Szyby boczne FR Top

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Szyby boczne FR Top

Post autor: stopa »

witam
Jak sa fabrycznie montowane szyby boczne w FRTopie? Metalowa ramka jest po prostu przyklejona do nadstawki czy tam idzie jakas uszczelka? Na rysunkach widac cos co jest jeszcze pomiedzy - side window outer - to jest jakas uszczelka czy tylko nakładka maskująca od strony wnetrza auta?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Szyby boczne FR Top

Post autor: Rokfor32 »

Uszczelka na podobnej zasadzie jak dla szyby przedniej - zakłada się sznurkiem.

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Szyby boczne FR Top

Post autor: stopa »

Jestes pewny Rokfor??? Moze mowisz o takiej szybie nierozsuwanej- pełne szkło... metalowa ramka tych rozsuwanych jest dość szeroka i jej obwód pokrywa sie z otworem w topie... a na uszczelke to chyba powinna byc mniejsza od tego otworu..(?)

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: Szyby boczne FR Top

Post autor: piter69A »

Głównie ramki są wklejone do hardtopu ale dodatkowo biała wykończeniowa uszczelka poza funkcją maskującą również trzyma wewnętrzną krawędź ramki z krawędzią hardtopu i zabezpiecza szczelinę między nimi.

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Szyby boczne FR Top

Post autor: stopa »

O! Tak myślałem -ta uszczelka jest gumowa? Ma jakis skomplikowany profil?

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: Szyby boczne FR Top

Post autor: piter69A »

Prawie taka sama jak przy obramowaniu otworów drzwiowych tylko, że grubsza i ma szerszy rowek niż na krawędzie blach.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Szyby boczne FR Top

Post autor: Rokfor32 »

Aż se zerknąłem na plac - i faktycznie, 73 z kompozytowym dachem ma mocowanie ramek wąską spinką. Natomiast krótka J70 ma tak jak opisałem - uszczelka jest wywijana, i obejmuje wokół całą ramkę (w sensie , że jest podobna do uszczelki przedniej szyby - ino "szczelina na szybę" jest szerokości ramki).

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Szyby boczne FR Top

Post autor: stopa »

No dzieki chlopaki! Niestety widze ze ta spinko-uszczelka w aso bedzie wyceniona na jakies 350 zeta... x 2 to kompletny bezsens. Miało byc w oryginale ale nie bedzie. Wkleję i sie zastanowie jak to ladnie wykonczyc.
Pozdro! :)

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Szyby boczne FR Top

Post autor: stopa »

...no chyba ze ktos takie ma w dobrym stanie i na zbyciu...? :D

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Szyby boczne FR Top

Post autor: Rokfor32 »

http://uszczelki24.pl/index.php?p141,us ... owa-12-411" onclick="window.open(this.href);return false;

Mają tam tego kilometry - se dobierz takie wymiary - jak Ci trzeba. Nie wiem jak z kolorem.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Szyby boczne FR Top

Post autor: Gałka »

kompletna ramka z uszczelkami kosztowała mnie kilka lat temu ( jak robiłem nadstawkę ) poniżej 1 tysia w ASO. Powinny być gdzieś zdjęcia w opisie budowy. Mam je na drugim kompie w pracy, poszukam później.

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Szyby boczne FR Top

Post autor: stopa »

Kupilem obie szyby w niezlym stanie. Ramki są wlasciwie tylko do zabezpieczenia wewnątrz. Ale w komplecie nie dostalem tej uszczelki od strony wnętrza auta. Myslalem o nowym zestawie w aso ale to są chore koszty... Dzis mialbys Galka problem żeby zamknac sie w 1500 zl za sama ramkę z uszczelkami, bez szyb i zamków. A takie trzeba dwie. Za taka kase mozesz kupić 3 cale hardtopy :wink:
ale fotke tego wykończenia środka jak masz to podeślij!

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Szyby boczne FR Top

Post autor: Gałka »

znalazłem ceny: uszczelka ( chyba ta ) : 133 zł
szyby z zamkami ( na 1 stronę ) 867 zł
szyna boczna szyby ( ?) : 427zł.
i zdjęcie ramki.
Pamietam że był problem z włożeniem uszczelki w ramkę bo ciągle była "za duża " ale w końcu się udało.
teraz to bym też zrobił szyby na stałe, jeździmy praktycznie we dwójkę.
Załączniki
uszczelka.jpg
ramka.jpg

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Szyby boczne FR Top

Post autor: stopa »

Nie masz Gałka oryginalnego kompletu... brakuje paru elementow - zaczynajac od tej uszczelki, o ktora pytam i ktora powinna byc od strony wnetrza auta - łączyc ramke i budę auta i jednoczesnie maskowac to połaczenie, uszczelki zewnetrznej - pomiedzy ramką a wnęką w budzie, gumowych podkładek ustalajacych od spodniej strony ramki i poprzeczki łączacej górną cześć ramki z dolną... stad te Twoje koszty sa niższe... choc i tak są nie małe :wink:
To co u Ciebie jest na zdjeciu to tylko ramka, szyby z zamkami i uszczelka szyby/ramka

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Szyby boczne FR Top

Post autor: Rokfor32 »

Może być, że będę cały takowy set miał. Ale jeszcze sprawa się nie wykrystalizowała, bo jeszcze dokładnie nie wiem, jak auto będzie finalnie poskładane. Przewiduję, że powinno się wyjaśnić w ciągu dwóch miesięcy, bo jest mocno w trakcie budowy.

Chodzi o to, że z jednej J73 został mi hardtop - ale nie cały. Odciąłem z niego część dachu nad kierowcą. Potrzebny był mi na dach do kabiny z BJ75 (pickup) - i zamiarowuję resztę wykorzystać jako nakładkę na pakę. Ale ten plan nie jest jeszcze do końca pewien - i jeżeli odpuszczę (temat nakładki) - to wszystkie uszczelki będą do wzięcia, bo mi sa zbędne. Może też być, że zrezygnuje z przesuwanych okien - bo po pierwsze w nakładce paki nie są specjalnie potrzebne - a po drugie ramki mam w tej nakładce skorodowane.

Ale jeszcze nie wiem do końca, jak to będzie wyglądało - auto musi się mi trochę bardziej poskładać.

ODPOWIEDZ