Jaki kompresor do pompowania kół w J7, J8 i innych?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Jaki kompresor do KZJ 70?

Post autor: konus »

Racja przenoszę i już piszę co i jak.

Aby się nie rozdrabniać tuner pomyślał o takich jak ty
http://www.wyprawa4x4.pl/info/kompresor ... -1445.html
Taki o to mój zestawik jest.

Do pompowania kół nie opyla się arba wsadzać.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jaki kompresor do KZJ 70?

Post autor: kylon »

Chyba, że dużego. Ja mam go od wielu lat. Sam zestaw to nie wszystko. Trzeba się jeszcze troszkę potrudzić aby go poskładać do kupy. Zestaw jest uniwersalny więc każda zmiana wymaga kolejnych złączek czy przewodów. U Konusa zbiornik jest pod spodem ze sprytnie zrobioną osłoną :wink: . Podejrzewam, że do krótkiej siedemdziesiątki ten zbiornik będzie za duży - chyba, że trafi do kabiny.

Obrazek

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Jaki kompresor do KZJ 70?

Post autor: konus »

Tez zbiornik styknie do 35" więc może być faktycznie za duży. No i montaż po tyną podłogą pod bagarkiem jak wolne jest miejsce.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jaki kompresor do KZJ 70?

Post autor: kylon »

Ale takiego fajnego rozwiązania już niestety nikt nie zauważył w artykule o trzech HDJ-otach :cry:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Jaki kompresor do KZJ 70?

Post autor: konus »

Nie marudź, zrobi się jak będę miał trochę czasu.

Jutro mam 4 egzaminy psia mać. spadam zakuć.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jaki kompresor do KZJ 70?

Post autor: kylon »

Wszelkie połączenia końcówek w układzie należy dodatkowo uszczelniać taśmą teflonową. Z różnymi, dodatkowymi końcówkami, trójnikami i przewodami nie ma problemu. Są dostępne w sklepach z pneumatyką i automatyką. System Viaira, ARB i europejski są oczywiści różne co by było trudniej :mrgreen: .

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: Jaki kompresor do pompowania kół w J7, J8 i innych?

Post autor: BigU »

emsi pisze:Dzięki chlopaki, a jakieś konkrety na zadane pytanie?

Ktoś jeszcze ma kompresor i zbiornik, czy tylko Konusik? :mrgreen:
zbiornik od gazu do klimy (jedno razowy) lekki i fajny a fajny bo za darmo a reszta sklep dla cięrzarówek (tekelany) i bez teflonu a kompresor od kylona :D i wyjdzie tobie bardzo mała kasa :wink:

http://img523.imageshack.us/my.php?imag ... 010pf5.jpg

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Jaki kompresor do pompowania kół w J7, J8 i innych?

Post autor: konus »

emsi napisałem Ci jaki konkretnie zestaw mam u siebie czego jeszcze oczekujesz? Działa już 6 miechów nic się nie psuje, pompuje do 2 barów 37" tobie wystarczy mniejszy zbiornik bo pewnie maxem będziesz miał 35".

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: Jaki kompresor do pompowania kół w J7, J8 i innych?

Post autor: drako »

emsi pisze:Dzięki chlopaki, a jakieś konkrety na zadane pytanie?

Ktoś jeszcze ma kompresor i zbiornik, czy tylko Konusik? :mrgreen:
hej
ja mam w 80 kompresor zabudowany tak (kompresor pod tapicerka a butle przy ramie) zeby po wyciagnieciu zabudowy z lozkiem auto bylo zwykla osobowka z pustym bagaznikiem.
Obrazek
butle ( srednia viara chyba 9l) mam wsadzona z tylu auta , obok dodatkowego zzbiornika paliwa ( w ,miejscu kola zapasowego nie moge znalesc nigdzie zdjecia) ale dla ciebie akurat to nie jest najwazniejsze bo butla idzie do innego auta.
W praktyce wydaje mi sie ze nie ma sensu wozic z soba kompresorka bez butli. Wlacznik do kompresora mam na desce , wiec jak wiem ze bede go uzywal, w drodze wlaczam na chwile i butla jest pelna. Zaleta butli jest takze mozliwosc obslugiwania narzedzi pneumatycznych. W mongoli w 100 Piotra scielo sróby z plyty podwozia, dieki wiertarce na sprezone powietrze moglismy sobie to naprawic.

