Urwałem tłumik w lj 70

Moderator: luk4s7

Kot0072
Posty: 33
Rejestracja: 24 wrz 2007, 21:19
Auto: lj 70 86r
Kontakt:

Urwałem tłumik w lj 70

Post autor: Kot0072 »

Witam. Podczas pokonywania torfowiska zostawiłem tłumik na pieńku. Nie wiedząc jeszcze o tym próbowałem jechać dalej ale kompletny brak mocy ogarnął moje autko. Po wyjeżdzie na droge i pozbieraniu tłumika na reduktorze bieg 2 pod małą górkę trzeba było dawać gazu jakby to była nie wiem jaka stromizna. Do domu wracało się koszmarnie zero chęci na rozpędzanie się. Moje pytanko może ktoś wie czy to przez to że urwałem tłumik?? Wydaje mi się do dziwne ale przy osobówce kiedyś słyszałem o takim patencie że po wymianie tłumika na przelotowy auto straciło moc. U mnie może być tak samo??

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8347
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Urwałem tłumik w lj 70

Post autor: Rokfor32 »

Nie w tym silniku. Oblukaj sobie dokładnie kolektor wydechowy, czy się czasem co nie przestawiło albo pękło, bo może turbina nie działać.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Urwałem tłumik w lj 70

Post autor: fobos »

Jak padła turbina, to powinno się bardzo mocno kopcić na czarno po mocnym dodaniu gazu.

Kot0072
Posty: 33
Rejestracja: 24 wrz 2007, 21:19
Auto: lj 70 86r
Kontakt:

Re: Urwałem tłumik w lj 70

Post autor: Kot0072 »

to czeka mnie rozbieranie i patrzenie ale to w sobotę. A tak z ciekawości ile kosztuje turbina??

Awatar użytkownika
OLO
Posty: 149
Rejestracja: 18 lut 2008, 16:22
Auto: Hil Revo
Kontakt:

Re: Urwałem tłumik w lj 70

Post autor: OLO »

ja regenerowałem i płaciłem 1200 zeta
starczyło na 3 lata :wink:

szczurek
Posty: 7
Rejestracja: 06 maja 2009, 14:38
Auto: LJ70

Re: Urwałem tłumik w lj 70

Post autor: szczurek »

owszem, w autach bez turbiny tlumik musi stawiac opor spalinom i przy zdjeciu go czujemy oslabienie mocy. w autach z turbina czym bardziej pusty wylot, tym lepiej - mniej oporow, szybszy przelot spalin. przyczyna lezy w czyms innym. moze Fobos ma racje. u mnie turbine poprostu slychac, sprawdz ja
pozdr
Szczurek

Kot0072
Posty: 33
Rejestracja: 24 wrz 2007, 21:19
Auto: lj 70 86r
Kontakt:

Re: Urwałem tłumik w lj 70

Post autor: Kot0072 »

Już wszystko jasne nic nie było krzywe zagięte Pękła ta guma łącząca turbo z filtrem powietrza. Zaklejona taśmąw i auto jechało lepiej na chwile starczyło. Zamówiona w ASO cena kosmos i z tego co powiedzieli w serwisie to będą ściągali z japonii bo nigdzie nie ma. Może tam będzie:) A tłumika jak nie musi być to nie będzie skoro i tak się urwał. Dzięki za pomoc.

szczurek
Posty: 7
Rejestracja: 06 maja 2009, 14:38
Auto: LJ70

Re: Urwałem tłumik w lj 70

Post autor: szczurek »

super, ze zdiagnozowales problem, przykro, ze bedzie dlugo i drogo.
pozdr
Szczurek

ODPOWIEDZ