ramka przedniej szyby - J73

Moderator: luk4s7

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

ramka przedniej szyby - J73

Post autor: Karson »

Kiedyś się ogłaszał ktoś kto robił ramki przedniej szyby do J73 z tworzyw sztucznych. Ma ktoś namiary?
Ramka w mojej LJ jeszcze żyje ale teraz zima jest, dużo czasu człowiek ma, to i różne pomysły do głowy przychodzą :wink:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: ramka przedniej szyby - J73

Post autor: MaxLux »

Rafal Cieply robil, ale u @kmachacza sie nie sprawdzila :cry:

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

Re: ramka przedniej szyby - J73

Post autor: Karson »

hmm.. pamiętam posty jak ktoś (zapewne kmachacz) chwalił taką ramkę. może z upływem czasu zmienił zdanie - co się stało?

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: ramka przedniej szyby - J73

Post autor: MaxLux »

Moze Krzys sie wypowie ...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: ramka przedniej szyby - J73

Post autor: kylon »

Z ramkami zagranicznymi jest na razie syf. Czarek wspominał mi, że niedawno fabryka się niestety sfajczyła z dwoma Land Cruiserami klientów :shock: W Wa-wie jest gostek, który to wyprodukował i nawet chciał mi sprzedawać ale jakoś źle mu z oczu patrzyło :wink: Namiaru niestety brak.

qbartx
Posty: 40
Rejestracja: 16 cze 2007, 10:56
Auto: J70 86' j71 90'

Re: ramka przedniej szyby - J73

Post autor: qbartx »

kylon pisze:Z ramkami zagranicznymi jest na razie syf. Czarek wspominał mi, że niedawno fabryka się niestety sfajczyła z dwoma Land Cruiserami klientów :shock: W Wa-wie jest gostek, który to wyprodukował i nawet chciał mi sprzedawać ale jakoś źle mu z oczu patrzyło :wink: Namiaru niestety brak.

Jezeli bylaby potrzeba to gdzies kontakt moge wygrzebac lub podpytac. Robil tez bodajze poszerzenia na blotniki na wzor oryginalow itp

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: ramka przedniej szyby - J73

Post autor: kylon »

Jeździł KZJ7.

Mod

Re: ramka przedniej szyby - J73

Post autor: Mod »

Plastikowa ramka kosztuje 450 euro. Chcesz taką?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: ramka przedniej szyby - J73

Post autor: kylon »

Moim zdaniem cena kosmos. Te polskie niczym się nie różniły a kosztowały koło 400 PLN.
http://www.roycreations.com/pages/catal ... toy-7.html
Oryginał chyba też swego czasu nie był dużo droższy.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: ramka przedniej szyby - J73

Post autor: Gałka »

Emsi, to zamówienie to na ramki? jakie? - metalowe czy plastikowe. jakieś szczegóły?
Może i ja bym się podłączył ?
Ramka z wraku to w większości przypadków - wrak :(

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: ramka przedniej szyby - J73

Post autor: kylon »

Oryginał ma numer 56301-90K20 i kosztuje w krajowym ASO 2980,00 PLN brutto w detalu. Jak się chce trochę poczekać to cena oryginału może być zbliżona do plastiku. Jeśli się komuś pali to trzeba zamawiać. Można też zdemontować ramkę z paździerza u mnie na podwórku i udać się do gości od laminatów. Chyba to uczynię po nowym roku. Jeśli komuś się spieszy może to sam zrobić. W brew pozorom nie ma wielkiego popytu na ramki ze względu na cenę ale gdy cena będzie przyjazna może to się zmienić. Mam kolegę który dorabia sobie poszycia blach z kewlaru lub czegoś tam :shock: - do sportu. Wygląda to mega profi bo widziałem na własne oczy. Jest lekkie na maksa. Ma ściśle określona wytrzymałość na drgania, pracuje i nie jest mega drogie.

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

Re: ramka przedniej szyby - J73

Post autor: Karson »

thx @Emsi, nie pali mi się więc mogę poczekać na coś tańszego :wink:
Kylon, zapytaj kolegi ile by chciał za dorobienie takiej ramki z kevlaru, dwóch chętnych już jest (Gałka i ja), myślę, że znaleźli by się i kolejni 8)
400zł jak wspomniałeś to byłaby niezła propozycja :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: ramka przedniej szyby - J73

Post autor: kylon »

400 to był laminat robiony w Warszawie. O kewlar (czy jakieś tam włókna węglowe) zapytam.

Mod

Re: ramka przedniej szyby - J73

Post autor: Mod »

Ja będę zamawiał różne elementy z Roy Creations. Mają bardzo dobrą opinię, choć nie na wszystkie elementy. Stronę podał Kylon

bart01
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2009, 12:48
Auto: toyota hzj 73

Re: ramka przedniej szyby - J73

Post autor: bart01 »

witam
ja kupiłem taką ramkę z laminatu od gościa z gdańska , już rok jak jak smiga na aucie i na razie ok. Chociaż trochę trzeszczy na połączeniach , to tylko radio gra trochę głośniej. Miał jeszcze robić przednie błotniki z laminatu , ale jakoś nie mógł z tym wystartować , mam namiary do koleszki.

ODPOWIEDZ