LJ 70 czy HZJ 70?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

LJ 70 czy HZJ 70?

Post autor: Magnus »

Przymierzam się do zmiany HDJ na na coś mniejszego. HDJ dobry na wyprawy, a ja z uwagi na ograniczenia czasowe wolałym coś do weekendowego katowania w terenie z opcją 1 raz w roku wyprawa max. 2 tygodniowa. Cena zakupu bazy ok. 20.000 zł.
Przejrzalem internrtowe oferty i mam takie skojarzenia:

HZJ 70 ma fajny, duży silnik, ale z tego co wiem, to jak w HDJ mogą być problemy z panewkami w samochodach do ok. 1994 r. Nie wiem jak z mostami bo w HDJ też przednie padały. Ponadto ma resory co skutkuje mniejszym wykrzyżem i ciężki silnik. Raczej rzadki model.

LJ 70 jest znowu bardziej popularny (dostęp części), lżejszy i zawieszenie na sprężynach. Słabiutki jest natomiast silnik, nawet ten 2LT II (90km).

Macie jakieś zdanie na ten temat? Może jeszcze BJ?

mlody
Posty: 6
Rejestracja: 01 maja 2007, 13:15

Post autor: mlody »

Proponuje kolego kzj 70 lub 73, jeśli chodzi o moc to tam jej nie brakuje.co wiecej na spreżynach i silnik czwórka więc lżejszy niż w hzj-cie.To chyba jest to czego szukasz

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

do terenu lepsza KZJ, na wyprawy HZJ z silnikiem 1HZ.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Gałka pisze:do terenu lepsza KZJ, na wyprawy HZJ z silnikiem 1HZ.
Jak pojedziesz z nami do Tunezji to porównasz, która lepiej wchodzi na wydmy :wink: 8) - no to odpowiedź już znasz. HZJ-ocik to fajne auto ale mułowate również w trasie. Wczoraj wróciłem z podróży 1000 km w jedną mańkę HZJ-otem i z wyprzedzaniem na autobanie słabo było. Zaraz bedziemy podkręcali HZJ-oty - już bania pracuje a wiedzy jest sporo do pobrania od tych co to robią setkami 8) .

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Post autor: Magnus »

Dla mnie też KZJ faktycznie byłby najlepszy, ale to koszt min 30.000. Ja myslałem co czyms za ok. 20.000 zł, a za tę różnicę to już masz pakiet startowy.
Na razie jeszcze nie wiem czy w HDJ-ta pakować kasę czy też go wymienić. Czas pokaże. :wink:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Post autor: seburaj »

Marek, to moze zrobimy machniom :wink:
Ty mi hdj a ja Tobie zrobionego docelowo pod teren bj73, zaoszczedzisz sobie motania, różnice dopłacisz w gotówce :D

tylko nie mysl, ze silniki serii b to demony mocy 8)

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Post autor: Magnus »

Można przemyśleć :wink:
Mój sprzęt nie zmotany i kilka rzeczy do zrobienia.
Jakby co to pisz na maro_w@o2.pl.

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Post autor: Magnus »

ja tam się nie boję, bo wszystko powiem co wiem, choć mogę czegoś nie wiedzieć 8) W takich klubowych przypadkach proponuję wyznaczenie klubowego eksperta-arbitra :roll: Kylon - co Ty na to :D
A tak poważnie to jeszcze chyba obaj nie wiemy czy chcemy się zamienić :wink: Do mojego trzeba ładnych parę groszy wrzucić, a Sebastiana to praktycznie na gotowo.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

I wtedy będzie na mnie :mrgreen:

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

MarekWójcik pisze:ja tam się nie boję, bo wszystko powiem co wiem, choć mogę czegoś nie wiedzieć 8) W takich klubowych przypadkach proponuję wyznaczenie klubowego eksperta-arbitra :roll: Kylon - co Ty na to :D
A tak poważnie to jeszcze chyba obaj nie wiemy czy chcemy się zamienić :wink: Do mojego trzeba ładnych parę groszy wrzucić, a Sebastiana to praktycznie na gotowo.
na gotowo to chłopie te w ASO stoją i co gwarancje mają. w każdy trzeba pakiet startowy pakować ;)

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

MarekWójcik pisze:Dla mnie też KZJ faktycznie byłby najlepszy, ale to koszt min 30.000. Ja myslałem co czyms za ok. 20.000 zł, a za tę różnicę to już masz pakiet startowy.
Na razie jeszcze nie wiem czy w HDJ-ta pakować kasę czy też go wymienić. Czas pokaże. :wink:
znam 2-ch takich co kupili HZJ za 22 i 18 tyś. Czyli na start się łapiesz. Tylko co dalej z pakietem. Mój wyniósł 14 tys. :)

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Post autor: Magnus »

emsi pisze:
kylon pisze:I wtedy będzie na mnie :mrgreen:
ale będziesz mógł "brać" od obu :-) za dobrą opinię :lol:
CBA działa, kiepsko ale jednak :lol:
Dobrze, że Kylon nie ma kamer u siebie, chyba, że ma, ale o nich nie wie :mrgreen:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Post autor: seburaj »

grunt, ze jego pracownicy wiedzÄ… :mrgreen:

ODPOWIEDZ