11:21
Auto: lJ70, KDJ120
Kontakt:

Re: J70- Bagażnik by Toyota

Post autor: tata »

Jestem z Ostrołęki jak i dolony. Znam osobiście tylko jego no i Ciebie wirtualnie. Postaram się więc o obecność na zlocie jeśli będzie taka możliwość.

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: J70- Bagażnik by Toyota

Post autor: hashid »

Konrad pisze:Jestem z Ostrołęki jak i dolony. Znam osobiście tylko jego no i Ciebie wirtualnie. Postaram się więc o obecność na zlocie jeśli będzie taka możliwość.
to nie jest kwestia obecności ale znajomości. pretekstem do łatwego poznania są spotkania na różnych imprezach. lookasz chłopaków w toykach, jak przypadniecie sobie do gustu i jesteś normalny chłop to zaręczą za Ciebie. tak w ciemno to trudna sprawa...

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: J70- Bagażnik by Toyota

Post autor: fobos »

Ostatnio widziałem fajnie zrobiony bagażnik na Jeep'ie Wranglerze. Bagażnik był oparty na 4 pionowych rurach. Dwie tylne oparte były na końcach specjalnie zrobionego tylnego zderzaka ( lekko wystającego za obrys samochodu ), a dwie przednie na progach rurowych, tuż przed zawiasami przednich drzwi. Tworzy to swego rodzaju klatkę zewnętrzną, ale wyglądało nieźle. Taka konstrukcja nie wymaga ingerencji w zabudowę i jest łatwo demontowalna ( pionowe rury były osadzone w gniazdach i dokręcane śrubą ). Kilka ruchów i bagażnik wraz ze stelażem można zdemontować.

ODPOWIEDZ