problem ze zgaszeniem silnika

Moderator: luk4s7

Złomek
Posty: 12
Rejestracja: 21 kwie 2009, 12:17
Auto: RJ70
Kontakt:

problem ze zgaszeniem silnika

Post autor: Złomek »

Mój silnik zachowuje się dość dziwnie: po wyłączeniu stacyjki nie gaśnie od razu tylko kaszle i podryguje nerwowo, pracuje dalej i dopiero po dłuższej chwili raczy zamilknąć, a gdy dodam gazu (już bez kluczyka) zaczyna pracować dalej :evil: . Dodam że jest to benzyna (silnik 22R gaźnik).
Mam podeżjenie czy winny nie jest źle ustawiony zapłon lub sam gaźnik. Może coś doradzicie.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: problem ze zgaszeniem silnika

Post autor: LEX »

Albo winna jest stacyjka lub jakiś przekaźnik, który nie odłącza całej elektryki (np nie odłącza prądu do cewki) tylko odłącza pompę paliwa i stąd spada ciśnienie i samochód kaszle aż w końcu pada...

Złomek
Posty: 12
Rejestracja: 21 kwie 2009, 12:17
Auto: RJ70
Kontakt:

Re: problem ze zgaszeniem silnika

Post autor: Złomek »

Udało mi się dorwać manual do tego silnika i w troubleshooting znalazłem ten rodzaj problemu a nazywa się to ...dizlowanie silnika :shock: (ang. engine dieseling). Winny może być:
1. gaźnik (zacinająca się linka, regulacja wolnych i szybkich obrotów lub wadliwy selenoid odcinający paliwo)
2. Niewłaściwe ustawienie zapłonu
3. Problem z systemem EGR (recyrkulacja spalin)
No to teraz szukać usterki :D
O ile z gaźnikiem sobie poradzę to bez stroboskopu chyba zapłonu nie ustawię, no chyba, że ktoś ma pomysł :?:

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: problem ze zgaszeniem silnika

Post autor: Meris »

na dizeliu byla taka atrakcja, to po prostu brud na silniku chamowal mechanizm wakumowy, ktury zakrywa dostep powietsza.... wyczyscylem to meisco i posmarowalem.. moze tez to samo ?

ODPOWIEDZ