jezeli mozesz sobie pozwolic to najlepiej kup caly cestaw viara , wszystko masz wtedy plug and play. Przy motanych zestawach zawsze jakis zaworek moze miec inna srednice czy kabelek inna zlaczke( tak bylo u mnie , wiec troche kombinowalismy)
acha . gniazda do kabla "sprezynki" z pistoletem mam po dwoch przekatnych stronach auta. pod maska i z tylu w schowku.

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Jaki kompresor do pompowania kół w J7, J8 i innych?

Post autor: MariuszS »

Cześć,

ja kiedyś upolowałem niedrogo takiego chińczyka, co nawet bał się wymyślić jakąś markę do tego: Obrazek
Być może, że to "taki chłit marktetingowy!" "- Ale działa!" ;-)
Jest metalowy, dwucylindrowy, w walizeczce, 150 litrów/min, max 40 min @ 100psi.
Nie używam go zbyt często i nie zdążyłem zabudować w Toyce, bo tam, gdzie najczęściej zjeżdżam z terenu na asfalt, to akurat wybudowali mi CPN/24h z kompresorem ;-)

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

Re: Jaki kompresor do pompowania kół w J7, J8 i innych?

Post autor: Karson »

ja mam escape 1-tłokowego. 33" koło pompuje bez problemu. trochę przy tym hałasuje :wink:

Awatar użytkownika
Lopex
Posty: 122
Rejestracja: 21 sty 2008, 10:31
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: Jaki kompresor do pompowania kół w J7, J8 i innych?

Post autor: Lopex »

A czy ktoś przerabiał temat butli do kompresora ARB?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8406
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Jaki kompresor do pompowania kół w J7, J8 i innych?

Post autor: Rokfor32 »

Do montażu na stałe i pompowania butli są przewidziane kompresory 100% duty cycle. Viar ma takie, się zaopatrzyłem więc. Dokładnie to w model 480C

Na razie jest bez zbiornika, nie było czasu. Dmucha kółka 33". Po nabiciu kompletu z 0,2 do 1,5 bara silnik zimny zupełnie, cylinder i głowica lekko ciepłe, tak koło 45 st.

No ale ten model jest przewidziany do pompowania zbiornika właśnie, do ciśnień rzędu 7 - 10 bar i zasilania instalacji pokładowej.

Natomiast wyłącznie do kół chyba lepsze są wersje "portable". Miałem w ręce wersję 440P (viair), jest niemal dwa razy mniejszy od mojego, a przy niskich ciśnieniach prawie dwa razy bardziej wydajny.

ps. Zdjęcia w necie zupełnie nie oddają wielkości.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jaki kompresor do pompowania kół w J7, J8 i innych?

Post autor: kylon »

Zgadza się. Jest bardzo mały. Rozmiarem przypomina kompresory Volcano dostępne w sieci Norauto parę lat temu.

Awatar użytkownika
potrzeba
Posty: 591
Rejestracja: 05 paź 2007, 11:41
Auto: 80'tka by?a przefajna... co by tu teraz...
Yamaha Grizzly 700 EPS :-)
Kontakt:

Re: Jaki kompresor do pompowania kół w J7, J8 i innych?

Post autor: potrzeba »

Lopex pisze:A czy ktoś przerabiał temat butli do kompresora ARB?
Ponowie pytanie.
Czy ktoś przerabiał temat butli do kompresora ARB?
Czy butla w ogóle ma sens przy kołach 32, 33 cale przy kompresorze ARB high output służączym jedynie do pompowania kół?

ODPOWIEDZ